خلاقیت یک عمل جامعه ستیز است!

به گزارش صبح مهریز، به گزارش خبرنگاران، کتاب لازم نیست یک نابغه باشیم با عنوان فرعی 10 راه برای اینکه خلاقیت تان را به اشتراک بگذارید و کشف شوید نوشته آستین کلیون با ترجمه ابراهیم احمدی نیا از سوی نشر کتاب پارسه منتشر شده است.

خلاقیت یک عمل جامعه ستیز است!

کتاب لازم نیست یک نابغه باشیم با نشان دادن چگونگی پیوستن به بوم شناسی نوین استعداد به هنرمندان و نویسندگان، سازندگان و کارآفرینان خلاق با باور مخرب نبوغ تنها انتها می دهد. این کتاب درباره پیدا شدن با استفاده از قابل جست وجو بودن، و استفاده از شبکه به جای هدر دادن، زمان برای شبکه سازی است.

این کتاب در 10 بخش تنظیم شده است: لازم نیست یک نابغه باشید، به فرایند فکر کنید، نه محصول، هر روز یک چیز کوچک را به اشتراک بگذارید، صندوق عجایب تان را باز کنید، داستان های خوب بگویید، هر چه می دانید یاد دهید، به هرزنامه انسانی تبدیل نشوید، یاد بگیرید که مُشت بخورید، کامل و یکجا بفروشید و باقی بمانید بخش های این کتاب را دربرمی گیرد.

نکته کلیدی، فرایند است، نه نتیجه هر چیز جدیدی را هر روز به اشتراک بگذارید (اما به یک هرزنامه انسانی تبدیل نشوید) ذهن یک غیر حرفه ای را داشته باشید که امکانات در کجاها، نامحدودند. یک رابط، یک معلم و یک مسیرباز باشید، تلنبار کننده نباشید. دو قاعده بسیار ضرروی و جدید لازم نیست یک نابغه باشیم نشان می دهد که شما باید آزاد، بخشنده و هنرمندی باشید که بقیه هنرمندان از او سرقت می کنند.

آستین کلیون یکی از مدرن ترین و خوش فکرترین ها در حوزه خلاقیت است. لازم نیست یک نابغه باشیم با بینشِ عمیق و مجموعه ای از تصاویر، همه کلیشه های موجود درباره زندگیِ خلاق را دور می ریزد و توضیح می دهد که خلاقیت واقعا یعنی چه. او در این کتاب به ما می گوید چگونه مثل یک هنرمند، کار خود را به اشتراک بگذاریم و بیش از آنکه به نتیجه فکر کنیم، به فرایند آن بیندیشیم. از لزوم داشتن یک صندوق عجایب شخصی می گوید و از اینکه سعی نکنیم دانسته هایمان را فقط برای خودمان نگه داریم؛ می توانیم آن ها را به دیگران یاد بدهیم و نتیجه اش را ببینیم.

در بخشی از کتاب می خوانیم: باورهای مخرب بسیاری درباره خلاقیت وجود دارند، اما یکی از خطرناک ترین ها باور نبوغ تنها است: یک فرد بااستعدادهای فوق بشری از جایی نامعلوم در نقاط مشخصی در تاریخ، بدون هیچ گونه اثر و سابقه ای با ارتباط مستقیم با خدا یا میوز، الهه دانش و هنر یونان باستان ظاهر می شود! فکر بکر، مثل یک صاعقه جرقه می زند، یک لامپ در سر فرد روشن می شود، و بعد بقیه وقتش را به زحمت کشیدن در استودیو و تبدیل این ایده به شاهکاری تمام عیار برای عرضه به دنیا و در بوق و کرنا کردن می گذارند. اگر شما به نبوغ منحصر به فرد اعتقاد دارید، خلاقیت یک عمل جامعه ستیز است که تنها توسط تعداد اندکی از چهره های بزرگ، اجرا شد-اغلب افراد درگذشته ای با نام هایی مانند موتزارت، اینشتین یا پیکاسو. بقیه ما علاف و مبهوت ایستاده ایم و به موفقیت ها و دستاوردهای آن ها خیره شده ایم.

کتاب لازم نیست یک نابغه باشیم با عنوان فرعی 10 راه برای اینکه خلاقیت تان را به اشتراک بگذارید و کشف شوید نوشته آستین کلیون با ترجمه ابراهیم احمدی نیا در 230 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 39500 تومان از سوی نشر کتاب پارسه منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1315

به "خلاقیت یک عمل جامعه ستیز است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاقیت یک عمل جامعه ستیز است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید