شناسه : 31756510
مدیر روابط کار اداره کل تعاون یزد عنوان کرد


مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد از کاهش 63 درصدی میزان حوادث ناشی از کار در استان در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش صبح مهریز؛ مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، از کاهش 63 درصدی میزان حوادث ناشی از کار در استان در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: به واسطه کاهش این میزان حوادث ناشی از کار در استان، فوتی‌ها و قطع و نقص عضو  ناشی از این حوادث نیز با 89 درصد کاهش مواجه بوده است.

محمدجواد حیدری، عدم نظارت بر کارگاه توسط کارفرما و وجود دستگاه‌های بدون حفاظ و یا دارای نقص فنی را از اصلی‌ترین علل بروز این حوادث عنوان کرد.

وی با اشاره به برنامه‌های اداره کار به منظور پیشگیری و کاهش حوادث احتمالی ناشی از کار، استفاده از مشارکت کارگران و کارفرمایان در نظارت مستمر بر حسن اجرای مقررات حفاظت فنی از طریق به کارگیری افراد شایسته و واجد صلاحیت در زمینه ایمنی و آگاه سازی کارگران و کارفرمایان و مدیران صنعتی از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با ایمنی را از جمله این برنامه‌ها نام برد.

حیدری نظارت بر عملکرد ایمنی پیمانکاران از طریق بازرسی را از دیگر اقدامات پیشگیرانه در حوادث ناشی از کار عنوان کرد و افزود: پس از بازرسی، گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران برای اشخاص حقیقی و حقوقی که ضوابط و مقررات ایمنی را رعایت می‌کنند صادر می‌شود.

وی گفت: تشکیل کمیته راهبری ارتقای ایمنی در کارگاه‌های استان با مشارکت دستگاه‌های اجرایی وظیفه‌مدار استان به منظور همسو نمودن برنامه‌های مرتبط با ایمنی از دیگر اقدامات اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی ناشی از کار  است.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به اقدامات موثر و موفق این اداره در کاهش حوادث ناشی از کار عنوان کرد: باید توجه داشت که نظارت حداکثری کارفرمایان بر عملکرد ایمنی واحدهای خود وفق ماده 91 قانون جمهوری اسلامی نقش کلیدی را در پیشگیری از بروز حوادث ناشی از کار دارد.

انتهای پیام/ج


آخرین عناوین آخرین عناوین