خبرنگاران نوبخت:اعتبار یکسان سازی حقوق بازنشستگان پیش بینی شده است

به گزارش صبح مهریز، تهران- خبرنگاران- محمد باقر نوبخت گفت: برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 1400 اعتبار کافی در نظر گرفته شده و نه تنها مسئله ای در این رابطه برای بازنشستگان کشوری و لشکری وجود ندارد، بلکه برای بازنشستگان تأمین اجتماعی هم این یکسان سازی انجام شده است.

خبرنگاران نوبخت:اعتبار یکسان سازی حقوق بازنشستگان پیش بینی شده است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش روز چهارشنبه گروه اقتصادی خبرنگاران از سازمان برنامه و بودجه کشور محمد باقر نوبخت در دیدار با نمایندگان بازنشستگان کشوری و لشکری، افزود: اینکه در شرایط سخت اقتصادی هستیم بر کسی پوشیده نیست اما به عنوان مقام مسول در سازمان برنامه و بودجه کشور معتقدم هر تصمیمی که گرفته می شود از نظر هزینه- فایده باید بررسی شود. به باورم همین مقدار کمی را که داریم باید عادلانه، با انصاف و عاقلانه توزیع کنیم.

نوبخت افزود: ما سال گذشته جلسه ای داشتیم و با هم قرار گذاشتیم که موضوع یکسان سازی را اجرا کنیم و من خواهش کردم که به من اعتماد کنید و علاقه مند هستم این کار انجام شود و در این راستا کارگروهی با حضور نمایندگان بازنشستگان کشوری و لشکری تشکیل شد و امروز قدردان نظرات و همفکری های شما هستم.

معاون رییس جمهوری گفت: برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 1400 اعتبار کافی در نظر گرفته شده و نه تنها مسئله ای در این رابطه برای بازنشستگان کشوری و لشکری وجود ندارد، بلکه برای تأمین اجتماعی هم این کار اجرا شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: گرچه متناسب سازی حقوق عده ای از بازنشستگان در مردادماه 1399 به صورت افزایش حقوق انجام شد، اما احکام این متناسب سازی را توانستیم مجددا یکبار در اواخر اسفندماه و اکنون هم برای سال 1400 برای همه آنان اصلاح کنیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه گفت: از مهرماه 1399 حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری بر طبق فرمول 90 درصد به انجام رسید. یعنی اینکه هر بازنشسته باید حداقل 90 درصد حقوق شاغلین هم طبقه و همتراز خود را دریافت کند. بیش از 90 هزار میلیارد تومان هم در بودجه سال 1400 برای بازنشستگان مشمول تامین اجتماعی در نظر گرفته شد.

در پایان جلسه نوبخت تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور مصمم است با همفکری و مشورت نمایندگان بازنشستگان کشوری و لشکری، لایحه دائمی شدن یکسان سازی بازنشستگان را در قالب لایحه دو فوریتی تقدیم مجلس شورای اسلامی کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1599

به "خبرنگاران نوبخت:اعتبار یکسان سازی حقوق بازنشستگان پیش بینی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نوبخت:اعتبار یکسان سازی حقوق بازنشستگان پیش بینی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید