تعطیلی دائمی 2 پالایشگاه آمریکا به خاطر افت تقاضای سوخت

به گزارش صبح مهریز، شرکت ماراتون پترولیوم گفت: میخواهد دو پالایشگاه خود در کالیفرنیا و نیومکزیکو را به دلیل کاهش تقاضا برای سوخت برای همواره تعطیل کند.

تعطیلی دائمی 2 پالایشگاه آمریکا به خاطر افت تقاضای سوخت

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از رویترز، شرکت نفتی ماراتون پترولیوم امریکا بیان کرد: به خاطر کاهش تقاضا برای سوخت در این کشور دو پالایشگاه خود در کالیفرنیا و نیومکزیکو را برای همواره تعطیل می نماید. تعطیلی این پالایشگاه ها به بیکاری حدود 800 نفر منجر خواهد شد.

شرکت ماراتون که عظیم ترین فراوریکننده سوخت در آمریکا به شمار می رود پیش از این به خاطر شیوع ویروس کرونا و ضعیف شدن تقاضا برای حامل های انرژی در این کشور فعالیت این دو پالایشگاه را موقتاً تعطیل نموده بود.

به طور کلی پالایشگاه ها در آمریکا به خاطر سقوط قابل توجه تقاضا برای سوخت خودرو و سوخت هواپیما ظرفیت فراوری خود را 20 درصد کاهش داده اند.

پالایشگاه ماراتون در کالیفرنیا چهارمین پالایشگاه عظیم در این ایالت به شمار می رود و بنا به اعلام ماراتون قرار است از آن فقط به عنوان تأسیسات انبار نفت استفاده گردد.

البته ماراتون گفته، در آینده احتمالاً از این تأسیسات برای فراوری سوخت دیزل پاک که از زباله های صنعتی و روغن خوراکی مصرف شده به دست می آید استفاده خواهد نمود.

بنا به اعلام مؤسسه ریسیتینیو انتظار می رود، این شرکت عظیم فراوری سوخت در آمریکا برای سه ماهه دوم امسال به ازای هر سهم خود 1.75 دلار ضرر به ثبت برساند. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ماراتون 1.73 دلار تقسیم سود نموده بود.

این شرکت همچنین میخواهد شبکه پمپ بنزین های خود به نام اسپیدوی را هم به فروش برساند که 15 تا 17 میلیارد دلار از محل فروش دست ماراتون را خواهد گرفت.

از ابتدای امسال تا کنون سهام شرکت ماراتون 38 درصد سقوط نموده و به 38.2 دلار رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1162

به "تعطیلی دائمی 2 پالایشگاه آمریکا به خاطر افت تقاضای سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی دائمی 2 پالایشگاه آمریکا به خاطر افت تقاضای سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید