معرفی و آموزش ورزش برای لاغری بغل ران

به گزارش صبح مهریز، مراحل انجام ورزش برای لاغری بغل ران بدون اجرای رژیم های طاقت فرسا و ورزش های سنگین نیز امکان پذیر است. این ورزش ها شامل حرکاتی ساده مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و اسکات می شود.

معرفی و آموزش ورزش برای لاغری بغل ران

خبرنگاران | سرویس ورزش - آیا بدون ورزش سنگین و رژیم سخت می توان از شر چربی های اضافی بغل ران خلاص شد؟ پاسخ این سوال مثبت است. با رعایت تغذیه و انجام چند حرکت ساده می توان به یک اندام متناسب دست یافت. امروزه، پارک و فضای سبز، باشگاه بدنسازی، کلاس های ورزشی و حتی اتاق خواب مکان هایی برای ورزش و نرمش روزانه هستند. در ادامه به چند نکته ساده، اما مهم از تاثیر ورزش برای لاغری بغل ران اشاره می کنیم.

اگر به دنبال لاغری پا و آب شدن چربی های اضافی بغل ران خود هستید؛ چند راه چاره ساده را با هم بررسی می کنیم. عمل کردن این نکات، نتیجه مطلوبی را برای شما به همراه دارد. ابتدا با تمرینات هوازی مانند پیاده روی و طناب زدن آشنا می شوید، سپس 4 حرکت مبتنی بر وزن بدن برای لاغری بغل ران به شما آموزش داده می شود.

پیاده روی

پیاده روی یک ورزش بسیار مفید برای لاغری بغل ران است. باید برای رهایی از چربی های اضافی، روزانه یک مقدار حداقلی را پیاده بروید. یک راه مناسب داشتن اپلیکیشن قدم شمار در گوشی های هوشمندتان است. روزانه بین 5000 تا 10000 قدم را هدف خود قرار دهید. شاید این تعداد به نظرتان زیاد باشد، اما 5000 قدم تقریبا معادل با 3200 متر است. به دنبال راه هایی برای پیاده روی باشید. مانند: رفتن از پله را جایگزین آسانسور یا پله برقی بکنیم، حداقل یک ایستگاه اتوبوس زودتر از مقصد نهایی پیاده شویم و تا رسیدن به مقصد پیاده روی کنیم، کمتر از خودروی شخصی استفاده کنیم. شما با رعایت چند نکته ساده می توانید این هدف را به درستی انجام دهید.

طناب زدن

طناب زدن برای لاغری توصیه بسکمک از متخصصان تربیت بدنی و دانشمندان حوزه علوم غذایی است. این ورزش برای لاغری بغل ران بسیار مناسب است و تاثیر بسیار زیادی در آب کردن چربی های اضافی بغل ران و لاغری آن دارد. می توان روزانه وقتی را صرف این کار کرد و در مدت زمان کم نتیجه آن را دید.

حرکت پروانه (جامپینگ جک)

حرکت پروانه یک ورزش بسیار ساده اما اثر گذار است. بعد از گرم کردن بدن، می توانید این حرکت را انجام دهید. انجام دادن آن به تنهایی نمی تواند مفید نیست و معمولا بعد از ورزش هایی مانند دویدن، پیاده روی و دوچرخه سواری می تواند برای لاغری بغل ران پا مفید باشد.

یک ورزش را به طور مداوم دنبال کنید

سعی کنید به صورت هفتگی یا چند مرتبه در هفته به کلاس بروید و به صورت گروهی ورزش کنید. انرژی و هیجان ناشی از ورزش به صورت گروهی بسکمک در روحیه و سلامتی موثر است. یک ساعت ورزش فوتبال در حدود 600 کالری و والیبال 300 کالری و شنا 550 کالری می سوزاند. این ورزش ها به دلیل تحرک بالا می تواند تاثیر زیادی در آب شدن چربی های بغل ران داشته باشد.

تمرینات ورزشی ساده برای لاغری بغل ران

ورزش برای لاغری بغل ران تنها در ورزش های هوازی بالا خلاصه نمی شود. شما می توانید مشغول انجام حرکات مبتنی بر وزن بدن شوید. این حرکات را بدون مکث و پیوسته در تعداد ست های معین انجام دهید. ورزش های زیر علاوه بر حذف چربی، به ماهیچه سازی نیز کمک می کنند.

1. حرکت پل

این حرکت یک تمرین فوق العاده برای عضلات همسترینگ، ران و باسن است. روی زمین دراز بکشید، زانو ها را خم کرده و پا ها را به اندازه عرض شانه باز کنید. ستون فقرات را از ناحیه دنبال چه (باسن) به آرامی بالا بکشید. برای انجام این کار از سفت کردن عضلات همسترینگ کمک بگیرید. زمانی که بدن از سرشانه تا زانو ها در یک راستا قرار گرفت چند ثانیه از زمین فاصله خود را حفظ کنید و سپس به آرامی به زمین بازگردید.

2. اسکات

اسکات ورزشی است که تمام ماهیچه های ران را درگیر می کند و چربی های بغل ران را مورد هدف قرار می دهد. پا ها را موازی یکدیگر و به اندازه عرض شانه ها باز کنید. بعد به آرامی بنشینید به طوری که می خواهید باسن تان را روی صندلی بگذارید، سپس به حالت ایستاده بازگردید. مطمئن شوید که زانوهایتان از حد انگشتان پا جلوتر نرود. حالت ستون فقرات را حفظ کنید و پشت تان را صاف نگه دارید.

3. چرخش های گیت

این حرکت برای گرم کردن بسیار مفید است، چرا که هسته بدن را فعال می کند و ماهیچه های داخل ران را مورد هدف قرار می دهد. این ویژگی سبب می شود که چربی های بغل ران از بین برود. روی پای راست بایستید. زانوی چپ را خم کنید و همان پا را به حالت چرخشی در طول بدن به حرکت در آورید. بدون اینکه پا را روی زمین بگذارید، آن را به سمت چپ بچرخانید. پای چپ را 15 مرتبه به جلو و پشت ببرید. سپس 15 مرتبه با پای راست تکرار کنید. برای افزایش تعادل، شکم را سفت کنید.

4. لانژ معکوس

پا های خود را به اندازه عرض شانه و کمی بیشتر باز کنید. شما می توانید برای در گیر کردن عضلات دست یک دمبل را در دست نگه دارید. پای راست خود را به سمت عقب بگذارید و در حالت اسکات قرار بگیرید در این حالت برای درگیر شدن عضلات شکم و پهلو دستی که دمبل را با آن گرفته اید را به سمت پایین بیاورید. سپس به حالت ایستاده قرار بگیرید و این بار پای چپ خود را به سمت عقب ببرید و دمبل را دو مرتبه همراه با خود به پایین بیاورید. این حرکت را با 15 بار برای هر طرف تکرار انجام دهید.

منبع: setare.com
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1476

به "معرفی و آموزش ورزش برای لاغری بغل ران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی و آموزش ورزش برای لاغری بغل ران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید