وزارت نیرو در زمینه تأمین برق با صنایع همکاری کند

به گزارش صبح مهریز، هفتاد و سومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی با حضور مسئولان دولتی، قضایی و بخش خصوصی استان در محل اتاق تبریز برگزار گشت.

وزارت نیرو در زمینه تأمین برق با صنایع همکاری کند

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ اخبار تصویری بیشتر بدانید.

ابوالفتح ابراهیمی، نائب رئیس اتاق تبریز در ابتدای این جلسه از کسب رتبه سوم کشوری در شش ماهه دوم سال 99 به وسیله شورای گفت وگوی استان خبر داد و گفت: این امتیازدهی و رتبه بندی با توجه به تعداد جلسات، محتوا، جلسات کارشناسی، مصوبات و نتایج این جلسات، حاصل شده است.

او بر ضرورت همکاری وزارت نیرو با صنایع استان در زمینه تأمین برق تأکید کرده و گفت: در این شرایط که صنایع به صورت داوطلبانه، مصارف خود را کاهش داده اند، نباید شاهد اعمال سخت گیری های بیش از مورد، در این زمینه باشیم.

ابراهیمی در ادامه با اشاره به دستور جلسه دوم این نشست هم گفت: با ابلاغ بخشنامه شماره 28008/60 وزارت صمت که صدور مجوز معافیت حقوق گمرکی به استان ها تفویض شده است، هیچ تسهیلاتی جهت صدور مجوز واردات ماشین آلات به واحدهای تولیدی ارائه نشده بلکه امکان کارشناسی صدور مجوز واردات دستگاه های موردنیاز واحدهای تولیدی هم از سرمایه گذاران سلب شده است. این بخشنامه قطعاً جلوی توسعه صنایع را خواهد گرفت.

نائب رئیس اتاق تبریز با اشاره به اعتراض فعالان اقتصادی به برخی از استعلامات و مدارک درخواستی غیرضروری در فرآیند تمدید و صدور کارت بازرگانی، پیشنهادات شورای گفت وگو در خصوص رفع این مشکل را اسم نمود.

ضرورت فراهم شدن امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد نیروگاه های مقیاس کوچک

استاندار آذربایجان شرقی هم در این جلسه با اشاره ای به مسائل ناشی از قطعی برق واحدهای تولیدی و مسائل اخذ مجوزهای احداث نیروگاه برق در شهرک های صنعتی، با قدردانی از همراهی صنایع و واحدهای تولیدی برای صرفه جویی در مصرف برق و جلوگیری از قطع برق خانگی، گفت: با ادامه این فرایند و برنامه ریزی برای تأمین برق موردنیاز، در هفته های آینده مسائل کمتری خواهیم داشت.

محمدرضا پورمحمدی ادامه داد: با ایجاد مشکل قطعی برق در طول هفته های گذشته، کمیته ذی ربط تصمیم به مدیریت قطع برق در طول یک بار در هفته در واحدهای پرمصرف تولیدی گرفت تا مصارف خانگی و دیگر واحدها بتوانند با مشکل کمتری روبرو شوند که در این جلسه هم تصمیم بر ادامه این روال گرفته شد.

او همچنین بر استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در استان تأکید کرد و خواستار فراهم شدن امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد نیروگاه های مقیاس کوچک شد.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص رفع تعهدات ارزی هم گفت: جرائم صادرکنندگانی که 100 درصد تعهدات ارزی خود را رفع و یا اقدام به واردات در مقابل صادرات کرده اند، باید هر چه زودتر بخشیده شود که این موضوع به دستگاه های مربوطه انعکاس خواهد یافت.

او از پیگیری دیگر دستور جلسات شورا به وسیله دستگاه های استانی و یا ارائه پیشنهاد و ارجاع آن به وزارتخانه های مربوطه خبر داد.

بررسی مسائل ناشی از قطعی مکرر برق واحدهای تولیدی و مسائل اخذ مجوزهای احداث نیروگاه برق در شهرک های صنعتی، بررسی مسائل ناشی از ابلاغ بخشنامه وزارت صمت در خصوص تفویض اختیار صدور معافیت ماشین آلات دست دوم موردنیاز واحدهای تولیدی به استان ها موضوع بند (غ) ماده (119) قانون امور گمرکی ، بررسی مراتب اعتراض فعالین اقتصادی به برخی از استعلامات و مدارک درخواستی غیرضروری در فرآیند تمدید و صدور کارت بازرگانی، نظیر درخواست سند تک برگ محل فعالیت هنگام صدور و تمدید کارت بازرگانی و اخذ سوءپیشینه در فرایند تمدید و بررسی مراتب اعتراض واحدهای تولیدی به الزام بانک مرکزی به پرداخت مابه التفاوت ارز با نرخ کمینه به دلیل تأخیر رفع تعهد ارزی واردات در مقابل صادرات چهار دستور جلسه این نشست بودند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1737

به "وزارت نیرو در زمینه تأمین برق با صنایع همکاری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت نیرو در زمینه تأمین برق با صنایع همکاری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید