10 فیلمی که در راتن تومیتوز امتیاز 100 از 100 دارند

به گزارش صبح مهریز، وب سایت نماوا - غزاله سلیمی: این ها تازه ترین تازه ها هستند. در شمارش معکوس امروز 10 فیلمی که در وب سایت راتن تومیتوز، امتیاز 100٪ دارند، را معرفی کرده ایم.

10 فیلمی که در راتن تومیتوز امتیاز 100 از 100 دارند

در این لیست، ما به فیلم های مختلفی نگاه خواهیم کرد که در رتبه بندی مجموع نقد ها در وب سایت راتن تومیتوز، امتیاز مطلوب 100 درصد را به دست آورده اند. ما این لیست را براساس عوامل مختلفی از جمله بازخورد اولیه فیلم و میراث آن در قالب بیانی فیلم سازی، رتبه بندی کرده ایم.

10. مردی روی سیم

عنوان اصلی:

Man on Wire

محصول:

2008

آیا فیلم بندباز The Walk با درخشش جوزف گوردون لویت را به خاطر می آورید؟ این فیلم واقعاً خوب است، اما در مقابل مردی روی سیم حرفی برای گفتن ندارد. این فیلم مستندی درباره بندبازیِ معروف فیلیپ پتی، بین دو برج مرکز تجارت جهانی در سال 1974 است که از طریق یک طول فیلم، مصاحبه های روز واقعه و بازسازی های سینمایی روایت می شود.

مردی روی سیم پس از نخستین نمایشش در جشنواره فیلم ساندنس، به سرعت به محبوبیت بسیار زیادی رسید و جایزه بزرگ هیئت داوران را برای بهترین مستند سینمای جهان به دست آورد. این فیلم همچنین در نمایش عمومی، بازخورد های خوبی دریافت کرد و از 157 نقد، امتیاز 100 درصد را در راتن تومیتوز به دست آورد. همه نقد ها با اتفاق آرا، این فیلم پیروز را با وجود نتیجه گیری پایانی آشکار آن، بسیار خوب ارزیابی کرده اند. بهترین داستان ها معمولاً داستان های واقعی هستند.

9. نفرت

عنوان اصلی:

La Haine

محصول:

1995

نفرت یک فیلم جنایی فرانسوی با داستانی که زندگی سه دوست را دنبال می کند. آن سه نفر در پروژه های مسکونی شهر پاریس بزرگ می شوند. فرض اولیه آن نسبتاً ساده است، اما در اجرا است که نفرت به درستی می درخشد. تماشاگران ایستاده برای این فیلم دست می زدند و نفرت جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فیلم کن را به دست آورد.

همچنین امتیاز 100 درصد را در رتبه بندی 17 نقد کسب کرد. تم های ارائه شده در فیلم به شکلی بی رحمانه صادق بودند، و این برای کشور فرانسه به قدری تاثیرگذار بود که نخست وزیر آن بررسی اجباری فیلم را برای کابینه خود طرح ریزی کرده بود و ما این را یک پیروزیت می نامیم.

8. 12 مرد خشمگین

عنوان اصلی:

12 Angry Men

محصول:

1957

چه کسی فکرش را می کرد فیلمی که تنها در یک صحنه پردازی اتفاق می افتد تا این حد جذاب باشد؟ 12 مرد خشمگین غالباً در یک اتاق واحد رخ می دهد و دوازده نفر از افراد نام دار حاضر در فیلم، به عنوان اعضای هیئت منصفه دور هم جمع می شوند و باید در دادگاه درباره سرنوشت یک متهم تصمیم بگیرند.

نویسنده، کارگردان و بازیگران هرآنچه را که می توانستند در این صحنه پردازی محدود انجام دهند، به کار بستند و آنچه نتیجه می دهد یک داستان پرتعلیق و به طرز شگفت آوری احساسی درباره گناه، پیش داوری ها و مسائل سیستم قضایی آمریکا است. این فیلم دارای امتیاز 100 درصد از 49 نقد است و همه با این نظر موافق هستند که این فیلم یک کلاسیک غیرقابل انکار است.

7. مرد سوم

عنوان اصلی:

The Third Man

محصول:

1949

مرد سوم قطعاً نمایش غم افزایی می سازد، اما همه این ها به نام هنر است. فیلم داستان جوزف کاتن در نقش هالی مارتینس را دنبال می کند. او در پی بررسی مرگ مرموز دوستش در دوران پس از جنگ جهانی دوم در وین است. یک فیلم در ژانر نوآر که از بسیاری از جنبه های تاریک و تجربی فیلم برداری استفاده می کند؛ به عنوان مثال عکاسی سیاه- سفید سفت و سرد، کاراکتر های بسیار آسیب دیده، لوکیشن های فرسوده و زوایای دوربین عجیب و غریب.

این فیلم علاوه بر جادوگری فنی اش، دو بازی ماندگار را از جوزف کاتن و اورسن ولز به نمایش می گذارد. مرد سوم یک امتیاز کامل از 77 نقد را با یک درجه بندی میانگین شگفت انگیز 9.3 از 10 حفظ کرده است.

6. نابودگر

عنوان اصلی:

The Terminator

محصول:

1984

نابودگر به خودی خود در این لیست ظاهر می شود چراکه این فیلم از 57 نقد، امتیاز کامل 100 درصد را با یک درجه بندی میانگین 8.8 از 10 به دست آورده است. پس از اکران آن در سال 1984، منتقدان بلافاصله عاشق این فیلم خنده دار و فوق العاده تاریک شدند. به مانند بقیه کار های جیمز کامرون، این فیلم یک داستان متاثرکننده را در میان یک فیلم سازی تماشایی دربرمی گیرد.

نابودگر همچنین از آرنولد شوارتزنگر یک ستاره جهانی ساخته است چراکه نظاره کردن عملکرد او در نقش این سایبورگ صاحب نام، هم فراموش نشدنی و هم مجذوب کننده است. ما می دانیم که شما به چه چیزی فکر می کنید: نابودگر 2 چطور؟ امتیاز این فیلم نیز نزدیک است و در حال حاضر با 5 نقد گندیده، امتیاز 93 درصد را به دست آورده است.

5. چهارصد ضربه

عنوان اصلی:

The 400 Blows

محصول:

1959

یک فیلم قدیمی، اما خوب دیگر. چهارصد ضربه یک فیلم فرانسوی است و داستان یک نوجوان سرکش را روایت می کند که واقع گرایانه و به زیبایی توسط ژان پیر لئو به تصویر کشیده شده است. چهارصد ضربه در زمان اکران با تجلیل و تمجدید های زیادی روبرو شد که از جمله آن ها می توان به جایزه بهترین کارگردانی و نامزدی نخل طلای جشنواره فیلم کن اشاره کرد.

چهارصد ضربه فیلم مورد علاقه فیلم سازان مختلفی مثل آکیرا کوروساوا بوده است و در راتن تومیتوز امتیاز 100 درصد را از 54 نقد دریافت کرده است. به نظر می رسد که منتقدان این فیلم را یکی از موثق ترین و واقعی ترین تصاویر از دوران نوجوانی دانسته اند و اکنون این فیلم به طور گسترده به عنوان یک کلاسیک از جنبش موج نو فرانسه تلقی می شود.

4. داستان اسباب بازی

عنوان اصلی:

Toy Story

محصول:

1995

داستان اسباب بازی نه تن ها خنده دار و صمیمی است بلکه یکی از خلاق ترین فیلم ها در تاریخ سینما بوده است. در حالی که دیزنی همچنان در حال تولید انیمیشن هایی به سبک دستی طراحی شده بود؛ پیکسار با ورودش، فیلم های انیمیشنی را دوباره ابداع کرد. ناگهان همه، از جمله محققان رباتیک می خواستند وارد تکنولوژی به کار برده شده در این فیلم ها شوند و جهان انیمیشن دیگر به مانند سابق نبود.

به سبب وضعیت فوق العاده تاثیرگذار آن، فیلم با 78 نقد امتیاز 100 درصد را کسب کرده است و در یک اتفاق شگفت انگیز نادر هالیوودی، دنباله این فیلم نیز با 163 نقد امتیاز 100 درصد را به دست آورده است و این پیروزیتی نیست که نصیب هر فیلمی شود.

3. هفت سامورایی

عنوان اصلی:

Seven Samurai

محصول:

1954

هفت سامورایی مسلماً یکی از بهترین فیلم های تمام ادوار تاریخ است و به راحتی یکی از تاثیرگذارترین آن ها هم هست. فیلم در سال 1586 اتفاق می افتد و داستان هفت سامورایی معروف را روایت می کند که از دهکده کوچک شان در مقابل گروهی از راهزن ها محافظت می کنند. اگر این داستان به نظرتان آشنا می آید به این دلیل است که تاکنون چندین بار، از فیلم وسترن هفت دلاور The Magnificent Seven تا فیلم علمی- تخیلی Battle Beyond the Stars و انیمه سامورایی 7 Samurai 7، بازگو شده است.

تاثیر گسترده این فیلم باعث شده در لیست 100 درصدی های راتن تومیتوز قرار بگیرد. همه 57 منتقد موافق هستند که سکانس های اکشن، کاراکتر ها و داستان این فیلم، آن را به یک شاهکار سینمایی بدل کرده است.

2. پنجره عقبی

عنوان اصلی:

Rear Window

محصول:

1954

سال 1954 یک سال فوق العاده برای فیلم سازی بود، نه؟ در این سال علاوه بر هفت سامورایی، شاهکار آلفرد هیچکاک، پنجره عقبی هم اکران شده بود. این فیلم درباره مردی زخمی و زمین گیر است که به این باور رسیده که همسایه اش یک قاتل است. ستاره های فیلم، جیمز استوارت و گریس کلی، نیز به همان اندازه خارق العاده هستند.

سرعت پیشروی داستان باعث ایجاد کشش می شود و به همین دلیل است که هیچکاک به عنوان استاد تعلیق شناخته می شود. هردو فیلم پنجره عقبی و شمال از شمال غربی امتیاز 100 درصد را در راتن تومیتوز به دست آورده اند، اما این پنجره عقبی است که به طور قطع به یقین شاهکار هیچکاک در نظر گرفته می شود.

پیش از آن که انتخاب نهایی خود را معرفی کنیم، ذکر چند نام را در این مورد شایسته می دانیم.

  • پیش از طلوع 1995 Before Sunrise
  • استاکر 1979 Stalker
  • آواز در باران 1952 Singin in the Rain 1،

1. همشهری کین

عنوان اصلی:

Citizen Kane

محصول:

1941

بله بله ما می دانیم شنیدن نام همشهری کین شما را تا سرحد مرگ، بیمار می کند، اما دلیلی وجود دارد که این فیلم تا این حد محبوب است. گرچه همشهری کین، این روز ها خیلی دیده نمی شود، اما فیلم های مشهور زیادی تحت تاثیر آن خلق شده اند. بسیاری از جنبه های فیلم سازی اش نظیر تدوین، استفاده از موسیقی و هنر فیلم برداری آن تاثیر پرقدرتی داشتند و این فیلم، راستا هایی که فیلم ها پرداخت و دیده می شدند، را تغییر داد. فیلم به سبب این نفوذ پرقدرت خود، به امتیاز 100 درصد از 75 نقد دست یافته است.

منتقدان تکنیک های خلاقانه داستان سرایی آن را ستایش کرده اند و از جایگاه اش در تاریخ سینما مطلب ها نوشته اند.

منبع: watchmojo

منبع: برترین ها
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 557

به "10 فیلمی که در راتن تومیتوز امتیاز 100 از 100 دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 فیلمی که در راتن تومیتوز امتیاز 100 از 100 دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید