شناسه : 33599676
واکنش طلاب بسیجی حوزه علمیه میبد در مورد جشنواره پرحاشیه حرکت و برکت؛


حوزه علمیه میبد، نسبت به هنجار شکنی های ایجاد شده در جشنواره حرکت و برکت بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش صبح مهریز به نقل از میبد خبر، جشنواره حرکت و برکت در میبد موجب ایجاد حواشی تلخی شد که موجب تاثر و ناراحتی عده زیادی از مردم و متدینین شهرستان شد، و حتی ائمه جمعه میبد نیز نسبت به آن واکنش جدی و صریح نشان دادند.

متن بیانیه پایگاه امام حسن مجتبی علیه السلام حوزه علمیه میبد به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

استقلال برای تامین آزادی بود و هر دو در خدمت جمهوری اسلامی؛ جمهوری اسلامی یعنی تلاش همگانی برای شکوفاسازی تمامی استعدادها.

بارور شدن استعدادها سبب رضایتمندی و شادی حقیقی است اما اگر در راستای نیازهای اساسی مردم و جامعه مانند معیشت و اقتصاد و ازدواج و اشتغال حرکت وزینی نشد، حرکات موزون زنان، جشنواره برکت نخواهد شد.

جشنواره«حرکت موزون و برکت موهوم» ارمغانی جز پمپاژ شهوت و حیازدایی ندارد و این دو، برکتی جز در افزایش آمار طلاق و فساد و اعتیاد ندارد.

این شادی ها تخدیری برای فراموشی دردهای اقتصادی و معیشتی مردم است. چرا بین اقتدار و ارزش های کشور با اقتصاد، دعوای ساختگی به راه انداختند و بعد اقتدار و ارزش ها را معامله کردند!

اکنون که نوبت به پاسخگویی به وعده های اقتصادی است باز بین آسایش مردم و با شادیهای تخدیری دعوا درست کردند و آزادی و شهوترانی که جذابیت موقتی و هیجان بیشتری دارد را پیروز میدان کرد تا مردم را با شهوترانی از مطالبات معیشتی بازداشت.

مسئولین شهر نباید فریب تیم های کارکشته و پنهان کارِ سند ۲۰۳۰ باشند؛ فرماندار ارجمند فرمان شهر را از شادی های تخدیر و ابتذال به سمت آبادانی و اشتغال ببرد؛ از حرکات موزون به تحرکات وزین فرهنگی ببرد؛ نباید با بی کیاستی در دام تیم های حرفه ای بزهکاری فرهنگی افتاد؛ نباید بانی جشن های نیمه شعبان را به "اسپانسر" جشنواره حرکت موزون و برکت موهوم تنزل داد.

مسئولین شهر باید از مردم و خانواده هایی که با این قبیل کارها در معرض فساد و طلاق و اعتیاد قرار می گیرند و مطالبات معیشتی شان بر زمین می ماند عذرخواهی رسمی بکنند.

امیدواریم که فرمان شهر به فرمان حرکت و برکت بچرخد نه اینکه رانندگی فرهنگی شهر در چنبره حرکات موزون و برکات موهوم باشد.

پایگاه امام حسن مجتبی علیه السلام حوزه علمیه میبد

انتهای پیام/ج


آخرین عناوین آخرین عناوین