یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟

به گزارش صبح مهریز، اولین سوالی که معمولاً در شروع فرآیند یادگیری زبان از معلمت خواهی پرسید این جمله پرسشی است که یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟

پاسخ دادن به این سوال کاملاً به شرایط سنی و روشی که برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب می کنی بستگی دارد. چون معمولاً زبان آموزانی که در سنین پایین شروع به یادگیری زبان می کنند میزان رشد و پیشرفت شان بیشتر از بزرگسالان است اما سرعت یادگیری در سنین پایین تر به دلیل آموزش گام به گام و مرحله ای کمتر از دوره بزرگسالی است.

روشی هم که انتخاب می کنی کاملاً بر سرعت یادگیری زبانت تاثیر گذار است. مثلاً سرعت یادگیری در کلاس تدریس خصوصی زبان بیشتر از یادگیری در آموزشگاه ها است.

اگر می خواهی بدانی با چه روشی می توانی در بهینه ترین زمان به نتیجه عالی در یادگیری زبان برسی ادامه توضیحات این مقاله را دنبال کن.

آیا روش خودخوان زبان انگلیسی سریعترین راه برای یادگیری زبان است؟

یکی از روش های یادگیری زبان، استفاده از روش خودخوان زبان انگلیسی است که از راه های یادگیری زبان انگلیسی در خانه محسوب می شود.

در روش خودخوان زبان انگلیسی همه زبان آموزان در ابتدای یادگیری، انگیزه و تلاش لازم را برای شروع دارند. روش یادگیری شان هم به این صورت است که از کتاب های موجود در بازار یا کتاب های انتشاراتی مثل انتشارات جنگل که سال هاست در زمینه فروش کتب آموزشی زبان فعالیت می کند، کتاب می خرند و شروع به یادگیری اش می کنند. یا با استفاده از انیمیشن های زیرنویس فارسی یا سی دی های آموزشی زبان انگلیسی نصرت یادگیری زبان را شروع می کنند.

همه این روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه بسیار موثر هستند اما به دو دلیل مهم در بیشتر مواقع پایان موفقی ندارند.

اولین دلیل مهم این است که در ابتدا تو علاقه و اشتیاق زیادی برای مطالعه از خود نشان می دهی اما رفته رفته به دلیل نبود شخصی که بهت انگیزه کافی برای ادامه یادگیری دهد و همچنین به دلیل دیربازده بودن این روش، کم کم سرد و بی علاقه می شوی و همان ابتدای راه یادگیری را رها می کنی.

دلیل دوم این است که تو بصورت پراکنده و غیر منسجم مطالعه زبان را شروع می کنی. یعنی یک برنامه واحد و تعیین برای هیچ کدام از بخش های زبان مثل مکالمه، لغات و گرامر نداری و همین عدم انسجام باعث کند شدن زمان یادگیری و پیشرفتت می شود و در نهایت تو را از ادامه مطالعه سرد می کند.

پس در نتیجه این روش خودخوان زبان انگلیسی نمی تواند سریعترین راه برای رسیدن به تسلطت در زبان باشد ولی اگر صبور باشی و عادت به روش خودخوانی بطور پیوسته داشته باشی، می توانی در عرض 6 ماه پیشرفت زیادی در یادگیری زبانت ایجاد کنی.

آیا رفتن به آموزشگاه زبان روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی است؟

آموزشگاه ها یکی از روش های مناسب برای یادگیری اصولی زبان انگلیسی هستند. چون در ابتدا از تو تعیین سطح می کنند تا بدانند کدام سطح و ترم برای شروع، مناسب تو است.

تو از همان ابتدا معلم و کتاب و سی دی های آموزشی متناسب با سطح خودت را در اختیار داری. حسن این روش، هم گروه بودن با دیگر زبان آموزان است که می تواند باعث تاثیر بیشتر یادگیری ات شود. چون در سر کلاس مجبور می شوی صحبت کنی و به دلیل مکالمه ای که بین تو و دوستانت ایجاد می شود میزان پیشرفتت در مکالمه روز به روز بیشتر می شود.

اما از مهم ترین معایب این روش این است اگر می خواهی یادگیری زبان انگلیسی از صفر را شروع کنی سرعت یادگیری ات پایین تر از روش استفاده از آموزش خصوصی زبان است.

چون به دلیل عدم مهارتت در زبان باید از پایه کلاس ها را شروع کنی و به دلیل همین ترمیک بودن کلاس ها آموزش ها طولانی تر می شود. حداقل اگر خودت در خانه تلاش کنی و بطور پیوسته در این کلاس ها شرکت کنی، حدوداً یکسال زمان می برد که به تسلط نسبی برسی و برای رسیدن به تسلط کامل باید حدوداً بین 2 الی 3 سال و بیشتر برای آموزشت زمان بگذاری.

عیب دوم این روش این است که چون کلاس ها گروهی هستند، درواقع یک متد تدریس می شود و به دلیل یکسان بودن آموزش برای همه زبان آموزان، ممکن است تو به هدف خاصی که از شرکت در این دوره ها داشتی نرسی.

از این روش بیشتر مناسب بچه ها و نوجوانانی است که عجله ای برای یادگیری زبان ندارند و می خواهند در کنار تحصیل در مدرسه، گام به گام زبان را هم یاد بگیرند که می توانند در یک بازه زمانی 5 الی 6 سال به مهارت کامل برسند که در نتیجه روش سریع و زودبازدهی برای یادگیری زبان نیست.

آیا استفاده از معلم خصوصی زبان بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل است؟

استفاده از کلاس تدریس خصوصی زبان یکی از چند روش برتر و زود بازده یادگیری زبان انگلیسی است.

چون اولاً آموزش و یادگیری براساس هدف و دلیلی است که تو از دریافت معلم خصوصی زبان انگلیسی ات داری. مثلاً می خواهی در یک دوره 6 ماهه به تسلط خوبی در مکالمه برسی یا حتی می خواهی برای شرکت در آزمون های شغلی یا آزمون های سختی مثل آیلتس یا تافل آماده شوی.

آموزش خصوصی زبان بهینه ترین روش برای افرادی است که از یادگیری زبان هدف خاصی دارند و می خواهند در سریعترین و بهینه ترین زمان به هدفشان برسند.

پس اگر تو هم می خواهی در بهینه ترین زمان به هدفی که از یادگیری زبان انگلیسی داری برسی، در انتخاب روش تدریس خصوصی زبان تردید نکن.

دلیل دوم این است که آموزش دقیقاً متناسب با شرایط تو انجام می شود، مثلاً کمبود وقت داری و تمایل نداری که از سر اجبار در یک تایم خاص و از پیش تعیین شده در کلاس شرکت کنی.

یا حوصله شرکت در کلاس های بیرون را نداری و می خواهی یک آموزش بهینه را در منزلت شروع کنی. یا شاید دیرتر از سایر زبان آموزان، زبان را یاد می گیری که باید متناسب با سطح و فرایند رشدت، آموزش ببینی که می توانی تمام این شرایط را با انتخاب روش معلم خصوصی لحاظ کنی.

اساتید برتر زبان انگلیسی استادبانک می تواند یک گزینه مناسب برای انتخاب معلم خصوصی مناسب تو و مناسب شرایط زندگی ات باشد.

می توانی با سرچ عبارت تدریس خصوصی زبان استادبانک در گوگل وارد سایت استادبانک شوی و معلم زبانی که متناسب با شرایط زندگی ات است را انتخاب کنی. برای اطمینان از انتخابت می توانی رزومه و سوابق کاری معلم، نظرات شاگردان او و همینطور ویدئو نمونه تدریسش را در پروفایلش چک کنی.

تیم پشتیبانی استادبانک نیز از ابتدای شروع کلاس تا آخرین جلسه تو را همراهی می کند و مراقب است که مسئله ای پیش نیاید و همه جلساتت بخوبی برگزار شود.

علت معرفی سایت استادبانک برای انتخاب معلم زبانت این است که می توانی یک معلم زبان خوب با قیمت مناسب داشته باشی. چون استادبانک تنها با معلم هایی همکاری می کند که توانایی و صلاحیت تدریس را دارند.

می توانی با وارد شدن به صفحه تدریس خصوصی استادبانک به این آدرس ostadbank.comو با توجه به توضیحات بالا، معلم مورد نظرت را با قیمتی که مدنظرت است و در شهری که هستی جستجو و انتخاب کنی.

منبع: فرارو
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1700

به "یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید