پرسپولیس با یک مساوی قهرمان لیگ می شود؟

به گزارش صبح مهریز، خبرنگاران: رقابت های لیگ برتر به ایستگاه خاتمهی رسیده و پرسپولیس و سپاهان این شانس را دارند تا فصل را با نام قهرمانی به خاتمه برسانند. بخت پرسپولیس در این راستا بیشتر از سپاهان است، چون شاگردان یحیی گل محمدی فعلا با 2 امتیاز اختلاف در صدر جدول رده بندی هستند.

پرسپولیس با یک مساوی قهرمان لیگ می شود؟

به گزارش خبرنگاران، با توجه به همین اختلاف امتیاز، پرسپولیس در صورتی که در آخرین دیدارش برابر پیکان بتواند دست پر از زمین مسابقه خارج شود بدون اما و اگر جام قهرمانی را بالای سر می برد و برای پنجمین بار متوالی جشن قهرمانی را برپا می کند.

البته بسته به شرایطی پرسپولیس حتی در صورت کسب یک تساوی هم قهرمان لیگ برتر می شود. اگر پرسپولیس با پیکان مساوی کند و سپاهان در آخرین دیدار برنده شود آن وقت دو تیم در امتیاز 65 برابر می شوند و کار به تفاضل گل می کشد. در این زمینه فعلا شرایط پرسپولیس خوب است، چون با تفاضل گل مثبت 31 بالاتر از سپاهان با تفاضل گل مثبت 28 واقع شده است.

حال اگر پرسپولیس با پیکان مساوی کند و سپاهان با حداقل اختلاف از سد استقلال عبور کند باز هم این پرسپولیس است که قهرمان می شود. در یک صورت فقط پرسپولیس با مساوی قهرمان نمی شود که سپاهان سه گل و بیشتر از سه گل به استقلال در آخرین دیدار بزند. امری که فرایند نتیجه گیری استقلال در بازی های اخیر نشان داده کار چندان ساده ای برای شاگردان محرم نویدکیا نخواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1757

به "پرسپولیس با یک مساوی قهرمان لیگ می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس با یک مساوی قهرمان لیگ می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید