شناسه : 33344107
فرمانده ناحیه بسیج تفت مطرح کرد


زارع گفت: با توجه به اینکه همه بهانه‌های اعضای شورای شهر جهت عدم تدفین شهدا بود با اختصاص شهید گمنام به شهر تفت موافقت نشد.

به گزارش صبح مهریز به نقل از یزدرسا؛ سرهنگ «علیرضا زارع»فرمانده ناحیه بسیج تفت در خصوص تدفین شهدای گمنام و مخالفت های شورای شهر تفت اظهار داشت: در تاریخ  5 دی ماه سردار باقر زاده ضمن دیدار با امام جمعه تفت از اماکن پیشنهادی شهر تفت نظیر (حسینیه حضرت امام(ره)، مصلی قدس، پارک بزرگ شهر، پارک شهیدان بنایی) بازدید کرده پارک بزرگ شهر را به منظور اختصاص سه شهید به شهر تفت انتخاب و تائید کردند. گفتنی است علاوه بر مکانهای پیشنهادی سردار باقرزاده از بوستان امام خمینی(ره) نیز در همان روز بازدید انجام دادند.

وی افزود: متأسفانه بعدازاعلام این مسئله تمام اعضای شورای شهر تفت به این بهانه که شهید غم می آورد، یادآوری جنایات دشمن حزن انگیز است و دفن شهدا فعالیت پارک را کم رنگ می کند، با تدفین شهدا در این محل مخالفت کردند.

وی ادامه داد: بعد از آن هم جلسه ای در محل دفتر امام جمعه تفت تشکیل شد تا موضوع حل شود که این بار اعضای شورا بهانه مشکل دار بودن زمین پارک را مطرح کردند. این در حالی است که طبق استعلام اخذ شده از اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ،این پارک از سه پلاک تشکیل شده ،که دو پلاک آن سند شش دانگ به مالکیت شهرداری تفت داشته و تنها یک پلاک آن هم به مقداری اندک سهم فردی دیگر است. لذا مجدد به شورای شهر تفت مکاتبه انجام شد که در خصوص تدفین شهید گمنام در پلاک سند دار که مالک آن شهرداری است، نظر بدهند که باز هم در کمال تعجب با این مورد مخالفت شد

زارع تصریح کرد: بعد از این شهردار تفت وارد عمل شد و طی مکاتبه ای به سپاه  تفت بوستان امام خمینی (ره)را جهت تدفین پیشنهاد داد. موضوع به نماینده سردار باقرزاده اعلام و سردار باقر زاده با توجه به بازدیدی که از بوستان امام خمینی(ره) داشتند ، مرکز پارک  و محلی که اکنون کافی شاپ است را برای این منظور تائید کردند که باز اعضای شورای شهر با این مکان جهت تدفین شهدای گمنام مخالفت کردند .

این مقام مسئول بیان داشت: نهایتاً روز ۲۲ بهمن باز با حضور نماینده سردار باقرزاده ،فرماندار،امام جمعه و دیگر مسئولین از پارک بازدید ومکانی در لابه لای درختان پیشنهاد شد،که نماینده سردار باقرزاده با تلاش بسیار موافقت ایشان را جهت تدفین شهید اخذ نمودند به شرطی که فضای مکث و حرکت و همچنین دید کافی ونیز آماده سازی محل را انجام دهند.لذا جلسه ای امروز دوشنبه صبح ۲۳ بهمن در دفتر فرماندار با حضور اعضا تشکیل که آنجا شهردار و رئیس شورا اظهار داشتند که باز هم ۲ نفر از ۵ نفر شورا (علی رغم تائید قبلی) با تدفین در پارک مخالفند.

فرمانده ناحیه بسیج تفت اظهار کرد: در نهایت شرط ایجاد فضای مکث و حرکت و همچنین دید کافی و نیز آماده سازی محل به شورای شهر اعلام شد و در جلسه ای اعضا که قبلاً دو بار محل تدفین را تغییر داده بودند با این شرایط هم موافقت نکردند. لذا موضوع به نماینده سردار باقرزاده اعلام و با توجه به اینکه همه این‌ها بهانه‌ای جهت عدم تدفین شهدا بود با اختصاص شهید گمنام به شهر تفت موافقت نشد.

زارع اذعان داشت: متأسفانه  شهر تفت در ایام فاطمیه از فیض حضور سه شهیدی که برای حفظ مکتب الهی اسلام و حفظ وجب وجب این خاک جان دادند و  عند ربهم یرزقون شدند محروم شد.


 


آخرین عناوین آخرین عناوین