این مشعل فضایی از دل فیلم ها آمده!، عکس

به گزارش صبح مهریز، دیجیاتو نوشت: مشعلی شبیه فضاپیمای استارشیپ که از محل موتورهای رپتور آن آتش بیرون می آید!

این مشعل فضایی از دل فیلم ها آمده!، عکس

در همان روزی که فضاپیمای استارشیپ قرار بود اولین آزمایش پرتاب مداری خود را انجام دهد و این اتفاق به علت اشکال فنی به تعویق افتاد، محصول دیگری از سوی اسپیس ایکس معرفی گردید که Starship Torch نام دارد و با کاربرد متفاوتی به دست علاقه مندان می رسد.

اسپیس ایکس شاید در پرتاب فضاپیمای موردانتظار استارشیپ ناکام بود، اما استارشیپ دیگری را عرضه نموده است که ابعاد بسیار کوچک تری دارد و به عنوان نوعی مشعل کاربرد دارد. Starship Torch با قیمت 175 دلار ظاهری شبیه فضاپیمای مشهور این شرکت دارد و از بخش تحتانی آن یعنی در محلی که در نمونه واقعی موتورهای رپتور قرار دارند، آتش بیرون می آید.

Starship Torch چه کاربردهایی دارد؟

در بخش توضیحات این محصول در وب سایت اسپیس ایکس نوشته شده است: مرد سیاه پوش، ‘جانی کش، چیزایی درباره تمایل به سوختن می دانست. اما عشق تنها چیزی نیست که می سوزاند. گاهی اوقات صرفاً می خواهید لایه قندیِ روی کرم بروله را کاراملی یا کمی پنیر را ذوب کنید، بدون این که مواد زیر آن را بسوزانید. این جاست که Starship Torch وارد می گردد.

این شرکت می گوید مشعل آن ها به گونه ای طراحی شده است که شعله اش در برابر باد مقاوم است. اسپیس ایکس ادعا می نماید که این محصول در بیرون از آشپزخانه هم کاربرد دارد و می تواند برای روشن کردن شمع یا شومینه استفاده گردد. در فروشگاه این شرکت آمده است: چه کسی به کبریت های ضعیف احتیاج دارد، وقتی قدرت استارشیپ در دستان شماست؟

زمانی که از مشعل استارشیپ استفاده نمی کنید، می توانید آن را شبیه ماکتی از فضاپیمای قدرتمند اسپیس ایکس در قفسه های تزئینی خود قرار دهید. این شرکت می گوید دستگاه مذکور با مقیاس 1:200 ساخته شده است.

این محصول بدون گاز عرضه می گردد، اما همان طور که می توان به فضاپیمای استارشیپ سوخت تزریق کرد، این دستگاه هم می تواند از مخزن های استاندارد گاز بوتان استفاده کند. حالا با عرضه مشعل استارشیپ، باید منتظر باشیم تا ببینیم فضاپیمای این شرکت در پرتاب بعدی که پنج شنبه انجام می گردد، پیروز خواهد بود یا نه.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 فروردین 1402 بروزرسانی: 30 فروردین 1402 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2248

به "این مشعل فضایی از دل فیلم ها آمده!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مشعل فضایی از دل فیلم ها آمده!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید