اخبار اقتصادی

وجود 19 پارک آبخیز در کشور، پارک های آبخیز سیل ورودی به شهرها را کنترل می کند

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان داری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به وجود 19 پارک آبخیز در کشور گفت: یکی از اهداف اصلی پارک های آبخیز کنترل سیل ورودی به شهرها است.

27 فروردین 1400

2 برابر شدن تعرفه صادرات گندم روسیه

خبرنگاران- روسیه برای تثبیت بازارهای مواد غذایی داخلی تعرفه صادرات گندم خود را 2 برابر کرد و به 50 یورو برای هر تن افزایش داد. این تعرفه ها از 1 مارس اجرایی خواهند شد.

23 فروردین 1400

خبرنگاران انگلیس خواهان احیای دمکراسی در میانمار شد

لندن - خبرنگاران - وزیر امور خارجه انگلیس روز شنبه، کشته شدن دهها معترض به کودتای نظامی در میانمار را محکوم کرد و خواهان احیای دمکراسی در این کشور شد.

21 فروردین 1400

از مرتجعین پهلوی تا غربگرایان خبرنگاران

در سالیان اخیر شاهد نوعی گرایشات مشکوک هستیم که با توجیه فرایند جهانی شدن و ضرورت تعامل برای تأمین منافع، حتی وقیحانه استقلال طلبی را نوعی واپسگرایی تلقی نموده و باوجود تجربه تلخ سالیان اخیر، به تحریف آشکار واقعیت ها می پردازند.

18 فروردین 1400

گیسو، قسمت دوم؛ آرامش در غیاب گیسو

قسمت دوم سریال گیسو به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه کنندگی هومن کبیری روز چهارشنبه 20 اسفند ماه 1399 وارد شبکه نمایش خانگی شد.

16 فروردین 1400

نوروز از اثربخش ترین اتفاقات فرهنگی برای گسترش صلح است

دکتر علی اصغرمونسان، عصر امروز دوشنبه 25 اسفند 99 در مراسم نوروز 1400، نوروز دوستی که با حضور محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان، تعداد زیادی از سفرای مقیم تهران و تعدادی از مسئولان عالی رتبه کشوری در محل وزارت امورخارجه برگزار گردید، با بیان این مطلب...

15 فروردین 1400

چین نفت بسیار بیشتری را از ایران و ونزوئلا خریداری نموده است

به گزارش خبرنگاران، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال امروز آدینه در گزارشی به نقل از مقامات آمریکایی گفت: چین نفت بسیار بیشتری از ایران و ونزوئلا خریداری نموده است.

14 فروردین 1400

آرمان و شخصیت جذاب رئیس علی دلواری الگوی مقاومت ضداستعماری است

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در بوشهر، این پژوهشگر نام آشنای بوشهریِ حوزه تاریخ شفاهی در نشست مجازی با عنوان یکصدمین سالگشت جنبش های پسامشروطه ایران (جنبش جنوب) که امروز یکشنبه 26 بهمن ماه 99 به همت گروه تاریخ سیاسی پژوهشکده علوم تاریخی پژوهشگاه علوم انسانی...

14 فروردین 1400

رایزنی ظریف و همتای ژاپنی در خصوص برجام و تحولات بین المللی

وزرای امور خارجه ایران و ژاپن به صورت تلفنی در خصوص روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی از جمله تحولات مرتبط با برجام گفتگو کردند.

11 فروردین 1400

عدالتخواه: امتناع بعضی سازمان ها از ارائه اطلاعات به سامانه املاک و اسکان! ، قانون مالیات بر خانه های خالی عرضه مسکن را افزایش می دهد خبرنگاران

کارشناس حوزه مسکن گفت: ذی نفعان احتکار خانه های خالی در کوشش اند تا از اجرای درست قانون مالیات بر خانه های خالی و افزایش عرضه در بازار مسکن جلوگیری نمایند.

9 فروردین 1400

روحانی: زنجیره فولاد در این دولت به اندازه کل تاریخ کشور رشد داشت ، 1400 از سال هایی است که خداوند رحمتش را نازل می نماید خبرنگاران

سخنرانی رئیس جمهور در مراسم افتتاح چند طرح عظیم وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شروع شد.

8 فروردین 1400

آمریکایی ها به جای اتهام زنی جوابگوی جنایات خود در یمن باشد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: آمریکایی ها اکنون به جای پاسخگویی به جنایت های 6 ساله خود در یمن نمی توانند در مقام مدعی علیه دیگران اتهامات بی اساس مطرح نمایند.

7 فروردین 1400

میراث صنعتی یزد به بزرگترین هتل کارخانه خاورمیانه تبدیل می گردد

میراث صنعتی یکی از داشته های مهم کشورمان به شمار می رود که نه تنها در بردارنده تاریخچه ارزشمندی است بلکه سند محکمی برای نشان دادن توسعه و جدال سنت و مدرنیته به شمار می رود و از این حیث حائز اهمیت است.

6 فروردین 1400

برگزاری مراسم تحلیف 32 کارآموز مرکز وکلای قوه قضائیه در لرستان

خبرنگاران/لرستان آئین تحلیف 32 کارآموز مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در لرستان با حضور رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه در خرم آباد برگزار گردید.

2 فروردین 1400

بهترین مستندهای 2020؛ از آتش سوزی بخارست تا اردوی تابستانی پسرها در تگزاس

در سالی که گذشت وقایعی رخ داد که پیش از این حتی در دنیای داستان هم عجیب به نظر می رسید. در همین سال جشنواره ها که از معدود موقعیت هایی نمایش مستندها هستند، لغو شدند و مستندهایی که منتشر شدند در هیاهوی فراوان فیلم های سینمایی و سریال ها، بسیار کمتر از آن...

30 اسفند 1399

درباره برگزاری مذاکرات با آمریکا و ایران خوش بین هستم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عصر دوشنبه گفته درباره مصاحبه ها به میزبانی اتحادیه اروپا با ایران و آمریکا خوش بین است.

30 اسفند 1399

مخالفت بیش از 40 قانونگذار آمریکایی با رفع تحریم ها علیه ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، بیش از 40 قانونگذار آمریکایی با ارائه طرحی، مخالفت خود را با رفع تحریم ها علیه ایران اعلام کردند.

28 اسفند 1399

ترکیب دارایی های بانک ها اصلاح شد

یکی از اقدامات بانک مرکزی، الزام بانک ها به نگهداری 3 درصد از سپرده های بخش غیر دولتی به صورت اوراق بدهی بوده که سعی شده تا ترکیب دارایی های بانک ها اصلاح شود.

27 اسفند 1399

خبرنگاران واکسن کووپارس رازی طی یک ماه به داوطلبان فاز اول تزریق می گردد

تهران- خبرنگاران- معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: پیش بینی می گردد 133 داوطلب مرحله اول تست انسانی واکسن کووپارس رازی، ظرف یک ماه این واکسن را دریافت نمایند.

26 اسفند 1399

اتاق ایران ، اصلاح قانون اتاق ایران با هدف تقویت بخش خصوصی

خبرنگاران - طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی از سوی کمیته مشترک میان اتاق ایران، مرکز پژوهش های مجلس، کمیته بازرگانی کمیسیون مالی و نمایندگان وزارت صنعت، اصلاح و تکمیل خواهد شد.

26 اسفند 1399
تعداد: (393)