خواص گوشت بوقلمون

به گزارش صبح مهریز، مصرف گوشت بوقلمون خواص قابل توجه و بی شماری را به همراه دارد، بعلاوه مواد مغذی گوشت بوقلمون بسیار مفید است و به درمان بعضی از بیماری ها یاری فراوانی می نماید.

خواص گوشت بوقلمون
گوشت بوقلمون به علت بافت ویژه ای که دارد هنگام طبخ حجم خود را از دست نمی دهد و در مقایسه با گوشت قرمز از اهمیت بسیاری برخوردار است ولی این تنها مزیت گوشت بوقلمون نیست و در بحث خواص در حدی پیشتاز است که آن را گوشت معجزه می خوانند. مواد غذایی متعددی در بوقلمون وجود دارد و بنابراین مصرف این گوشت لخم به روش های مختلف سلامتی را بهبود می بخشد. گوشت تیره بوقلمون معمولاً حاوی ویتامین و مواد معدنی بیشتری است، اما همینطور چربی و کالری بیشتری هم دارد. بوقلمون حاوی اسید تریپتوفان است در حالی که این درست است که بوقلمون حاوی تریپتوفان است، اما اندازه کافی برای خواب آلودگی ندارد ، در واقع همه گوشت ها حاوی تریپتوفان هستند.

واقعیت هایی در رابطه با گوشت بوقلمون:گوشت بوقلمون تیره معمولاً حاوی ویتامین و مواد معدنی بیشتری نسبت به بوقلمون سفید است، اما چربی و کالری بیشتری دارد. بوقلمون زمانی که دمای داخلی آن به 165 درجه فارنهایت برسد، پخته می گردد.

بوقلمون های علفزارها به طور معمول دارای محتوای امگا 3 بالاتری نسبت به بوقلمون پرورش یافته در دامداری های صنعتی هستند. کندن پوست بوقلمون نیز اندازه زیادی از محتویات چربی را حذف می نماید.

مواد مغذی و ارزش تغذیه ای بوقلمون:85 گرم سینه بوقلمون کباب شده شامل این موارد است:

135 کالری

3.26 گرم چربی

0 گرم کربوهیدرات

24.70 گرم پروتئین

در مقایسه، همان اندازه گوشت بوقلمون تیره کباب شده نیز شامل موارد زیر است:

173 کالری

5.13 گرم چربی

0 گرم کربوهیدرات

23.55 گرم پروتئین

بوقلمون نیز شامل ویتامین ها و مواد معدنی زیر است:

ویتامین های B - 6

ویتامین B - 12

نیاسین

کلوئین

سلنیوم

روی

ریبوفلاوین

پنتونیک

مناسب برای بدن سازیبسیاری از متخصصان تناسب اندام، بوقلمون را برای بدن سازی، به خصوص برگر بوقلمون، توصیه می نمایند. آن ها غنی از پروتئین و شامل اندازه کمی کربوهیدرات و چربی هستند.

یک برگر میانه، در حدود 200 تا 250 کالری و 30 گرم پروتئین دارد که به ساخت و حفظ ماهیچه ضعیف یاری می نماید. این کار به برآورده کردن احتیاج روزانه کالری و پروتیین برای یک بدنساز یاری می نماید.

به خاطر مواد مغذی اضافی یافت شده در بوقلمون، مانند ویتامین ها و مواد معدنی، بدن سازها می توانند بعد از ورزش به درستی ریکاوری شوند. جذب خوب مواد مغذی به کاهش خطر آسیب یاری می نماید.

گوشت بوقلمون برای یاری به دیابتی هابعضی متخصصان بهداشتی به بیماران دیابتی بوقلمون را توصیه می نمایند، زیرا به کنترل سطوح قند خون یاری می نماید.

گوشت بوقلمون برای بهبود عملکرد رودهبوقلمون یکی از سالم ترین غذاها است، با این حال می تواند برای افراد مبتلا به نقرس زیان آور باشد و آنطور که در بخش سلامت نمناک می خوانید بوقلمون حاوی مقادیر بالایی از پورینس است که می تواند حملات نقرس را تحریک کند.

بعضی از افراد مبتلا به نقرس قادر به خوردن بوقلمون هستند، اما نمی توانند غذاهای مشتق شده از پورین را تحمل نمایند.

گوشت بوقلمون برای کاهش کلسترول بالااندازه کلسترول در بوقلمون به تیرگی گوشت بستگی دارد. سینه بوقلمون که گوشت سفید دراد، سطح پایینی از کلسترول را در مقایسه با گوشت تیره دارد. بنابراین بهتر است که از گوشت بوقلمون تیره برای کلسترول بالا اجتناب کنید. شما می توانید سطح چربی را با حذف پوست از گوشت بوقلمون کاهش دهید.1

منبع سالم پروتئینبوقلمون یک ماده غذایی سرشار از پروتئین است.

پروتئین برای رشد و نگهداری ماهیچه ها حائز اهمیت است. این ساختار به سلول ها و به انتقال مواد مغذی در بدن شما یاری می نماید.

علاوه بر این، یک رژیم غذایی با پروتئین بالا می تواند باعث گردد احساس سیر بودن کنید و سبب کاهش وزن شما گردد.

گوشت بوقلمون سیستم ایمنی بدن را تقویت می نمایدمدارک زیادی وجود دارد که نشان می دهد اسیدآمینه تریپتوفان، نقش اساسی در سیستم ایمنی بدن به عهده دارد. متابولیت های تریپتوفان (مولکول های ناشی از تجزیه تریپتوفان در بدن) اثر داروهایی را دارند که برای کاهش علائم بیماری ام اس استفاده می شوند. بیماری ام اس یک نوع بیماری مربوط به سیستم ایمنی بدن است.

منبع غنی از مواد معدنیبوقلمون با سلنیوم، روی و فسفر بارگذاری شده است.

سلنیوم به بدن شما یاری می نماید تا هورمون های تیروئید تولید کند، که اندازه سوخت و ساز و اندازه رشد شما را تنظیم می نماید.

روی یک ماده معدنی ضروری است که برای بسیاری از فرآیندهای مختلف بدن مانند بیان ژن، سنتز پروتئین و واکنش آنزیم مورد احتیاج است.

فسفر برای سلامتی استخوان بسیار حیاتی است.

علاوه بر این، بوقلمون مقادیر کمی منیزیم و پتاسیم را در اختیار شما قرار می دهد.

جلوگیری از سرطاناسید آمینه تریپتوفان برای فعالیت سلول های T ضروری است. سلول های T یک نوع از سلول های سیستم ایمنی بدن هستند که سلول های سرطانی را از بین می برند. در فقدان تریپتوفان، سلول T فعال می میرند.2

درمان کم خونیگوشت بوقلمون سرشار از ویتامین و مواد معدنی مورد احتیاج بدن است و به همین جهت برای افرادی که مبتلا به کم خونی هستند بسیار مفید است. گوشت بوقلمون می تواند با افزایش دادن گلبول های قرمز باعث درمان کم خونی گردد ، ضمن اینکه محققین در حال تحقیقات بیشتر در این زمینه هستند.

کنترل قند خونخیلی از کارشناسان معتقدند که گوشت بوقلمون برای افراد دیابتی بسیار مفید می باشد چرا که باعث کنترل بهینه قند خون در بدن می گردد.

سلامت استخوان و دندانگوشت بوقلمون حاوی مقادیر مناسبی از فسفر است که برای سلامت و تقویت استخوان ها و دندان ها ضروری است. شما با مصرف یک وعده کباب بوقلمون می توانید نزدیک به 200 میلی گرم فسفر جذب بدن خود کنید.

خواص برای بیماری سندرم روده تحریک پذیرگوشت بوقلمون برای درمان سندرم روده تحریک پذیر که یک بیماری گوارشی می باشد مفید است. شما می توانید قبل از مصرف گوشت بوقلمون پوست آن را جدا کنید تا گوشت بوقلمون سالم تر گردد.

برطرف مسائل بی خوابیاین گوشت دارای تریپتوفان می باشد که یک اسید آمینه مفید برای مغز می باشد. این اسید آمینه باعث تولید سروتونین در بدن می گردد. سروتونین در بدن باعث می گردد که شما احساس آرامش کنید. خیلی از افراد از گوشت بوقلمون برای درمان بی خوابی های شبانه استفاده می نمایند. ویتامین ب3 و ب6 موجود در این گوشت باعث می گردد تا اختلالات خواب شما برطرف گردد.3

خطرات احتمالی مصرف گوشت بوقلمونمحصولات تولید شده بوقلمون دارای اندازه زیادی سدیم هستند که برای سلامتی زیان دارد. بیشتر گوشت های تولید شده دودی می شوند یا دارای نیتریت سدیم هستند. این مواد با آمین ها که به طور طبیعی در گوشت وجود دارند، ترکیب می گردد و ترکیبات ان-نیترو (N-nitro) را تشکیل می دهند که سرطان زا هستند.

پژوهش های مختلفی رابطه بین خوراکی های تولید شده و بروز سرطان را نشان داده اند. احتمال چاقی، بروز بیماری های قلبی، فشار خون بالا، کلسترول بالا، سرطان و ناباروری با افزایش اندازه مصرف این موارد بیشتر می گردد. تاجایی که می توانید مصرف بوقلمون تولید شده را کاهش دهید.

بوقلمون دارای ماده معدنی سلنیوم است. بنا بر بعضی پژوهش ها جذب اندازه زیاد سلنیوم ممکن است احتمال بروز سرطان روده بزرگ، پروستات، ریه، مثانه، پوست، مری و معده را افزایش دهد.

نمی توان ادعا کرد تنها با تنظیم اندازه مصرف گوشت بوقلمون می توانیم سلامتی مان را تقویت کنیم؛ رژیم غذایی به طورکلی در این مسئله تأثیرگذار است. بهتر است دامنه متنوعی از خوراکی ها و غذاهای سالم و سودمند را به اندازه مناسب در برنامه غذایی تان قرار بدهید و تنها روی یک ماده غذایی تمرکز نکنید.4

پی نوشت:

1.www.namnak.com

2.www.beytoote.com

3.www.parsiday.com

4.www.chetor.com

منبع: راسخون
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1886

به "خواص گوشت بوقلمون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص گوشت بوقلمون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید