شناسه : 31643397


یکی از کسبه مهریز سهام عدالت را یکی از وعده های انتخاباتی دولت دانست و گفت: سهام عدالت وعده ای بود که در حد شعار ماند و تاکنون نیز نتوانسته اند به آن جامه عمل بپوشانند.

به گزارش صبح مهریز؛ اوایل مهرماه سال جاری، پیامکی برای مردم ارسال شد با این مضمون که مشمولان سهام عدالت تا پایان مهرماه فرصت دارند برای تمدید موجودی و افزایش صورت حساب خود اقدام کنند. به میان مردم مهریز رفتیم تا نظر آنها را در مورد این پیامک و نحوه واریز سود سهام عدالت جویا شویم.

رجبعلی دهقان یکی از کسبه های مهریز در این باره خاطرنشان کرد: سهام عدالت عبارت دلفریب و زیبایی است اما از حرف تا عمل فاصله زیادی وجود دارد. 

وی ادامه داد: سود سهام عدالت اگر مانند یارانه بتواند گوشه ای از مشکلات مردم به ویژه قشر مستضعف را رفع کند راهگشا است؛ هر چند به گفته سخنگوی دولت، یارانه برخی نیز به مرور حذف می شود.

دهقان اضافه کرد: اکثریت مردم در هزینه های اولیه زندگی شان مستاصل و درمانده شده اند و توان پرداخت مبالغ بالا برای این موضوع را ندارند.

*واریز پول به حساب سهام عدالت توسط مردم کار درستی نیست

مهدی ابویی، مربی آموزشگاه رانندگی در این رابطه گفت: به نظر من باید سهام عدالت شامل همه مردم شود. در حالی که مردم  مالیات و عوارض و ارزش افزوده اجناس مختلف را می پردازند، پرداخت مبلغ بالا توسط مشمولان سهام عدالت، کار درستی نیست.

*برگه سهام عدالت اعتبار دارد ولی ارزش خرید و فروش ندارد

هادی علیان نیز درخصوص برگه سهام عدالت گفت: بعد از چند بار تغییر زمان واریز سود سهام عدالت بالاخره گفتند مهلت تمدید موجودی برای تسویه حساب تا پایان مهرماه تمدید شده است. اگر کسی این مبالغ را به حساب سهام عدالت واریز کرد این برگه به مشمولان تحویل می دهند و این برگه علی رغم اینکه اعتبار دارد، ولی ارزش خرید و فروش ندارد.

*اگر رونق اقتصادی باشد، مردم دغدغه سهام عدالت را نخواهند داشت

ولی الله مویی که به حرفه مکانیکی مشغول است نیز با انتقاد از گسترش بیکاری و فساد در جامعه اظهار داشت: در دولت های قبل رونق بود اما در این دولت متاسفانه اوضاع زندگی مردم بدتر شده است.

وی گفت: علاوه بر عدم رونق اقتصادی، گرانی و تحمیل تحریم ها نیز زندگی و معیشت مردم را سخت کرده است. اگر رونق اقتصادی بود مردم دغدغه ثبت نام برای یارانه و سهام عدالت را نداشتند.

*سهام عدالت وعده انتخاباتی بود

رضا زارع زاده که یکی از کاسبان به نام مهریز است سهام عدالت را یکی از وعده های انتخاباتی دانست و تصریح کرد: سهام عدالت وعده انتخاباتی بود که در حد شعار ماند و تاکنون نیز نتوانسته اند به آن جامه عمل بپوشانند. آینده این موضوع مبهم است و مردم هوشیار و آگاه هستند و در مورد مسائل مختلف قدرت تحلیل بالایی دارند و نمی توان آن ها را فریب داد. 

*انتظار مردم این است که دولت کمک کند نه اینکه مطالبه کند

مجید علیزاده که کشاورز و در روستا ساکن است در این باره به خبرنگار صبح مهریز گفت: مردم روستای ما اعتماد نکردند؛ زیرا انتظار مردم این است که دولت باید بتواند به واسطه سهام عدالت به مردم کمک کند نه اینکه مردم پولی واریز کنند. سود این سهام ناچیز است و اکثر مردم چنین پول های گزافی برای واریز به حساب سهام عدالت را ندارند.

وی تصریح کرد: سود این سهام آنقدر کم است که برای قشر مرفه، مضحک و پیش پا افتاده است اما اگر مقدار آن افزایش یابد و واریز آن تحقق پذیرد، راهگشا خواهد بود. 

*واریز پول به حساب سهام عدالت مانند سرمایه گذاری در بانک ها است

مراد قانع که شغل آزاد دارد نیز نظر دیگری داشت و گفت: برای واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولین و پرداخت 500 هزار تومان و یا مبالغ بالاتر، مبنایی برای سودآوری می شود و این مانند سپرده گذاری در بانک و اختصاص سود به مشتریان است. اگر مردم می توانستند سرمایه گذاری کنند بانک ها گزینه ای راحت تر و قابل اعتمادتری بودند.

انتهای پیام/ج


آخرین عناوین آخرین عناوین