شناسه : 33295603


گلعلی بابایی نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس یادداشتی بر فیلم به‌وقت شام جدیدترین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا نوشته است.

به گزارش صبح مهریز به نقل از یزد رسا،‌ این روزها هر ایرانی که بر صندلی سینما به نمایش فیلم «به‌وقت شام» می‌نشیند، حس خوبی پیدا می‌کند. روال داستان فیلم و تکنیک‌های سینمایی باعث گردیده تا یک اثر ماندگار در سینمای ایران به ثبت برسد. گلعلی بابایی، نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس نیز پس از تماشای «به‌وقت شام» یادداشتی نوشته و اختصاصی برای خبرگزاری تسنیم ارسال نموده‌اند. متن یادداشت به‌شرح ذیل می‌باشد:

هوالمصور

خدا قوت دلاور!

سه‌شنبه هفته گذشته بود که در سالن کوچک ساختمان سازمان هنری رسانه‌ای اوج فیلم باشکوه «به‌وقت شام» آخرین شاهکار استاد ابراهیم حاتمی‌کیا را دیدم و لذت بردم.

فیلمی سراسر پرکشش، باورپذیر، جسورانه، افشاگرانه و در نهایت پاسخی محکم به مدعیان دروغین مبارزه با تروریسم که با حمایت‌های همه‌جانبه خود از مشتی اراذل و اوباش، جان هزاران انسان بی‌گناه را در دنیا به‌خطر انداخته‌اند.

فیلم با نماهای ریز و درشت از صحنه‌های تکان‌دهنده رفتارهای جنون‌آمیز عمله‌های جهل و نادانی، تماشاگر را چنان به‌روی صندلی میخکوب می‌کند که گذشت زمان را احساس نمی‌کند.

در این آشفته‌بازار سیاست ‌بازی‌ها، فیلم آقا ابراهیم ادای دین سینمای متعهد ایران به تلاشهای رزمندگان و شهیدان سرافراز مدافع حرم است که در راه دفاع از انسانیت، هزاران کیلومتر دور از خانه و کاشانه خود با کفتارهای تکفیریِ دست‌پرورده سرزمین آرزوهای غرب‌زدگان این ملک می‌جنگند و مظلومانه به‌شهادت می‌رسند.

پس از تماشای این فیلم پرهیجان و تأثیرگذار بر خود واجب دانستم تا سر تعظیم به ساحت کارگردان کاربلد سینمای ایران فرود آورده و به او بگویم: جناب آقای ابراهیم حاتمی‌کیا، کارگردان به‌راستی هنرمند، اعطای کل سیمرغ‌های ارغوانی از سوی هیئت داوران جشنواره فاتحان فردوس، شهیدان مصطفی چمران، احمد متوسلیان، حسین همدانی، رضا فرزانه و دیگر شهیدان مدافع حرم به فیلم ارزشمند «به‌وقت شام» مبارکتان باشد.

خسته نباشی دلاور!

یاعلی مدد

گلعلی بابایی

انتهای پیام/ج


آخرین عناوین آخرین عناوین