نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

به گزارش صبح مهریز، هلند کمترین و یونان بیشترین نرخ بیکاری را در اتحادیه اروپا دارند.

نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا سرانجام ماه می نرخ بیکاری در منطقه یورو با 0.2 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 7.9 درصد رسید. این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 7.8 درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در چهار ماه اخیر بوده است.

تخمین زده می گردد تا سرانجام این ماه 15 میلیون و 278 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 12 میلیون و 792 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه قبل، تعداد افراد بیکار در اتحادیه اروپا 382 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 306 هزار نفر کاهش یافته است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با 15.4 درصد بوده است و پس از این کشور، اسپانیا با 15.3 درصد و ایتالیا با 10.5 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در هلند با 3.3 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، جمهوری چک با 3.4 درصد و آلمان با 3.7 درصد قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک 6.5 درصد و فرانسه 7.5 درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند هم نرخ بیکاری در ایسلند 7.7 درصد مقدار گیری شده است.

بعلاوه تا سرانجام این ماه دو میلیون و 979 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این اندازه، دو میلیون و 403 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا 0.2 و در سطح منطقه یورو 0.1 درصد کاهش داشته است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به اسم واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1741

به "نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید