شناسه : 33344069
مدیر گروه تغذیه مرکز بهداشت استان یزد خبر داد


مدیر گروه تغذیه مرکز بهداشت استان یزد گفت: مرکز بهداشت استان برای رفع فقر خوراکی در گروه‌های معرض خطر از جمله کودکان زیر 5 سال و زنان باردار و همچنین بر آوردن شدن نیازهای غذایی این گروه‌های سنی، اقدام به اجرای برنامه‌های مداخله‌ای کرده است.

به گزارش صبح مهریز؛ مدیر گروه تغذیه مرکز بهداشت استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزد رسا با بیان اینکه برای نابودی فقر یکی از کارها از بین بردن فقر خوراکی در جامعه است گفت: مرکز بهداشت استان برای رفع فقر خوراکی در گروه‌های معرض خطر از جمله کودکان زیر 5 سال و زنان باردار و همچنین بر آوردن شدن نیازهای غذایی این گروه‌های سنی، اقدام به اجرای برنامه‌های مداخله‌ای کرده است.

یوسف نقیایی اظهار کرد: در طرح رفع سوء تغذیه کودکان زیر 5 سال، بعد شناسایی این کودکان توسط مرکز بهداشت استان شناسایی و به کمیته امداد امام خمینی(ره) معرفی ‌می‌شوند تا نیاز غذایی آنها تامین شود.

وی افزود: در حال حاضر 1600 کودک زیر 5 سال در استان یزد تحت پوشش این طرح هستند که بسته غذایی مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های خاص دریافت می‌کنند.

نقیایی اذعان کرد: 25 درصد کودکان بعد از شش ماه بهبود یافته و کودکان بعدی برای جایگزینی معرفی می‌شوند.

مدیر گروه تغذیه مرکز بهداشت استان یزد طرح رفع سوء تغذیه کودکان 3 تا 6 سال را با همکاری بهزیستی استان از دیگر طرحهای در راستای سوء تغذیه عنوان کرد و گفت: در روستا مهدها و مهدهای مناطق حاشیه‌ای روزانه یک وعده غذای گرم بین کودکان برای رفع نیازهای تغذیه‌ای آنها توزیع می‌شود که این طرح نیز بسیار موثر بوده است.

نقیایی تصریح کرد: برای رفع سوء تغذیه در زنان باردار نیز با همکاری واحد تغذیه بنیاد علوی این زنان توسط مرکز بهداشت شناسایی و بعد از این توسط بنیاد به آنها سبد غذایی شامل اقلام پروتئینی مانند مرغ، تن ماهی و انواع حبوبات تعلق می‌گیرد که بخش قابل توجهی از نیازهای تغذیه‌ای آنها را رفع می‌کند.

به گفته نقیایی حدود 6 هزار نفر مبتلا به سوء تغذیه تحت پوش سازمان های حمایتی در استان یزد هستند.

انتهای پیام/ج

 


آخرین عناوین آخرین عناوین