درگذشت احمد گل محمدی بر اثر کرونا

به گزارش صبح مهریز، احمد گل محمدی، استاد دانشگاه، مترجم و پژوهشگر در سن 53سالگی بر اثر کرونا از جهان رفت.

درگذشت احمد گل محمدی بر اثر کرونا

علی آدمی، استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی، با تایید خبر درگذشت احمد گل محمدی که مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی بود به ایسنا گفت: متأسفانه امروز (شنبه، 30 مردادماه) از جهان رفتند و ظاهراً به کرونا مبتلا بودند.

دانشگاه علامه طباطبایی هم در پیامی نوشته است: با اندوه بسیار به سوگ استاد بزرگوار، دکتر احمد گل محمدی، مدیر گروه علوم سیاسی و مترجم و محقق برجسته کشور که بر اثر بیماری کرونا جان به جان آفرین دادند، نشسته ایم. خانواده دانشگاه علامه طباطبایی یاد و خاطره آن استاد مهربان و فرزانه را گرامی می دارد و از پروردگار خواستار بخشش بردباری به خانواده، دانشجویان و همکاران آن یار سفرکرده است.

احمد گل محمدی متولد سال 1347 در ارسباران و فارغ التحصیل رشته جامعه شناسی سیاسی (با گرایش ایران) از دانشگاه تهران بود. او در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی تدریس می کرد و عضویت در کمیته علمی آنالیز وحدت و هویت ملی، همکاری در تنظیم آیین نامه وظایف اعضای هیئت علمی پژوهشی، ویراستاری علمی مجموعه سخنرانی های هفته پژوهش، عضویت در شورای برنامه ریزی و کمیته شورای انتشارات دانشکده علوم سیاسی علامه طباطبایی و عضویت در کمیته همایش تاریخ و علوم سیاسی بخشی از فعالیت های اجرایی اوست.

گل محمدی ترجمه آثاری، چون درآمدی بر فلسفه تاریخ، بنیاد های علم تاریخ، درآمدی انتقادی بر تحلیل سیاسی و ایران بین دو انقلاب را در کارنامه خود دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1783

به "درگذشت احمد گل محمدی بر اثر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگذشت احمد گل محمدی بر اثر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید