بانک مرکزی، پاسخ رئیس کل بانک مرکزی به اظهارات امروز رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

به گزارش صبح مهریز، خبرنگاران - رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سخنان امروز رئیس محترم مجلس شورای اسلامی عنوان نمود: واردکردن بانک مرکزی را به مباحث سیاسی و حاشیه ای توصیه نمی کنم و آن را به صلاح کشور نمی دانم؛ اعتقاد دارم تمام نیروی اینجانب و بانک مرکزی باید معطوف به مقابله با تحریم ها و یاری به اقتصاد کشور باشد.

بانک مرکزی، پاسخ رئیس کل بانک مرکزی به اظهارات امروز رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، متن کامل نامه دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل این بانک به توضیح زیر است:

جناب آقای دکتر قالیباف

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام؛

صبح امروز حضرتعالی درنطق پیش از دستور مجلس درخصوص مسائل مالی کشور مطالبی را بیان فرموده و با اضافه کردن منطقه استقرار ساختمان بانک مرکزی این مطلب را القاء فرمودید که اگر درجستجوی دلایل مسائل مالی هستید درکنار بقیه بخش ها در میرداماد (بانک مرکزی) هم باید آن را جست و نه در جرجیا و آریزونا. دوهفته پیش نیز متأسفانه بانک مرکزی را متهم به ایجاد خود تحریمی کردید. برای اطلاع حضرتعالی در دو سال و نیم گذشته بانک مرکزی درمقابل فشار حداکثری دولت آمریکا، خط مقدم جنگ مالی علیه کشورمان را مدیریت نموده و با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، سد محکمی درمقابل توطئه گسترده آمریکا و هم پیمانانش برای فروپاشی اقتصاد کشور بوده است.

حضرتعالی به خوبی درجریان مسائل و مسائل کشور هستید و چند بار نیز شخصاً جناب عالی را در جریان مسائل قرار داده و شرایط را درجلسات مختلف مجلس خدمت تان تشریح نموده ام. لذا، من واردکردن بانک مرکزی را به مباحث سیاسی و حاشیه ای توصیه نمی کنم و آن را به صلاح کشور نمی دانم و اعتقاد دارم تمام نیروی اینجانب و بانک مرکزی باید معطوف به مقابله با تحریم ها و یاری به اقتصاد کشور باشد. انتظار دارم، جنابعالی که در جریان همه امور قرار دارید، برای یاری به رویکرد بانک مرکزی در مقابله با این فشارهای مالی، با سیاست های ضدتورمی و کوشش برای رونق فراوری داخلی، همراه و همگام شوید. هدف از تحریر این مرقومه نیز صرفا تأکید به این نکته است که مردم عزیز بدانند اگر بانک مرکزی چشم به نتیجه انتخابات آمریکا دوخته بود، اینگونه با قدرت درمقابل فشار حداکثری ایستادگی نمی کرد و این قدر نیز هدف حمله دشمنان قرار نمی گرفت. انشاالله در فرصت مناسب مردم عزیز را درجریان مسائلی که بر بانک مرکزی گذشته، قرار خواهم داد.

بارها عرض نموده ام ملت عظیم ایران پیروز این میدان خواهند بود و این پیروزی قطعی است.

عبدالناصر همتی

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1337

به "بانک مرکزی، پاسخ رئیس کل بانک مرکزی به اظهارات امروز رئیس محترم مجلس شورای اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی، پاسخ رئیس کل بانک مرکزی به اظهارات امروز رئیس محترم مجلس شورای اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید