10 کتاب مهم پاییز 2019 به انتخاب گاردین

به گزارش صبح مهریز، فصل پاییز از راه رسیده است و بازار آثار جدید و جوایز معتبر داغ است. مجله گاردین ده کتاب مهم پاییز سال 2019 را معرفی نموده است.

10 کتاب مهم پاییز 2019 به انتخاب گاردین

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، پنج شنبه هفته گذشته 426 عنوان کتاب چاپی از جمله داستان های جدید زادی اسمیت و فیلیپ پولمن وارد بازار کتاب شد. پنج شنبه ای که به پنج شنبه بی نظیر در دنیای کتاب معروف شد و ناشران مهم ترین آثارشان را وارد بازار کتاب کردند و امید دارند به فهرست پرفروش های مجلات و کتابفروشی ها راه یابند.

البته این تعداد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، که حدود 544 عنوان وارد بازار کتاب شد، کاهش داشته است اما آثاری از التون جان، جان لوکاره، آدام کِی، و نادیا حسین منتشر شده اند و کتابفروشان امید زیادی به پرفروش شدن آثار سال جاری دارند تا کریسمس خوبی داشته باشند.

  • بخشنده ستارگان نوشته جوجو مویز

داستان پنج زن در بخشنده ستارگان روایت می گردد که به اندازه لو کلارک، شخصیت معروف من پیش از تو دوست داشتنی هستند. ناشر نویسنده انگلیسی هم پیش از این گفته بود: مویز برای نوشتن داستان بخشنده ستارگان به دنیا آمده است. داستانی که به ما الهام می بخشد، متحدمان می نماید، و قدرت ادبیات را به رخ مان می کشد. خود مویز درباره رمان جدیدش گفت: صادقانه بگویم که تاکنون نوشتن هیچ کتابی را تا این اندازه دوست نداشته ام. موضوع کتاب منبع الهام خود من است و امیدوارم که مخاطبانم هم از خواندنش به اندازه من لذت ببرند. آخرین داستان نویسنده انگلیسی تحت عنوان هنوز من اخیراً پرفروش ترین کتاب تک-جلدی سال 2019 تاکنون شد. آخرین رکورد فروش در یک هفته مربوط به کتاب منشاء اثر دن براون بود که در جولای 2018 فروش بالایی داشت.

  • اتحادیه بزرگ نوشته زادی اسمیت

اولین مجموعه داستان کوتاه نویسنده یِ دندان های سفید از مهاجرین سال 1959 در شمال غرب لندن آغاز می گردد و به ثروتمندان بالای شهر نیویورک می رسد که نگرانی مهم درباره موضوعات اخلاقی دارند.

  • مشترک المنافع مخفی نوشته فیلیپ پولمن

کتاب دوم مجموعه غبار نوشته فیلیپ پولمن 20 سال پس از کتاب اول رخ می دهد. لیرا دیگر کودک نیست و بزرگ شده است. لیرا و مالکوم با هم از آکسفورد به آسیا سفر می نمایند و به دنبال شهری هستند که توسط شیاطین تسخیر شده است و کوشش می نمایند راز غبار را حل نمایند. پیش از این ناشر کتاب هم گفته بود: این کتاب توصیف بی نظیری از انسان بودن و رشد کردن و معنا دادن به دنیا پیرامون است که توسط یکی از برترین نویسندگان بریتانیایی نوشته شده است.

  • دوباره بگو من چه کسی هستم؟ نوشته لِنی هنری

کتاب خاطرات کمدین معروف از کودکی و به عنوان فرزند خانواده ای 9 نفره و با والدین جامائیکایی آغاز می گردد و به حضورش بر روی صحنه و دعوتش به تلویزیون اشاره می نماید.

  • حقیقت قدرت نوشته جس فیلیپز

نماینده مجلس و عضو حزب کارگر از تجربیات خود در بیان حرف های شجاعانه در مجلس و کوشش برای ایجاد تغییر می نویسد و در نهایت با قهرمان هایی که برای جنگیدن زیاد خطر کردند مصاحبه می نماید.

  • پشت لنز نوشته دیوید سوشت

بازیگر شناخته شده نقش هرکول پوآرو درباره 50 سال زندگی حرفه ای خود در این کتاب شرح می دهد و معتقد است با داشتن چهره ای ساده و قدی کوتاه خیلی خوش شانس بوده است که نقشی بر روی صحنه و تلویزیون بریتانیا ایفا نموده است.

  • جورج و من نوشته آندرو ریجلی

ریجلی در این کتاب درباره چگونگی آشنایی اش با جورج مایکلِ خواننده در نوجوانی- در سال 1975 - و چگونگی تشکیل گروه موسیقی شان که موزیک های معروفی در دهه 1980 میلادی فراوری کردند می نویسد.

  • بدن نوشته بیل برایسون

در کتابی با عنوان بدن: کتابی برای اشغالگران نویسنده شرح می دهد که بدن انسان چگونه کار می نماید و چگونه خود را ترمیم می نماید. در بخشی از کتاب آمده است: کل زندگی خود را در یک جسم زندگی می کنیم اما بیشتر افراد عملاً نمی دانند بدن چگونه کار می نماید و در داخل آن چه خبر است. کوشش این کتاب شناخت بهتر وجودِ خارق العاده انسان است.

  • کریسمس و ساحره زمستان نوشته تام فلچر

ویلیام تراندل، شخصیت داستانی آثار فلجر بازگشته است و این بار به سراغ ساحره زمستان می رود تا به بابانوئل اجازه دهد در روز اول کریسمس به دور دنیا سفر کند.

  • بعدازظهرها با صبح نابینایان نوشته بِرِت آندرسون

داستان زندگی بِرِت آندرسون، مدیر گروه موسیقی سوئید و چگونگی معتاد شدنش در بعدازظهرها با صبح نابینایان به خواننده ارائه می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 492

به "10 کتاب مهم پاییز 2019 به انتخاب گاردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 کتاب مهم پاییز 2019 به انتخاب گاردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید