بدهی 70 میلیاردی پرسپولیس حاصل بی درایتی مدیران قرمز

به گزارش صبح مهریز، پرسپولیس به 10 مربی و بازیکن سابق خود 70 میلیارد بدهی دارد؛ این واقعیت تاریخی ممکن است آینده این باشگاه را تحت تاثیر قرار دهد.

بدهی 70 میلیاردی پرسپولیس حاصل بی درایتی مدیران قرمز

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورزش سه، یک ماه و نیم پیش بود که بدهی پرسپولیس به مربیان و بازیکنان خارجی اش حدود 50 میلیارد تومان برآورد می شد اما کاهش ارزش ریال نسبت به ارزهای خارجی سبب شده حتی باوجود پرداخت بدهی فرناندو گابریل، رقم مطالبات خارجی ها تا حدود 70 میلیارد تومان افزایش یابد. این در حالی است که پرسپولیسی رقم درآمدزایی خود به وسیله کارگزار اسپانسری تا سال آینده را 110 میلیارد تومان تخمین می زدند و در واقع اگر قرار به تصفیه حساب بدهکاران باشد، چیزی در خزانه پرسپولیس برای خرید بازیکن و پرداخت حقوق آن ها باقی نخواهد ماند.

پرسپولیس در مجموع (فعلا) به 10 بازیکن و مربی پیشین خود بدهکار است. از این جمع سرخ ها امیدوارند مطالبات سرتن چوک و نیلسون کوریا که روی هم از 100 هزار دلار هم کمتر است، به وسیله درآمدهای فیفا پرداخت گردد. اما برای بقیه باید راهی در درون باشگاه پیدا گردد که طبیعتا چیزی غیر از اتلاف وقت در دادگاه های CAS است.

حال باید به استقبال گزارشی از بدهکاری های پرسپولیس به مربیان خارجی برویم با این شرح که رقم ها به یک ارز واحد (تومان- دلار) تغییر نموده اند و همچنین تبدیل ارز خارجی به داخلی با آخرین بروزرسانی 17 تیر ماه بوده است:

 • کادر برانکو ایوانکوویچ: 38 میلیارد و 439 میلیون تومان

اصلی ترین طلبکار پرسپولیس برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش محسوب می شوند. آن ها که چهار سال روی نیمکت سرخپوشان حضور داشتند، شرایط این تیم را از یک باشگاه معمولی میانه جدولی به تیمی مدعی قهرمانی و فاتح بی چون و چرای جام های فوتبال ایران تبدیل کردند اما باگذشت بیش از یک سال از جدایی شان، هنوز حقوق عقب افتاده را دریافت ننموده اند.

جزئیات پرونده: برانکو ایوانکوویچ (26 میلیارد و 40 میلیون تومان)، زلاتکو ایوانکوویچ (5 میلیارد و 84 میلیون تومان)، ایگور پانادیچ (4 میلیارد و 240 میلیون تومان)، مارکو استیلینوویچ (2 میلیارد و 827 میلیون تومان)، سرتن چوک (248 میلیون تومان) که در مجموع رقم بیش از 36 میلیارد تومان را نشان می دهد.

شرایط پرداختی: شکایت به دادگاه عالی ورزش/ پرداخت به وسیله درآمد فیفا (چوک)

 • کادر گابریل کالدرون: 16 میلیارد و 390 میلیون تومان

گابریل کالدرون و دستیاران اسپانیایی اش در زمستان گذشته از پرسپولیس جدا شدند و بلافاصله به وسیله فیفا طلب خود را دنبال کردند که شب گذشته حکم نهایی آن ها صادر شد. پرسپولیس البته هنوز 21 روز پس از دریافت مشروح حکم مهلت توافق یا تجدیدنظرخواهی را دارد اما ممکن است در همین مدت یا در طول مذاکرات یا سپری شدن زمان در دادگاه CAS، در صورت افزایش نرخ دلار، بدهی پرسپولیس هم بیشتر از این بگردد.

جزئیات پرونده: گابریل کالدرون (12 میلیارد و 760 میلیون تومان)، خواکین گیل آروندو (یک میلیارد و 980 میلیون تومان) و اینیگو والنسیا (یک میلیارد و 650 میلیون تومان)

شرایط پرداختی: به دنبال توافق با سرمربی آرژانتینی و دستیاران اسپانیایی

 • بازیکنان: 13 میلیارد و 69 میلیون تومان

پرسپولیس همچنین به دو بازیکن هم بدهکار است که یکی سال 1394 از جمع سرخ ها جدا شد و دیگری سال پیش پس از گلزنی در آخرین بازی مقابل پارس جنوبی جم که منجر به قهرمانی شاگردان برانکو شد، ایران را برای همواره به مقصد کرواسی ترک کرد اما نوع قرارداد پرسپولیس با او سبب شد تا حالا رقم هنگفتی را طلبکار باشد.

جزئیات پرونده: ماریو بودیمیر (11 میلیارد و 780 میلیون تومان)، نیلسون کوریا (یک میلیارد و 914 میلیون تومان)

شرایط پرداختی: منتظر رای دادگاه عالی ورزش (بودیمیر) / پرداخت به وسیله فیفا (نیلسون)

 • مجموع بدهی: 68 میلیارد و 523 میلیون تومان

مجموع بدهی پرسپولیسی ها به این 10 نفر کمتر از 70 میلیارد تومان است که با هزینه دادرسی به همین رقم خواهد رسید. در این بین پرداخت مطالبات چوک و نیلسون به وسیله فیفا از حجم بدهی کم خواهد نمود. همچنین دریافت حدود 500 هزار دلار از آنتورپ باعث می گردد تا سرخ ها بتوانند مطالبات بودیمیر را بپردازند. در خصوص برانکو احتمالا حکم پرونده کمی دیرتر صادر خواهد شد اما به هر حال پرسپولیس باید برای آن روزهم منتظر باشد چون دیگر نه دادگاه تجدیدنظری در کار است و نه مهلتی از سوی برانکو. درباره کالدرون اما سرخ ها می توانند امیدوار باشند که دستکم چند ماه به آن ها فرصت پرداخت داده گردد.

رقم بدهی پرسپولیس به ترتیب:

 • برانکو ایوانکوویچ: 26 میلیارد و 40 میلیون تومان/ یک میلیون و 183 هزار دلار
 • گابریل کالدرون: 12 میلیارد و 760 میلیون تومان/ 580 هزار دلار
 • ماریو بودیمیر: 11 میلیارد و 780 میلیون تومان/ 535 هزار دلار
 • زلاتکو ایوانکوویچ: 5 میلیارد و 84 میلیون تومان/ 231 هزار دلار
 • ایگور پانادیچ: 4 میلیارد و 240 میلیون تومان/ 192 هزار دلار
 • مارکو استیلینوویچ: 2 میلیارد 827 میلیون تومان/ 128 هزار دلار
 • خواکین گیل آروندو: یک میلیارد و 980 میلیون تومان/ 90 هزار دلار
 • نیلسون کوریا جونیور: یک میلیارد و 914 میلیون تومان/ 87 هزار دلار
 • اینیگو والنسیا: یک میلیارد و 650 میلیون تومان/ 75 هزار دلار
 • سرتن چوک: 248 میلیون تومان/ 11 هزار دلار
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1128

به "بدهی 70 میلیاردی پرسپولیس حاصل بی درایتی مدیران قرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدهی 70 میلیاردی پرسپولیس حاصل بی درایتی مدیران قرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید