چکار کنیم که دیگران وسط حرفمان نپرند!

به گزارش صبح مهریز، شاید برای همه ما رخ داده باشد که کسی میان حرفمان بپرد و رشته کلاممان را پاره کند. این شرایط ممکن است ما را ناراحت یا سرخورده کند. اگر این مساله بیش از حد معمول برای شما اتفاق می افتد باید بدانید که حین صحبت، در پی کلمات خود، اقتدار را به کار نمی برید.

چکار کنیم که دیگران وسط حرفمان نپرند!

هنگامی که کسی حرفتان را قطع می نماید ، ممکن است احساسات مختلفی به شما دست بدهد. شاید احساس ناراحتی و عصبانیت و یا احساس کوچکی یا سر خوردگی بکنید. نادیده گرفته شدن، تجربه خوشایندی نیست و گاهی اوقات نشانه ای از رد شدن تلقی می گردد.

دلایلی متعددی وجود دارد که چرا دیگران به میان حرف مان می پرند:

  • موضوع مورد صحبت برایشان جالب و شور و اشتیاق بالایی دارد.
  • نکته مهمی برای گفتن در سر دارند.
  • ممکن است در هنر ارتباطات مهارت کافی و لازم نداشته باشند.
  • آداب اجتماعی ضعیفی داشته باشند.
  • شما با جسارت و اقتدار کافی صحبت نمی کنید.

هر کسی ممکن است به چهار علت اول حرف هایش قطع گردد که عادی است. اما اگر پیاپی حرفمان به وسیله دیگران قطع می گردد باید قبول کنیم جسارت و اقتدار کافی را در حین صحبتمان به کار نمی بندیم. وقتی که منظورمان آنچنان ملموس و قابل فهم نباشد ، دیگران از گوش دادن خسته می شوند و تمایل خود را از دست می دهند. افرادی که در ارتباطات مهارت بالایی دارند ممکن است کلامتان را قطع ننمایند اما افراد عادی شاید برای بدست گرفتن مکالمه به میان حرفتان بپرند.

چگونه اقتدارمان را حین صحبت بالا ببریم؟

ابتدا برای فهم بیشتر بهتر است بدانیم چه کار هایی را نباید انجام دهیم. فردی خجالتی و کمرو را در فکر خود مجسم کنید که با حالت آرام و تضرع آمیزی صحبت می نمایند. حین صحبت سرشان را پایین می اندازند و از ارتباط چشمی اجتناب می نمایند. به آرامی و بدون جسارت کافی کلمات را ادا می نمایند.

حالا فردی قدرتمند با اعتماد به نفس بالا را حین صحبت کردن در فکر خود مجسم کنید. آن ها هنگام صحبت با مردم به خوبی رودرو می شوند و رابطه چشمی برقرار می نمایند. آن ها حین مکالمه صدایشان را تغییر می دهند و از حالات بدنی مختلف برای تاثیر پذیری بیشتر استفاده می نمایند.

هنگام صحبت کردن اقتدار و جسارت بیشتری بکار ببندید و از حرکات بدنی بهره ببرید تا حضور شما پررنگ تر احساس گردد.

  • هنگام نشستن یا ایستادن پشت خود را صاف نگه دارید.
  • از حرکات بدنی بهره ببرید تا حضور شما بیشتر احساس گردد.
  • حین صحبت با مستمع یا مخاطبین به خوبی رو در رو شوید.
  • ارتباط چشمی برقرار کنید.
  • رسا و مفهوم صحبت کنید.

با افرادی که عادت دارند به میان حرفمان بپرند چگونه رفتار کنیم؟

ممکن است افرادی با شخصیت قوی و فن بیان بالا در بین ما حضور داشته باشند. ممکن است اینگونه افراد بدون منظور بدی بار ها میان حرفمان بپرند و ما را عصبانی و دلخور نمایند. اول از همه باید قبل از مکالمه خودمان را از لحاظ فکری آماده کنیم که ممکن است حرفمان قطع گردد. در این شرایط با ملایمت یادآور شوید که حرفتان را قطع نموده است. اصلاً حالتی ناراحت و یا عصبانی به خود نگیرید. جملات و واکنش هایی مودبانه ای را برای این شرایط آماده و تمرین کنید. مثلاً

یه لحظه لطفا…. و یا بله همانطور هست که شما می گویید…. . بعلاوه با حرکات بدن مثل بالا بردن دست ها یا بالا بردن تن صدا به او بفهمانید که میان حرفتان پریده است.

شما می توانید با تمرین در مقابل یک دوست خوب یا تنهایی در مقابل آیینه، این مهارت را تقویت کنید. صدای خود را ضبط کنید و کم وکاستی ها را رفع کنید. با بکار بستن اقتدار و جسارت در حینصحبت حضور خود را پررنگ تر کنید و تأثیر گذاری بیشتری پیدا کنید.

منبع: فوت و فن / newscientist.com
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2131

به "چکار کنیم که دیگران وسط حرفمان نپرند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چکار کنیم که دیگران وسط حرفمان نپرند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید