مقالات گردشگری

ساخت حالت پنجم ماده در فضا

شاید اگر به آنچه در مدارس و دوران تحصیل ابتدایی مراجعه کنیم اکتفا گردد باید گفت که تنها سه حالت ماده در طبیعت وجود داشته و شامل مایع، جامد و گاز است. اما حقیقت این است که دانشمندان طی سال های پس از انقلاب صنعتی و گسترش علوم پایه به بعد حالت های دیگری...

23 مرداد 1399

چاووش اوغلو: پروازها با ایران از ماه آگوست شروع می گردد، ظریف: در سرانجام ماه جاری انتقال گاز به ترکیه از سر گرفته می گردد

وزیر خارجه ترکیه پس از ملاقات با ظریف در نشست خبری گفت: برنامه پروازهای بین ایران و ترکیه از اول ماه آگوست شروع خواهد شد.

22 مرداد 1399

چین حریم شکنی هواپیمای آمریکایی را محکوم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، چین امروز پنجشنبه پرواز هواپیمای آمریکایی بر فراز تنگه تایوان را محکوم و آن را اقدامی تحریک آمیز مطرح کرد.

20 مرداد 1399

رشوه چندهزار دلاری آیان برای پیروزی در انتخابات وزنه برداری

مبلغی که رییس مستعفی فدراسیون جهانی به عنوان رشوه برای پیروزی در کنگره انتخاباتی پرداخت نموده بود، تعیین شد.

19 مرداد 1399

خبرنگاران خط لوله گوره - جاسک، گام بلند برای توسعه مناطق محروم

تهران - خبرنگاران - پروژه خط لوله نفتی گوره به جاسک گام بلند شرکت ملی نفت ایران در انجام مسوولیت های اجتماعی است که می تواند با ایجاد توسعه پایدار منجر به محرومیت زدایی و افزایش سطح امنیت اجتماعی و رفاه خانوار در منطقه جاسک و استان های همجوار هرمزگان گردد....

17 مرداد 1399

محدوده تاریخی شهر سرایان، مملو از تاریخ

بارانداز، روبه روی کاروانسرای شاه عباسی بین ایوان و مخزن عظیم ترین آب انبار شهر قرار داشته (به دلیل فشار استاتیکی ناشی از بارهای مرده که به راهرو وارد می شد و باعث وارد آمدن آسیب شده بود توسط میراث فرهنگی جمع آوری شده است) و شترداران خود در کاروانسرا اقامت...

10 مرداد 1399

افزایش نگران کننده میزان ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با بیان این که فرایند افزایش موارد در استان سیستان و بلوچستان از نیمه دوم اردیبهشت به بعد شروع شد، گفت: در چند هفته اخیر میزان ابتلا در این استان به شکل نگران کننده ای افزایش یافته است.

9 مرداد 1399

گفت وگوی تلفنی ترامپ و جانسون درباره هنگ کنگ

رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر انگلیس روز جمعه درباره تحولات هنگ کنگ گفت وگو کردند.

9 مرداد 1399

سود بورس عامل گرانی نجومی مسکن!

به گزارش خبرنگاران، تورم بی سابقه توام با رکود در بازار مسکن خرداد (رشد ماهانه قیمت)، علاوه بر دو عامل قدیمی، یک علت جدید هم داشت.

9 مرداد 1399

دوره های آموزش صنایع دستی در ایلام برگزار می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از برگزاری آموزش های عمومی صنایع دستی در این استان اطلاع داد.

8 مرداد 1399

هیجان اخیر فروشنده های آپارتمان چگونه شکل گرفت؟

تورم بی سابقه توام با رکود در بازار مسکن خرداد (رشد ماهانه قیمت)، علاوه بر دو عامل قدیمی، یک علت جدید هم داشت. دسته ای از فروشنده ها طی هفته های اخیر بازدهی کوتاه مدت بورس را ملاک عمل معین قیمت پیشنهادی قرار داده اند که البته اگر چه این رفتار مورد پذیرش...

8 مرداد 1399

راز دستگیریهاینریش هیملر

اعضای اس اس که می خواستند فرار کنند، از این مهر و مشخصات این واحد نظامی استفاده کرده بودند و دستور رسیده بود هر کس مدرکی دارد با این مهر و از این واحد نظامی، باید بازداشت شود.

7 مرداد 1399

تخصیص پرداخت تسهیلات 50هزار میلیارد تومانی به بنگاه های آسیب دیده از کرونا

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: با همکاری بانک مرکزی و از محل منابع شبکه بانکی 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه هایی که در 13 رسته مستقیم یا غیرمستقیم از شیوع کرونا آسیب دیده اند تخصیص می یابد.

21 تیر 1399

بهره برداری از 11 پروژه گردشگری قم در سال 99

معاون سرمایه گذاری قم از افتتاح و بهره برداری از 11 پروژه گردشگری در سال 99 در این استان اطلاع داد.

17 تیر 1399

اوضاع نابسامان گردشگری جهانی در دوران کرونا

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، اوضاع نابسامان گردشگری جهانی در دوران کرونا مشاهده می گردد و این صنعت متحمل آسیب های بسیاری شده است.

16 تیر 1399

ترامپ به اشتیاق برای حمله به ونزوئلا اعتراف کرد

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نخستین ساعات روز خود را با مصاحبه با فاکس نیوز آغاز کرد و مدعی شد هیچ نقشی در توطئه مسلحانه ای که هفته گذشته علیه ونزوئلا تدارک دیده شده بود؛ نداشته است.

15 تیر 1399

راه اندازی خط هوایی مستقیم آتن تهران از اول مرداد

خبرنگاران: خط هوایی مستقیم آتن تهران و بالعکس توسط هواپیمایی ملی یونان (Aegean) از اول مرداد ماه سال جاری راه اندازی می گردد.

14 تیر 1399

از بدترین تا بهترین فیلم اصغر فرهادی، کارگردان اسکاری ایران

به عقیده بسیاری از سینمادوستان اصغر فرهادی مهم ترین و شناخته شده ترین کارگردان نسل سوم موج نوی سینمای ایران است. فیلم سازی که با روایت قصه هایی واقع گرایانه و مبتنی بر اخلاق گرایی، شخصیت های خاکستری رنگش را پیش روی مخاطب قرار می دهد و به شکل جالب توجهی...

14 تیر 1399

آخرین خبرها درباره سلامتی کیم ، چرا تیم پزشکی چین راهی کره شمالی شد؟

تسنیم نوشت: چین یک تیم پزشکی برای رسیدگی به شرایط رهبر کره شمالی به این کشور اعزام نموده و این موضوع احتمالا بی ارتباط با شرایط سلامتی رهبر کره شمالی نیست.

7 تیر 1399

کرونا چه اثری بر میزان تردد در راه های کشور گذاشته است؟

خبرنگاران: بحران کرونا موجب تغییر بسیاری از برنامه های ایرانیان در تعطیلات نوروز 99 شد.

6 تیر 1399
تعداد: (229)