دیوان عالی کشور حکم آشنا را نقض کرد

به گزارش صبح مهریز، تهران (پانا) - شعبه 47 دیوان عالی کشور محکومیت حسام الدین آشنا در شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران را نقض کرد.

دیوان عالی کشور حکم آشنا را نقض کرد

حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری در توییتر نوشت،شعبه 47 دیوان عالی کشور محکومیت حسام الدین آشنا در شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران را نقض کرد.

وی در یک رشته توییت درباره دلایل نقض حکم خود نوشت:

در وصف فعلی رأی فرجام خواسته از قابلیت ابرام برخوردار نیست. زیرا: تحقق یک جرم سیاسی متوقف بر آن است که عناصر تشکیل دهنده آن جرم محقق شده باشد سپس با توجه به انگیزه مرتکب در دسته جرایم سیاسی قرار گیرد. در حالی که در پرونده حاضر چنین نیست.

ثانیا: تحقق رکن روانی بزه مذکور نیز علاوه بر اراده آگاهانه مرتکب در انتشار مطلب مستلزم احراز قصد اضرار به غیر و تشویش اذهان عمومی و یا مقامات رسمی به عنوان سوء نیت خاص است که مندرجات پرونده محاکماتی و توجه به مدافعات اجرا شده چنین چیزی را اثبات نمی کند.

و در رأی فرجام خواسته نیز هیچگونه استدلالی در تحقق این رکن از بزه ملاحظه نمی شود. بنا به مراتب مذکور و مستنداً به بند 4 قسمت ب ماده 469 قانون آیین دادرسی کیفری رأی فرجام خواسته نقض و رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض دادگاه محترم صادر کننده رأی منقوض محول می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1554

به "دیوان عالی کشور حکم آشنا را نقض کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان عالی کشور حکم آشنا را نقض کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید