تام و جری نسخه غارنشینان را پیچیدند (باکس آفیس هفته)

به گزارش صبح مهریز، فیلم جدید تام و جری با فروشی 14 میلیون دلاری به صدرنشینی انیمیشن غارنشینان: عصر جدید بر جدول باکس آفیس هفتگی پایان داد.

تام و جری نسخه غارنشینان را پیچیدند (باکس آفیس هفته)

در هفته های اخیر مجموع میزان فروش ده فیلم نخست باکس آفیس حتی به 10 میلیون دلار هم نمی رسید و هفته گذشته انیمیشن غارنشینان: عصر جدید فقط با 1.7 میلیون دلار فروش در رتبه اول قرار گرفت. اکران فیلم جدید تام و جری در روزهایی که هیچ فیلم مهمی روی پرده نیست و سینمادوستان خسته از زندگی ملال آور این ماه های جهان به دنبال تماشای اثری مهیج و شاد هستند، تصمیم درست و منطقی از جانب برادران وارنر بود. فیلم لایو اکشن تام و جری از 3 روز قبل نمایش خود در آمریکا را با 2475 سالن سینما شروع کرد و در کشورهای اروپایی هم روی پرده رفت و با در نظر دریافت جهانگیری کرونا به فروش قابل توجه ای دست پیدا کرد.

  • نقد های فیلم جدید تام و جری منتشر شد؛ منتقدان موش و گربه را خوردند!

فیلم جدید تام و جری در نخستین آخر هفته نمایش خود در آمریکا و چین به ترتیب 14.1 و 12.3 میلیون دلار فروخت و به اولین و پنجمین فیلم پرفروش طی هفته روزهای گذشته در این کشورها تبدیل شد. باکس آفیس موجو رقم فروش جهانی این فیلم را پس از 3 روز اکران 39.7 میلیون دلار اعلام کرده است.

داستان جدیدترین نسخه سینمایی تام و جری از آنجایی شروع می گردد که این موش و گربه دوست داشتی از خانه یشان بیرون می شوند و به ناچار به یک هتل می فرایند. در همین اثنا قرار است یک جشن عروسی مجلل هم در هتل برگزار گردد، اما دعواهای تام و جری در نخستین دیدارشان همه چیز را تحت الشعاع قرار می دهد. کارگردانی فیلم جدید تام و جری را تیم استوری بر عهده داشته است که او را بیشتر به خاطر چهار شگفت انگیز: قیام موج سوار نقره ای می شناسیم. از میان بازیگران لایو اکشن تام و جری هم می توان به کلویی گریس مورتس، مایکل پنیا و کن جیونگ اشاره کرد.

تا به این ساعت برای تام و جری 2021 در پایگاه راتن تومیتوز 52 بررسی و میانگین امتیاز 25 از 100 به ثبت رسیده و در متاکریتیک هم بر اساس 14 بررسی امتیاز این فیلم 31 از 100 است. از میان نقدهای مهم نوشته شده برای تام و جری جدید تنها بررسی نسبتا مثبت مربوط به پیتر دبروژ از رسانه ورایتی است و مابقی منقدها و رسانه های سرشناس نگاهی متوسط یا ضعیف به این فیلم داشته اند. به عنوان نمونه تریسی براون از لوس آنجلس تایمز در بخشی از نقد خود آورده است: اگر شما به دنبال تجربه حس و حال و تماشای خشونت خاص تام و جری هستید، بهتر است به جای دیدن این فیلم لایو اکشن به سراغ فیلم های کوتاه یا برخی قسمت های سریال تلویزیونی تام و جری بروید.

فروش غارنشینان: عصر جدید نسبت به هفته گذشته 27 درصد کاهش یافته و این انیمیشن با فروشی 1.2 میلیون دلاری به جایگاه دوم بسنده کرده است. اثر جدید یونیورسال پیکچرز و دریم ورکس پس از 96 روز نمایش به ترتیب در آمریکا و بازارهای جهانی 52.4 و 103.7 میلیون دلار فروخته و رقم درآمد کلی آن هم 156 میلیون دلار است.

انیمیشن خانواده غارنشینان: عصر جدید ماجرای زندگی کرودزها کمی پس از انیمیشن قبلی را روایت می کند. این خانواده به جست وجوی یافتن محل زندگی مناسب تری نسبت به گذشته می فرایند و پایان در میان درختان انبوه و رودخانه های جاری منزل دلخواهشان را پیدا می کنند، اما آن محل پیش از این توسط خانواده آدم های بهتر تصاحب شده است. خانواده آدم های بهتر انسان هایی مدرن تر و تکامل یافته تر در مقایسه با غارنشینان هستند و قصد ندارند خانه خود را با آن ها تقسیم کنند؛ ولی اتفاقاتی غیرمنتظره باعث می گردد این دو خانواده برای رسیدن به هدفی مشترک با یکدیگر متحد شوند.

فروش چیزهای کوچک در قیاس با هفته گذشته 22.5 درصد کاهش یافته و این فیلم با 930 هزار دلار فروش و یک پله سقوط نسبت به آخر هفته قبلی در جایگاه سوم قرار گرفته است. چیزهای کوچک داستان دو پلیس در دهه 1990 میلادی را روایت می کند که با کمک یکدیگر قصد دارند یک قاتل زنجیره ای را شناسایی و دستگیر کنند.

نمایش چیزهای کوچک در بازارهای بین المللی هم شروع شده و بر اساس آمار باکس آفیس موجود فیلم جدید کمپانی برادران وارنر در کشورهای اروپایی و آسیایی 10.3 میلیون دلار فروخته است تا مجموع فروش خود پس از 31 روز اکران را به 23.2 میلیون دلار برساند.

عموم منتقدان و سینمادوستان این فیلم را چندان نپسندیده اند. امتیاز چیزهای کوچک در راتن تومیتوز، متاکریتیک و IMDb به ترتیب 47 از 100، 54 از 100 و 63 از 100 است. دبوپریا دوتا، منتقد اسکرین رنت در بخشی از نقد خود آورده است: فیلم چیزهای کوچک اگرچه در نهایت به لطف کاریزمای دنزل واشنگتن و اتمسفر نوستالژیکش به عافیت می رسد، اما منطق های کلیشه ای و متزلزل داستانی به فیلم آسیب وارد کرده است.

فروش زن شگفت انگیز 1984 با 705 میلیون دلار فروش دوباره در رتبه چهارم قرار گرفته است. از اکران زن شگفت انگیز 2 در آمریکا تا به امروز 43.6 میلیون دلار نسیب برادران وارنر شده و باکس آفیس موجو میزان فروش جدیدترین ماجراجویی های پرنسس دایانا/زن شگفت انگیز در مجموع و بازارهای بین المللی را به ترتیب 161 و 117.7 میلیون دلار اعلام کرده است.

این فیلم پرنسس دایانا با بازی گل گدوت را به زمان جنگ سرد می کشاند. در سال 1984، زن شگفت انگیز با دو دشمن قدرتمند روبه رو می گردد؛ باربارا ان مینروا یا چیتا و مکسول لرد. از سویی دیگر، معشوقه دایانا یعنی استیو ترور هم برای کمک به او بازمی گردد. میانگین امتیاز فیلم زن شگفت انگیز 1984 در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب 65 از 100 و 59 از 100 است که نشان می دهد بسکمک از منتقدان اثر جدید جنکیز را فیلمی خوب ارزیابی کرده اند.

فیلم مارکسمن با بازی لیام نیسون و به کارگردانی رابرت لورنتس طی چند روز اخیر به طور متوسط در 1414 سالن روی پرده رفته و با 701 هزار دلار فروش مکان پنجم جدول پرفروش ترین فیلم های آمریکا را به خود اختصاص داده است. مجموع درآمد این فیلم از گیشه سینماهای آمریکا پس از 45 روز نمایش 12.3 میلیون دلار اعلام شده است. این فیلم از چهار هفته پیش در بازهای بین المللی هم اکران شده و بنا بر آمار باکس آفیس موجو، در استرالیا و چند کشور آفریقایی و آسیایی 3.9 میلیون دلار فروخته است.

مارکسمن داستان دامداری میانسال در مرز ایالت آریزونا را روایت می کند که به محافظ یک پسر مکزیکی تبدیل می گردد. جیم هنسن (با بازی لیام نیسون) به این پسر که ناامیدانه از دست قاتلان کارتل های خلافکار مکزیکی در حال فرا است، پناه می دهد و از او محافظت می کند.

سرزمین آواره ها به کارگردانی کلوئی ژائو و بازی فرانسیس مک دورموند تنها فیلمی ست که نسبت به هفته گذشته فروش بهتری را تجربه کرده است. سرزمین آواره ها یکشنبه شب جایزه معتبر گلدن گلوب بهترین فیلم درام را به خود اختصاص داد و به همین خاطر انتظار می رود طی هفته های آینده میزان فروش و استقبال سینمادوستان از آن افزایش پیدا کند. این فیلم هفته گذشته به طور متوسط در 1200 سالن نمایش داده شد و 528 هزار دلار فروخت. اگر سرچلایت پیکچرز می توانست سرزمین آواره ها را در سالن هایی بیشتری و با تبلیغات بهتر اکران کند، این فیلم مهم در 10 روز نخست نمایشش می توانست به فروش بالاتری دست یابد.

فیلم یهودا و مسیح سیاه به کارگردانی شاکا کینگ، با بازی دنیل کالویا که او را بیشتر به خاطر برو بیرون به خاطر می آوریم از 17 روز پیش در سینماهای آمریکا روی پرده رفته و با توجه به جهانگیری کروناویروس در مجوع فروش خوبی داشته است. در آخر هفته منتهی به 12 اسفند این فیلم با نمایش در 1350 سالن سینما تنها 500 هزار دلار فروخت و مجموع فروش اش در آمریکا را به 4.06 میلیون دلار رساند. بیشتر منتقدان یهودا و مسیح سیاه را دوست داشته اند و میانگین امتیاز آن در متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب 87 از 100 و 96 از 100 است. علاوه بر منتقدان بسکمک از سینمادوستان هم از تماشای فیلم راضی بوده اند و امتیاز آن در IMDb بر اساس 16 هزار رأی 7.7 از 10 است.

داستان فیلم یهودا و مسیح سیاه زندگی و فعالیت های سیاسی-اجتماعی فرد همپتون (با بازی دنیل کالویا)، رهبر حزب سیاسی پلنگ سیاه را در دهه 1960 میلادی به تصویر می کشد. یک مجرم به نام ویلیام اونیل که لاکیت استنفیلد نقش او را بازی می کند، می پذیرد که به عنوان یک مخبر با پلیس اف بی آی (FBI) همکاری کرده و به داخل حزب نفوذ کند. مأمور روی میچل که توسط جسی پلمونز ایفای نقش شده است، مسؤول رسیدگی به اطلاعات این مخبر می گردد. او نیل به همپتون خیانت کرده و برخی از اطلاعات حذب را فاش می کند. این فیلم کاملا بر گرفته از کتاب های تاریخ است و وجه های حقیقی و تاریخی آن بر تم های احساسی و داستانی غلبه دارد.

شکارچی هیولا طی روزهای گذشته 458 هزار دلار هزار دلار فروخته و با یک پله تنزل به مکان هشتم بسنده کرده است. استقبال سینمادوستان در خاورمیانه و آسیای شرقی هم از جدیدترین ساخته پل دبلیو. اس. اندرسون خوب بوده و میزان فروش شکارچی هیولا در آمریکا، بازارهای بین المللی و در مجموع پس از 73 روز نمایش 14 ، 12.8 و 26.8 میلیون دلار اعلام شده است.

شکارچی هیولا بر اساس بازی محبوبی به همین نام ساخته شرکت کپ کام محصول 2018 ساخته شده است و داستان گروهی از سربازان انسانی به رهبری ناتالی آرتمیس (میلا یوویچ) را روایت می کند که به سیاره هیولاها فرستاده شده اند. آرتیمس و هانتر باید با همکاری یکدیگر با موجودات وحشتناک ساکن سیاره جدیدشان مبارزه کنند.

فیلم سرزمین (Land) به کارگردانی رابین رایت و با فیلم نامه ای از جسی چاتم و ارین دیگنام هفته گذشته در 1349 سالن روی پرد رفت و توانست 345 هزار دلار بفروشد تا جایگاه نهم جدول را از آن خود کند. در خلاصه داستان رسمی سرزمین آمده است: پس از اینکه یک زن میانسال در بیابان مرگ را از نزدیک لمس می کند، دوباره باید به زندگی و شرایط عادی بازگردد.

عموم منتقدان و فیلم بین ها از تماشای سرزمین راضی بوده اند و امتیاز این فیلم درام در IMDb، راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب 68 از 100، 69 از 100 و 61 از 100 است که نشان می دهد اگر به قصه های آرام و تا حدودی زنانه علاقه داشته باشید، از تماشای نخستین ساخته رابین رایت پشیمان نخواهید شد. سارا میشل فِترز در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: اگرچه سرزمین تأثیر زیادی بر مخاطب خود نمی گذارد، اما یک تجربه سینمایی لذت بخش از بقاست.

فروش فیلم اخبار جهان با بازی تام هنکس و هلنا زنگل به کمترین میزان خود از زمان شروع اکرانش رسیده و اثر جدید پل گرینگرس در آخر هفته گذشته فقط 205 هزار دلار فروخته است. نمایش اخبار جهان هنوز در بازارهای جهانی شروع نشده و این فیلم تا به امروز تنها در آمریکا روی پرده رفته و باکس آفیس موجو مجموع فروش آن را پس از 66 روز نمایش 11.9 میلیون دلار اعلام کرده است.

اخبار جهان فیلمی درام به نویسندگی لوک دیویس و پل گرینگرس بوده که داستان آن از رمان اخبار جهان نوشته پاولت جایلز اقتباس شده است. فیلم درباره یک گوینده اخبار است که در میان حوادث بعد از جنگ داخلی آمریکا باید یک دختر یتیم را به بستگان زنده اش برساند، اما این سفر چندان ساده نیست و مخاطرات زیادی پیش روی آن ها قرار می گیرد.

امتیاز این فیلم در IMDb و راتن تومیتوز تا به این ساعت به ترتیب 72 از 100 و 85 از 100 است که نشان می دهد عموم مردم و منتقدان فیلم جدید هنکس را دوست داشته اند. برایان لوری از CNN در بخشی از نقد خود درباره اخبار جهان آورده است: این فیلم یک اثر جامع است که داستانی آشنا را در بستر پس زمینه ای تاریخی ارائه می دهد.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
تام و جری

Tom and Jerry

114.114.1
خانواده غارنشینان: عصر جدید

The Croods: A New Age

141.252.4
چیزهای کوچک

The Little Things

50.912.9
زن شگفت انگیز 1984

Wonder Woman 1984

100.743.6
مارکسمن

The Marksman

70.712.3
سرزمین آواره ها

Nomadland

50.31.03
یهودا و مسیح سیاه

Judas and the Black Messiah

30.54.06
شکارچی هیولا

Monster Hunter

110.414
سرزمین

Land

30.32.1
اخبار جهان

News of the World

100.211.9

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box office Mojo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1528

به "تام و جری نسخه غارنشینان را پیچیدند (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تام و جری نسخه غارنشینان را پیچیدند (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید