اسقبال گسترده از تاکسی های خودران گوگل: 50 هزار سفر در هفته

به گزارش صبح مهریز، تاکسی های رباتیک ویمو که زیرشاخهٔ گوگل است، توانسته اند بیش از یک میلیون سفر را در سه استان آمریکا با موفقیت انجام دهند. این موفقیت چشم گیر که متناظر با 50هزار سفر در هفته است، گام مهمی برای گذار به خدمات مسافربری آنلاین به شمار می رود.

اسقبال گسترده از تاکسی های خودران گوگل: 50 هزار سفر در هفته

به گزارش خبرنگاران ، ویمو، استارتاپ متعلق به آلفابت (شرکت مادر گوگل) اعلام نموده است که درحال حاضر هر هفته بیش از 50 هزار سفر را در سه شهر فینیکس، سان فرانسیسکو و لس آنجلس انجام می دهد. تاکسی خودران Waymo One در بخش هایی از این شهرها شبانه روزی فعالیت می نماید.

به نقل از زومیت، ثبت 50 هزار سفر هفتگی در وِیمو متناظر با میانگین 300 درخواست در ساعت یا پنج درخواست در هر دقیقه است. ویمو می گوید که تا به امروز بیش از یک میلیون سفرِ بدون راننده در سه شهر نام برده به همراه آستین در تگزاس انجام داده است؛ هرچند که درحال حاضر سرویس محدودی به اعضای انتخابی در شهر آستین ارائه می دهد.

ویمو در بیانیهٔ رسمی خود می گوید: ما افراد مختلفی را می بینیم که بدون نگرانی، از تاکسی های خودران برای سفر استفاده می نمایند. رانندگی کاملاً خودران اکنون به واقعیت تبدیل شده و بسیاری از مردم آن را در حمل ونقل روزانه به گزینه های دیگر ترجیح می دهند.

دردسرهای رانندگی خودران

در 17 آوریل (29 فروردین) گذشته، 6 دستگاه خودرو Waymo One به علت وجود مخروطی روی خط کشی وسط جاده، تردد سایر خودروها را در یکی از بزرگراه های سان فرانسیسکو مسدود کردند. اتفاق های این چنینی تا به امروز بارها رخ داده اند.

در حادثهٔ دیگر که اوایل 2024 رخ داد، دو تاکسی رباتیک ویمو در شهر فینیکس به طور اتفاقی با فاصلهٔ چند دقیقه به وانت بکسل شده ای برخورد کردند؛ زیرا نرم افزار آن ها حرکت های بعدی وانت را اشتباه پیش بینی نموده بود. پس از حادثه، ویمو به روزرسانی نرم افزاری انجام داد تا مشکل را رفع و از وقوع اتفاقات مشابه جلوگیری کند.

5454

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1403 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2321

به "اسقبال گسترده از تاکسی های خودران گوگل: 50 هزار سفر در هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسقبال گسترده از تاکسی های خودران گوگل: 50 هزار سفر در هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید