با تور مجازی به شهر سائو لوئیس سفر کنید

به گزارش صبح مهریز، سائو لوئیس یکی از شهرهای تاریخی برزیل است که نام آن به علت شهرسازی منحصربه فرد و استعماری خود، در لیست میراث جهانی یونسکو دیده می گردد.

با تور مجازی به شهر سائو لوئیس سفر کنید

در کشور برزیل 21 سایت تاریخی وجود دارد که در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. یکی از این میراث، مجموعه معماری شهر سائو لوئیس (São Luís) است. تاریخچه این شهر به زمانی برمی گردد که استعمارگران فرانسوی در سال 1612 میلادی قلعه ای را در خلیج سنت مارک (سائو مارکوس) بنا کردند. این قلعه سنت لوئیس د مارینان نام گرفت که این نام گذاری به افتخار شاه لویی سیزدهم و جد مقدس او، لویی نهم انجام گرفت. سه سال پس از این واقعه، شهرک تازه تاسیس به تصرف پرتغالی ها در آمد و به سائو لوئیس شوهرت یافت. با این حال منطقه مارانهاو (Maranhao) نام خود را حفظ کرد و به یکی از ایالات برزیل بدل شد. مرکز این استان، سن لوئیس دو مارانهاو نام دارد. با ما همراه شوید تا با تور مجازی، به این شهر تاریخی سفر کنیم.

سائو لوئیس بزرگ ترین منطقه مسکونی در شمال شرق کشور برزیل است. مرکز تاریخی این شهر واقع در شمال غربی سائو لوئیز، در دماغه ای قرار گرفته است که از به هم پیوستن رودهای آنیل و باکانگا تشکیل شده است . مرکز استان مارانهاو، با شیوه شهرسازی پرتغالی پس از فتح قلعه فرانسوی ها ساخته شد؛ شبکه ای دقیق و منظم از خیابان ها و خانه هایی که با سقف های کاشی کاری شده مزین هستند. بسیاری از این خانه ها، دارای تزیینات زیبا، پنجره های باریک و بلند و بالکن هایی با نرده های فرفورژه یا چدنی هستند تا نمونه ای کامل از شهری پرتغالی را تداعی نمایند که با آب وهوای منطقه ها استوایی سازگار شده است.

یکی از دلایل ثبت جهانی این منطقه مسکونی، استقبال کارشناسان یونسکو از به کارگیری مصالح و فناوری های غیرمعمول در ساختمان سازی این شهرک است. در سائو لوئیز از کاشی های سنتی پرتغالی (azulejo) نه فقط برای زیبایی، بلکه به عنوان عایقی برای دما و رطوبت استفاده می گردد. استفاده از این کاشی ها در سراسر شهر سبب شده است که سائو لوئیس به شهر کاشی ها معروفیت یابد. علاوه بر این، ساختمان های تازه شهر نیز با فضای تاریخی آن هماهنگ شده اند و سائو لوئیس را به موزه ای در فضای باز بدل نموده اند.

از مشهورترین جاهای دیدنی برزیل در سائو لوئیز می توان به کلیسای کاتولیک روم و صومعه بانوی ما در کوه کرمل اشاره نمود. پیروان شاخه کرملی در سال 1580 به این منطقه آمدند و صومعه آنان در سال 1681 به شکل کنونی بازسازی شد.

کلیسای جامع سائو لوئیس دو مارانهاو بر ویرانه های کلیسایی یسوعی بنا شد و فرایند ساخت آن در قرن 19 به خاتمه رسید. این سازه اکنون محل اقامت شهردار و موزه هنرهای مقدس است.

علاوه بر آثار تاریخی، سواحل بسیاری در اطراف شهر سائو لوئیس وجود دارد که گردشگران را به خود جلب می نماید. خط ساحلی سائو لوئیس با به جزر و مد شدید خود معروفیت دارد و ممکن است که آب از مسافت 500 متر تا یک کیلومتر از ساحل دور گردد.

از دیگر جاذبه های این شهر، پل 820 متری فرماندار خوزه سارنی است که دو سمت رود آنیل را به هم متصل می نماید. این در سال 1970 افتتاح شد و با نام سیاستمدار برجسته برزیل معروف شد که بعد ها به مقام ریاست جمهوری نیز نائل آمد. این پل بافت تاریخی سائو لوئیس را به منطقه Renascença و سائو فرانسیسکو متصل می نماید و به همین سبب، با نام سان فرانسیسکو نیز شناخته می گردد.

با استفاده از پنجره ای که در ابتدای این مقاله قرار گرفته است، می توانید به شهر سائو لوئیس در کرانه های اقیانوس اطلس سفر کنید. خبرنگاران روزانه مطالب مختلفی را با موضوع تورهای مجازی و سفرهای تصویری به اشتراک می گذارد. اگر به این دست از مطالب علاقه مندید، بازدید روزانه را از خبرنگاران از قلم نیاندازید.

منبع: کجارو / airpano.com
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1994

به "با تور مجازی به شهر سائو لوئیس سفر کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تور مجازی به شهر سائو لوئیس سفر کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید