زالی: تا سرانجام فصل سرما در انتظار پیک های کرونا باشیم

به گزارش صبح مهریز، تهران (پانا) - فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه بزرگترین نقطه قوت برای مقابله با کرونا که شانس پیروزی در این نبرد را افزایش می دهد، نیروی انسانی است، بر اهمیت تامین اعتبارات اقتصادی و همچنین جبران کمبود نیروی انسانی به ویژه در حوزه پرستاری تاکید نمود.

زالی: تا سرانجام فصل سرما در انتظار پیک های کرونا باشیم

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی در جلسه ای که با حضور مدیران پرستاری بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید، اظهار کرد: امروز سپاسگزاری و قدردانی از جامعه پرستاری گفتمان عمومی جامعه شده است و در هر کوی و برزنی بحث تکریم مدافعان سلامت و به طور ویژه جامعه پرستاری مطرح است.

وی با اشاره به ابتلای تعدادی از کادر درمان و همچنین به شهادت رسیدن بعضی از پرستاران در جریان مبارزه با کرونا، یادآور شد: این روزها سرمایه اجتماعی انباشته شده برای کادر درمان به ویژه گروه پرستاری بی نظیر است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به آغاز پیک سوم کرونا شرح داد: به نظر می رسد این پیک خیلی هولناکتر، عظیمتر و با دامنه عمیقتر از پیک های قبلی باشد.

وی با بیان اینکه مدیران پرستاری بیمارستان ها به عنوان دیده وران خط مقدم نبرد با کرونا عمل می نمایند، گفت: پیش بینی می گردد با افزایش تعداد بیماران بدحال تری نسبت به هفته های گذشته روبه رو باشیم.

زالی با اشاره به فشار مضاعفی که در مواجهه با بیماران بدحال به پرستاران وارد می گردد، گفت: تقریبا می توان گفت شرایط هیچ بیمار کرونایی در بیمارستان قابل پیش بینی نیست و ممکن است بیماری که امروز با حال عمومی خوب و شرایط تنفسی مطلوب به بیمارستان مراجعه نموده است، فردا سرنوشت متفاوتی پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه رفتار این ویروس در تهران سینوسی است، یادآور شد: تا خاتمه فصل سرما باید در انتظار پیک های کرونا باشیم، حتی اگر هفته آینده به آرامش برسیم باید بدانیم که این آرامش گذراست، همچنین آنالیز ها نشان داده که فاصله بین پیک ها در حال کوتاه شدن است.

وی ادامه داد: اگر بین پیک اول و پیک دوم چند هفته فرصت ریکاوری وجود داشت، پیک دوم و سوم به یکدیگر وصل شد و ریکاوری صورت نگرفت.

زالی با بیان اینکه بزرگترین نقطه قوت برای مقابله با کرونا که شانس پیروزی در این نبرد را افزایش می دهد، نیروی انسانی است، بر اهمیت تامین اعتبارات اقتصادی و همچنین جبران کمبود نیروی انسانی به ویژه در حوزه پرستاری تاکید نمود و گفت: ما در حوزه درمان احتیاج به تزریق نیروی انسانی جدید داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: خستگی مزمن نیروهای انسانی و همچنین مواجهه با لود کثیری از ویروس باعث افزایش احتمال ابتلای نیروهای پرستاری به کرونا می گردد.

وی در ادامه بر نقش مهم بهینه سازی اتاق های رست و همچنین نظارت بر کیفیت وسایل تجهیزات فردی در جلوگیری از انتقال ویروس به کادر پرستاری تاکید نمود.

زالی در ادامه با تاکید بر اهمیت سیاست گذاری در حوزه بهداشت، بر ضرورت افزایش ارتباط تنگاتنگ و ارگانیک مترون ها و دفتر پرستاری با حوزه بهداشتی اشاره نمود.

در بخش دیگری از این جلسه دکتر محمود خدادوست معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه نیز با اشاره به سختی ها و چالش های مبارزه با ویروس کرونا از کوشش های کادر درمان به ویژه پرستاران دانشگاه قدردانی کرد.

وی همچنین ضمن اشاره به شرایط کرونایی کشور در ماه های اخیر، نسبت به پیگیری مسائل صنفی پرستاران در روزهای سخت کرونایی تا حد امکان اعلام آمادگی کرد.

در ادامه این نشست مدیران پرستاری بیمارستان های دانشگاه درباره چالش ها و مسائل مربوط به حوزه پرستاری از جمله کیفیت تجهیزات حفاظت فردی، مسائل مربوط به شرایط استخدامی نیروهای انسانی، شرایط پاویونها و اتاقهای رست پرستاران با رییس دانشگاه به گفتگو و گفت و گو پرداختند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1266

به "زالی: تا سرانجام فصل سرما در انتظار پیک های کرونا باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: تا سرانجام فصل سرما در انتظار پیک های کرونا باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید