اخبار اقتصادی

علت نداشتن انگیزه برای ازدواج و افزایش رو به رشد تجرد در ایران

یکی از دغدغه های بسیاری از خانواده ها، ازدواج فرزندان شان است. برخلاف خانواده ها، جوانان تمایل چندانی به ازدواج ندارند به طوری که کمتر خانواده ای را می توان یافت که یک جوان مجرد بالای 30 سال در آن نباشد. سوال این است که علت نداشتن انگیزه برای ازدواج در...

30 مهر 1399

مایکل کوهن: احتمالا ترامپ برای پیروزی در انتخابات یک جنگ را شروع می نماید

ایسنا نوشت: وکیل سابق رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای که در آستانه انتشار کتاب خاطرات افشاگرانه اش انجام داده تاکید نمود، دونالد ترامپ برای باقی ماندن در ریاست جمهوری دست به هر کاری حتی آغاز کردن یک جنگ می زند.

29 مهر 1399

کرونا و کاهش 35 میلیون نفری توریست خارجی ترکیه و 24 میلیارد دلاری درآمدها

بنا به گزارش معاونت آنالیز های مالی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، طی هفت ماه نخست 2020 به دلیل بروز اپیدمی کرونا، کل تعداد گردشگران خارجی ورودی به ترکیه فقط حدود 5.4 میلیون نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از 19.2 میلیون نفر کاهش داشته...

28 مهر 1399

بهبود 7328 فرد مبتلا به کرونا در قزوین

خبرنگاران/قزوین معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین گفت: ابتدایی شیوع کرونا تا به امروز در استان قزوین 8683 نفر به علت ابتلا به کرونا بستری شدند که از این میان 7328 نفر مرخص شدند.

25 مهر 1399

21000 فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان از اول مهر مشغول به کار می شوند

رئیس دانشگاه فرهنگیان وزارت آموزش وپرورش از بکارگیری 21 هزار معلم فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان از اول مهرماه 99 اطلاع داد.

24 مهر 1399

باکو: کشورهای منطقه برای حل مناقشه قره باغ فعال شوند

رییس جمهوری آذربایجان اضافه نمود: درگیری های نظامی فعلی در منطقه مورد مناقشه قره باغ نیز بار دیگر پایدار نبودن آتش بس را نشان داد .

24 مهر 1399

از فراوری آرد عاری از گلوتن تا ابتکاری جدید در حوزه طراحی طلا، گلدان هایی که با نور جابه جا می شوند

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه با بیان اینکه شرکت فناور مستقر در این مرکز آرد عاری از هرگونه گلوتن فراوری نموده است، گفت: بیماران سلیاکی می توانند نان و دیگر فراوریات این آرد را بدون هیچ مسئله ای مصرف نمایند.

23 مهر 1399

گاردین: دورویی انگلیس باعث مرگ ومیر پناهجویان شده است

روزنامه گاردین انگلیس در مطلبی به شرایط اسفناک مهاجران در اروپا و ریاکاری دولت انگلیس در مواجهه با آنها پرداخته است.

18 مهر 1399

محمود عزت حبس ابد گرفت

فارس نوشت: دادگاه مصر محمود عزت معاون سابق و قائم مقام فعلی رهبر گروه اخوان المسلمین را به صورت غیابی، به حبس ابد محکوم کرد.

17 مهر 1399

یمن، یحیی سریع: بزرگترین مخفیگاه عناصر تکفیری وابسته به عربستان و امارات را هدف قرار دادیم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از هدف قرار دریافت بزرگترین مخفیگاه عناصر تکفیری وابسته به کشورهای متجاوز عربستان و امارات در عملیات اخیر در استان البیضاء اطلاع داد.

16 مهر 1399

تد کروز: آمریکا حق بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را دارد!

ایسنا نوشت: در حالی که دونالد ترامپ در سال 2018 بیان کرد که آمریکا از برجام خارج شد، یک سناتور جمهوری خواه آمریکایی مدعی شد که این کشور به عنوان یکی از اعضای اولیه برجام طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت حق استفاده از مکانیسم بازگردانی تحریم ها علیه ایران را دارد.

14 مهر 1399

حرکت بورس صعودی شد

بازار سرمایه که در روز های گذشته برمدار نزول در حرکت بود امروز کمی فرایند صعودی به خود گرفت و شاخص کل بورس تا به امروز 1225 واحد رشد نموده است.

13 مهر 1399

خیاطیان: ارتقای جایگاه اولین اثر مثبت تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه است

معاون توسعه مدیریت با اشاره به اولین سالگرد تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه، گفت: ارتقای جایگاه، اولین اثر مثبت تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه است.

12 مهر 1399

خبرنگاران سرخط خبرهای روزنامه های هرمزگان در 23 مردادماه

بندرعباس-خبرنگاران-سرخط خبرهای روزنامه های هرمزگان در روز پنجشنبه 23 مردادماه سال99 به موضوع های سیاسی، فرهنگی، مالی و اجتماعی اختصاص یافتند.

11 مهر 1399

شرایط صنعت ساختمان استان خراسان جنوبی آنالیز شد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: صنعت ساختمان صنعتی عظیم و وابسته به هزاران صنعت پایین دستی بوده که مسائل آن کمتر موردتوجه قرار گرفته است.

11 مهر 1399

پیش بینی امروز 4 تحلیل گر بازار سرمایه از تحولات بورس پایتخت

خبرنگاران: فرایند بازار امروز می تواند متاثر از خبرهای منتشر شده اما تایید نشده حول لغو تحریم های غیرهدفمند باشد.

9 مهر 1399

بورس سقوط نمی کند ، لزوم مهمان نوازی دولت در بازار سرمایه ، تعادل بورس نیازمند عرضه شرکت های خوب دولتی

استاد اقتصاد گفت: سرمایه گذاران بورس میهمانان دولت هستند، وقتی میهمانی دعوت می کنی حتما باید به بهترین نحو از وی پذیرایی گردد، پذیرایی دولت از سرمایه گذاران بورس با عرضه جدید شرکت های قوی کامل می گردد.

9 مهر 1399

نوبخت: اجازه فروش یک قطره نفت را به ما نمی دهند

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر فرزانه انقلاب به عنوان جهش فراوری، بخش فراوری ملی را بی توجه به تحریم ها جهش می دهیم.

4 مهر 1399

خبرنگاران کرونا کوشش های هشت ساله میراث فرهنگی یزد را به باد داد

یزد- خبرنگاران- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد گفت: بخش های گردشگری و صنایع دستی استان، این روزها به دلیل شیوع و گسترش بیماری کرونا حال و روز خوشی ندارد و تمام کوشش های هشت سال گذشته میراث استان در این 2 حوزه در حال نابودی است.

2 مهر 1399

تعطیلی دائمی 2 پالایشگاه آمریکا به خاطر افت تقاضای سوخت

شرکت ماراتون پترولیوم گفت: میخواهد دو پالایشگاه خود در کالیفرنیا و نیومکزیکو را به دلیل کاهش تقاضا برای سوخت برای همواره تعطیل کند.

1 مهر 1399
تعداد: (312)