باید سامانه هشدار سیل در استان راه اندازی گردد

به گزارش صبح مهریز، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه سامانه هشدار سیل یکی از دغدغه های مهم است که باید جدی گرفته گردد، گفت: تا اکنون سامانه ای در این خصوص راه اندازی نشده است.

باید سامانه هشدار سیل در استان راه اندازی گردد

به گزارش خبرگذاری خبرنگاران از خراسان رضوی، به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، محسن نجات در جلسه هماهنگی و هم افزایی مدیریت بحران که با حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی برگزار گردید، اظهار کرد: مهمترین دغدغه مدیریت بحران، توسعه ایمنی پایدار در سطح کلان خراسان رضوی است.

وی اضافه نمود: باتوجه به پراکندگی جغرافیایی خراسان رضوی نگرانی ما در راستای اجرایی شدن سیاست های پیشگیرانه است و قطعا نقشه خطرپذیری هر دستگاه اجرایی بسیار یاری کننده خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه در حوزه خطر پذیری باید نگاه ویژه داشته باشیم، اعلام کرد: شرایط اقلیمی خراسان رضوی با وجود سیلاب های سنگین، موقعیت استان را تحت تاثیر قرار می دهد و این مورد یکی از مهمترین نگرانی ها است.

وی با اشاره به بازدید روز گذشته از کال زرکش، گفت: در راستای ساماندهی کشف رود، زحمات بنیاد مسکن و شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی بسیار مشهود بود و کار بزرگی شکل گرفته که باید به نتیجه برسد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه سامانه هشدار سیل یکی از دغدغه های مهم است که باید جدی گرفته گردد، خاطر نشان کرد: تا اکنون سامانه ای در این خصوص راه اندازی نشده است.

وی با اشاره به راه اندازی اکیپ غواصی شمال شرق کشور در خراسان رضوی، ادامه داد: شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی دارای گروه تخصصی غواصی برای مدیریت شرایط اضطراری، دریچه های مخازن و سدها است و دهمین اکیپی بوده که در کشور راه اندازی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اشاره به اینکه در حوزه مدیریت بحران به دنبال ایجاد تغییر نگرش هستیم، گفت: شرایط موجود و ایده آل را با یکدیگر ترسیم خواهیم کرد، امید است به شرایط مطلوب برسیم.

وی با بیان اینکه در استان 21 گسل فعال داریم، اذعان کرد: باتوجه به برنامه میدانی و عملیاتی برنامه و آمایش سرزمینی خراسان رضوی بیش از 65 درصد پهنه استان مخاطره انگیز است که بسیار نگران کننده است و نیازمند تدبیری عالمانه در این زمینه هستیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1542

به "باید سامانه هشدار سیل در استان راه اندازی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید سامانه هشدار سیل در استان راه اندازی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید