56 درصد جمعیت کشور کم تحرک هستند، سهم کم تحرکی بانوان بیشتر است

به گزارش صبح مهریز، به گزارش خبرنگاران، عبدالحمید احمدی در نشست شورای سیاست گذاری شهرهای فعال ایران که ظهر امروز (پنجشنبه) برگزار گشت، با اشاره به اینکه بیش از هر زمان دیگری مردم ایران نیازمند زندگی سالم، فعالیت بدنی و ورزش کردن هستند تا به دور از تنش، مخاطره و استرس فعالیت ها را پیش ببرند، اظهار کرد: از این طریق مردم می توانند زندگی با کیفیت و مطلوب تری داشته باشند.

56 درصد جمعیت کشور کم تحرک هستند، سهم کم تحرکی بانوان بیشتر است

وی ادامه داد: امروزه ورزش دیگر در حد سرگرمی تعریف نمی شود و جایگاه راهبردی در پیش برد اهداف و برنامه های کشور دارد و اگر به دنبال رشد و تعالی در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، علمی و… هستیم جز با داشتن نیروی انسانی سالم و با انگیزه رقم نمی خورد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه هرچه در ورزش تلاش و فعالیت شود، سرمایه گذاری برای آینده کشور است، گفت: امروزه به جهت شیوع ویروس کرونا سلامت مردم به مخاطره افتاده است و شاهد هستیم در بخش های مختلف تلاش می شود تا از خطر شیوع ویروس کرونا در امان باشیم.

احمدی با اشاره به اینکه در مطالعات و تحقیقات ثابت شده است، افرادی که دارای جسم سالم تری هستند و شرایط جسمی بهتری به واسطه ورزش کردن دارند، از نظر بدنی مقاوم تر هستند، مطرح نمود: ورزش کردن باعث افزایش سطح تاب آوری در برابر ویروس کرونا شده است.

وی اضافه نمود: وقتی می گوییم ورزش تعطیل نیست، بدان معنا است که از ظرفیت ورزش در جهت مقابله هرچه جدی تر با شیوع ویروس کرونا استفاده کنیم، چرا که ورزش می تواند موجب ارتقای سطح جسمی و روحی افراد در هر سن و شرایطی شود.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بین اینکه شیوع ویروس کرونا فعالیت ها در حوزه قهرمانی را کمرنگ و حتی متوقف کرده است، اظهار کرد: در ورزش همگانی اما تاکید ما بر این است که علی رغم شیوع ویروس کرونا هیچ موضوع و مسئله ای نباید موجب توقف ورزش همگانی شود و باید با تغییر الگوها شرایط فعالیت ورزشی را برای تمامی آحاد جامعه فراهم و آن ها را تشویق به انجام ورزش و فعالیت بدنی کنیم.

احمدی با تاکید بر اینکه همواره سلامت در مخاطره با انواع بیماری ها قرار گرفته است، گفت: یکی از مخاطرات جدی حوزه سلامت حتی قبل از شیوع ویروس کرونا، بیماری های غیرواگیر بودند که به عنوان یک قاتل خاموش پیش می رود و همان گونه که در مورد ویروس کرونا اطلاع رسانی می شود باید در مورد بیماری های غیر واگیر نیز حساسیت ایجاد و اطلاع رسانی شود، چراکه میزان تلفات در بیماری های غیرواگیر دست کمی از کرونا ندارد.

وی اضافه نمود: دلیل عمده آن کم تحرکی به میزان قابل توجه در جمعیت کشور و نیز تغذیه ناسالم است و ماموریت ما این است که بتوانیم بر کم تحرکی به عنوان عامل مخاطره سلامت آحاد جامعه فائق آییم و باید بدانیم 56 درصد جمعیت کشور کم تحرک هستند که این کم تحرکی در بین خانم ها 65 درصد است و این اعداد قابل توجه بوده و نباید به سادگی از کنار آنها عبور کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1291

به "56 درصد جمعیت کشور کم تحرک هستند، سهم کم تحرکی بانوان بیشتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "56 درصد جمعیت کشور کم تحرک هستند، سهم کم تحرکی بانوان بیشتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید