7 اشتباه که عمر باتری گوشی هوشمندتان را کاهش می دهد

به گزارش صبح مهریز، یکی از مسائل رایج برای بسیاری از کاربران تلفن همراه را می توان خراب شدن یا کاهش کارایی باتری دانست. درواقع بسیاری از افراد می گویند مدتی کوتاه پس از استفاده از تلفن خود اختلالات عملکرد باتری را تجربه می نمایند.

7 اشتباه که عمر باتری گوشی هوشمندتان را کاهش می دهد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، کنترل سلامت باتری می تواند روشی مناسب برای افزایش عملکرد گوشی باشد. در ادامه 7 راه چاره را برای افزایش عمر باتری معرفی می کنیم:

بیشتر بدانید:

چگونه سرعت اینترنت همراه گوشی اندرویدی خود را افزایش دهیم؟

چرا سه ماهه نخست سال 2020 برای تلفن های هوشمند سخت بود؟

چگونه حساب اینستاگرام خود را برای همواره حذف یا موقتاً غیرفعال کنید

شما برای اعلان ها از نور و لرزش استفاده می کنید

بسیاری از افراد عادت دارند در محیط کار یا هنگام درس خواندن و ... گوشی خود را به حالت سایلنت یا بی صدا در می آورند. اما قرار دادن گوشی در حالت زنگ همراه با لرزش و نور می تواند نه تنها شارژ باتری را به شدت کاهش دهد، بلکه می تواند عمر گوشی را کاهش دهد. بر همین اساس است که بهتر است اعلان های گوشی خود را خاموش یا محدود کنید.

برنامه ها را باز می کنید و از آن ها استفاده نمی کنید

برنامه های بلااستفاده می توانند باتری های آیفون و گوشی های اندرویدی را از بین ببرند. اگر عادت دارید برنامه ها را باز کنید و هرگز از آن استفاده نکنید، ممکن است برنامه هنوز در پس زمینه اجرا گردد. بستن برنامه هایی که دیگر نیازی به آن ندارید، یک راهکار آسان برای حفظ طول عمر گوشی های هوشمند است.

نور گوشی خود را کنترل نمی کنید

اکنون روز های صفحه نمایش تلفن های کوچک تمام شده است، اما جالب است بدانید که صفحه نمایش های بزرگتر امروزی می تواند بدترین دشمن باتری تلفن باشد؛ بنابراین بهتر است حاصل کنید که روشنایی گوشی شما متناسب است و به شکل بیش از حد روشن تنظیم نشده است. نور زیاد گوشی به سرعت باتری شما را تخلیه می نماید.

تلفن خود را در فضای مرطوب نگه می دارید

گرمای شدید و رطوبت هوا و سایر شرایط آب و هوایی خطرناک می تواند عمر تلفن شما را کوتاه کند. گرمای اضافی می تواند باعث از بین رفتن داده ها یا فساد باتری گردد. هوای سرد و مطروب نیز به همان اندازه بسیاری از مسائل را ایجاد می نماید. در دمای پایین، بعضی از تلفن های هوشمند خاموش می شوند، مسائل صفحه نمایش دارند یا باتری آن ها تمام می گردد.

تلفن خود را در رختخواب یا زیر بالش نگه می دارید

قرار دادن تلفن زیر بالش هنگام خواب، راه دیگری برای کوتاه کردن عمر باتری است، به علت ایجاد گرما. اگر تلفن شما در حال شارژ شدن باشد، حتی می تواند خطر احتمالی آتش سوزی را به وجود آورد.

تلفن خود را ساعت ها به شارژر وصل می کنید

وصل ماندن تلفن در هنگام شارژ باتری کامل باعث آسیب رسیدن به باتری می گردد، چرا که منجر به فراوری گرمای بیش از حد و آسیب به باتری می گردد. وصل کردن دستگاه شما در طول شب به شارژر یک ایده بد است. هنگامی که یک تلفن به 100 درصد شارژ می رسد باید از شارژر جدا گردد. شارژ های اضافی باتری را متوقف نمی نماید.

شما نرم افزار خود را به روز نمی کنید

خاموش کردن به روزرسانی های دستگاه ضرر زیادی به همراه دارد. سازندگان آیفون و آندروید به روزرسانی های متعددی ارائه می نمایند تا تجربه کاربری شما بهتر گردد و به این ترتیب تلفن شما به درستی کار کند. این به روز رسانی ها دارای مزایای دیگری نیز هستند. در واقع، اگر دستگاه شما از باتری ضعیف یا سایر مسائل برخوردار باشد، این به روزرسانی های نرم افزاری می تواند آن ها را اصلاح کند؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که به روزرسانی ها را دریافت می کنید.

منبع: انتخاب
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1077

به "7 اشتباه که عمر باتری گوشی هوشمندتان را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 اشتباه که عمر باتری گوشی هوشمندتان را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید