شناسه : 32140028
مسئول بسیج اصناف یزد مطرح کرد


مسئول بسیج اصناف یزد گفت: اتحادیه‌های مختلف با راه‌اندازی موسسات خیریه و صندوق‌های قرض الحسنه اقدام به کمک به مستضعفین و خانواده‌های بی‌بضاعت کرده‌اند.

به گزارش صبح مهریز؛ اصغر سلمانی مسئول بسیج اصناف یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، ضمن تبریک هفته بسیج، یکی از اقدامات بسیج اصناف و بازاریان یزد را محرومیت زدایی و کمک به خانواده‌های نیازمند و مستمند عنوان کرد و گفت: اتحادیه‌های مختلف با راه‌اندازی موسسات خیریه و صندوق‌های قرض الحسنه اقدام به کمک به مستضعفین و نیازمندان کرده‌اند.

سلمانی ادامه داد: بسیج اصناف با راه‌اندازی موسسه خیریه چهارده معصوم علیهم السلام، اتحادیه صنف زرگری با راه اندازی موسسه خیریه ریحانه الرسول، و همچنین اتحادیه‌های مختلف با  تشکیل صندوق‌های قرض الحسنه در بحث جهیزیه، کمک به بیماران صعب العلاج، ارائه سبد کالا، کمک به دانش‌آموزان بی بضاعت و ... اقدامات بسیار خوبی انجام داده‌اند.

وی افزود: صنف زرگر با تشکیل موسسه خیریه ریحانه الرسول سال گذشته در اواخر اسفندماه و در آستانه سال 96 یک هزار حواله پوشاک 80 هزار تومانی و امسال در شروع سال تحصیلی یک هزار حواله لوازم التحریر 50 هزار تومانی بین دانش‌آموزان بی بضاعت آموزش و پرورش مناطق یک و دو و استثنائی یزد توزیع کرد.

سلمانی با اشاره به اقدامات اصناف و بازاریان یزد برای ساخت مسکن برای خانوارهای بی بضاعت گفت: در این خصوص گروه‌های جهادی از بازاریان و اصناف شامل استاد کار ساختمان، گچ کار، کاشی‌کار و ... تشکیل شده و اقدامات خوبی برای ساخت و ساز برای خانوارهای بی بضاعت و مستمند انجام دادند.

وی با اشاره به کمک‌های بازاریان یزدی به زلزله‌زدگان کرمانشاه گفت: اصناف و بازاریان یزدی کمک بسیار زیادی در قالب چهار کامیون بزرگ از اقلام مورد نیاز زلزله زدگان از جمله نایلون، چراغ والور، پتو، آب معدنی، نون خشک، خرما، پوشاک، کفش، مواد شوینده، لوازم بهداشتی و ... به آنها ارسال کردند.

وی افزود: همچنین آرد به میزان سه میلیون تومان و کمک‌های نقدی نیز برای زلزله زدگان ارسال شد و بازاریان اکنون نیز در حال جمع‌آوری اقلام مورد نیاز زلزله زدگان هستند و کمک‌های اصناف و بازاریان دیگر شهرستان‌های یزد نیز از طریق بسیج اصناف شهرستان‌ها جمع‌آوری و به مناطق زلزله زده ارسال می‌شود.

مسئول بسیج اصناف استان یزد با بیان اینکه باید در خصوص تهیه جهیزیه برای نوعروسان کمک بیشتری صورت گیرد، افزود: موسسه خیریه ریحانه الرسول صنف زرگر  و موسسه خیریه حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) به خانواده‌های بی بضاعت و نوعروسان کمک‌های خوبی ارائه کرده‌اند و جمعی از بازراریان نیز به صورت متفرقه در این امر خیر شریک بودند.

سلمانی با بیان اینکه تعداد شش هزار نفر اکنون عضو بسیج اصناف و بازارایان یزد هستند، گفت: بازاریان یزدی همیشه در جهت کمک به هموطن خود و افراد بی بضاعت پابه کار و پیشقدم بودند و در ایام اربعین نیز اقدام به راه‌اندازی موکب در کربلا کرده و به زائران امام حسین(ع) خدمت رسانی کردند.

وی تصریح کرد: بازاریان همیشه در هر زمینه‌ای آماده کمک رسانی به مردم هستند با این حال از مسئولان دستگاه‌های دولتی انتظار دارند در موضوعاتی چون مالیات، قاچاق، اتباع بیگانه و قهوه خانه‌ها به آنها کمک کنند تا مشکلات و آسیب‌های آنها حل شود نه اینکه اقدامات مسئولان نتیجه عکس دهد چرا که بازاریان بیشترین ضربه را از عدم اجرای قانون، ناقص اجرا کردن و یا بد اجرا کردن آن در حیطه اصناف خورده‌اند و باید دستگاه‌های دولتی با اجرای درست قانون بیش از پیش به این قشر از جامعه توجه کنند.

انتهای پیام/ج


آخرین عناوین آخرین عناوین