پرداخت وام بدون سود برای اقشار آسیب پذیر

به گزارش صبح مهریز، رئیس بنیاد مستضعفان از اعطای تسهیلات بدون سود برای همه اقشار آسیب پذیر اطلاع داد و گفت: برنامه ریزی و اقدام برای پرداخت هدایای یک میلیون تومانی به همه اقشار آسیب پذیر جامعه در حال اجرا است.

پرداخت وام بدون سود برای اقشار آسیب پذیر

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگار گروه مالی خبرگزاری صبح مهریز، پرویز فتاح در ارتباط زنده تلفنی با شبکه خبر اظهار کرد: از آن جای که اقدامات دولت در راستای حمایت از مردم در مقابله ویروس کرونا گسترده و کلی است با هماهنگی انجام شده با مسوولان دولت برای اقشار خاص آسیب پذیری که ممکن است مغفول بماند اقداماتی را در راستای اعطای هدایای بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه به این اقشار در نظر گرفته ایم.

وی اضافه کرد: اقشار آسیب پذیر مانند بچه ها کار، کارکنان بهزیستی، اقشار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، کولبران آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه و ملوانان استان های جنوبی مانند بوشهر وهرمزگان در این برنامه قرار دارند. که شامل هدایای یک میلیون تومانی بلاعوض می گردد.

فتاح با بیان این که این هدایا به صورت کارت خرید اعتباری یا شارژ کارت های اعتباری آنها به اقشار آسیب پذیر پرداخت می گردد ادامه داد: مسئولیت شناسایی افراد آسیب پذیر مختلف در شهر تهران با شهرداری و در استان های دیگر با فرمانداران و استانداران است به عنوان مثال در سه استان آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه کولبران به وسیله استانداران شناسایی شده اند. همچنین برای استان هرمزگان و ملوانانی که با قایق کار می نماید ومنبع درآمدشان تقریبا در ایام نوروز از بین رفته است کارت هدیه یک میلیون تومانی در نظر گرفتیم که این افراد براساس آمارهای ارائه شده 3500 نفر هستند. همچنین در استان بوشهر و جزایر هرمز، لارگ و هنگام 2150 خانواده شناسایی شدند. که این اقدام شامل آنها نیز خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان در باره اقشار آسیب پذیر جزیره قشم گفت: از آن جا که این جزیره عظیم است اقشاری که جزو مددجویان تحت پوشش کمیته امداد هستند مشمول این هدایا می شوند و همه این یاری ها برای همه اقشار آسیب پذیر کشور به صورت بلاعوض است.

وی درباره برنامه ریزی بنیاد مستضعفان برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بدون سود به اقشار آسیب پذیر نیز گفت: همه اقشار آسیب پذیر مذکور مشمول تسهیلات قرض الحسنه بدون سود می شوند که در این راستا 300 میلیارد اعتبار برای آن در نظر گرفتیم و از این میزان 200 میلیارد تومان به وسیله بانک سینا و 100 میلیارد دیگر به وسیله صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد امام خمینی پرداخت می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1000

به "پرداخت وام بدون سود برای اقشار آسیب پذیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام بدون سود برای اقشار آسیب پذیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید