کانادا به تعداد بیشتری از دانشجویان خارجی اقامت می دهد

به گزارش صبح مهریز، احمد حسین، وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا اعلام نموده که دولت کانادا در صدد است تا تعداد بیشتری از دانشجویان خارجی اقامت دائم بگیرند.

کانادا به تعداد بیشتری از دانشجویان خارجی اقامت می دهد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای توریستی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

حسین به کمیته شهروندی و مهاجرت مجلس کانادا اعلام نموده است که یاری به تسهیل فرایند اقامت دائم دانشجویان خارجی یکی از سطوح کلیدی برنامه چند ساله (2018-2020) مهاجرت به کانادا است.

حسین در ادامه بیان داشته است که : بخشی از این برنامه چندساله این است که برای دانشجویان خارجی و سایر افراد دارای تخصص و مهارت کاری که می خواهند در کانادا زندگی نمایند فضای بیشتری فراهم کنیم.

مارتا مورگان نماینده وزیر مهاجرت به کمیته مهاجرت و شهروندی گفته است که در حال حاضر چند راستا برای کسب اقامت دائم برای دانشجویان خارجی وجود دارد. آنها یا می توانند به وسیله سیستم گزینشی اکسپرس انتری اپلای نمایند و یا با استفاده از برنامه های کاندید استانی که برای تامین نیازهای بازار کار فراهم شده اند.

رندیپ سارای، یکی از اعضای این کمیته که نماینده لیبرال بریتیش کلمبیا در مجلس کانادا هم هست از احمد حسین خواسته تا بیان کند که آیا سطوح برنامه چندساله مهاجرت، باعث افزایش تعداد دانشجویان خارجی که اقامت دائم می گیرند هم می گردد یا خیر. و در جواب هم ، احمد حسین تایید نموده است که چنین افزایشی برای دوره سه ساله آینده در نظر گرفته شده است.

دانشجویان خارجی و اولویت اکسپرس انتری

کمیته شهروندی و مهاجرت همچنین، دلایل دولت کانادا برای تغییراتی که در نوامبر 2016 در سیستم رتبه بندی اکسپرس انتری ایجاد شده بود و تعداد امتیازات پیشنهاد شغلی (جاب آفر) را از 600 به 50 تا 200 تقلیل داده بود اعلام نموده است.

در همین حال، اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا امتیازات جدید را برای تحصیل در کانادا منتشر نموده است.

سطح تحصیلات: دوره تحصیلی یک یا دو ساله - امتیازات اضافی CRS: 15

سطح تحصیلات: دوره تحصیلی سه ساله یا بیشتر / یا مقطع فوق لیسانس، دکترا یا مدرک حرفه ای که فرد را واجد شرایط برای ورود به حرفه کند - امتیازات اضافی CRS: 30

یکی از دلایلی که برای این تغییر اعلام شده این است که 600 امتیاز برای جاب آفر باعث می گردد که در حق آندسته از دانشجویان خارجی که در سایر زمینه ها نظیر سن، تحصیلات و دانش زبان امتیاز بالایی دارند اجحاف گردد. گزارشی که اخیرا اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا منتشر نموده است نشان داد که تغییر امتیازات جاب آفر باعث شده تا تاکید بیشتری بر چنین عواملی (یعنی سن، تحصیلات و دانش زبان) که همبستگی بالایی با پتانسیل کسب درآمد بالاتر دارند معطوف گردد.

این مطالعه همچنین نشان داده که نسبت دانشجویان خارجی که قبلا برای اپلای جهت اقامت دائم از استخر اکپرس انتری دعوت شده بودند ظرف شش ماه نخست پس از اعلام امتیازات تحصیلا در کانادا، ده درصد افزایش داشته است.

استان های کانادا همچنان در پس این هستند تا برنامه های خود را در راستای خدمت رسانی بهتر به دانشجویان خارجی تنظیم نمایند و به کسب اقامت دائم برای آنها بیشتر یاری نمایند و این فرایند را برایشان تسهیل سازند. در استان های مقصد نظیر انتاریو و بریتیش کلمبیا برنامه های استانی وجود دارند که گزینه های منحصر به فردی را برای فارغ التحصیلان خارجی ارائه می نمایند که نیازی به جاب آفر ندارند. از این میان می توان به استریم های فارغ التحصیلان دکتری و فوق لیسانس انتاریو و اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا اشاره نمود. همچنین، استان های آتلانتیک کانادا راستاهایی برای اقامت دائم دانشجویان خارجی فراهم می نمایند. برنامه پیلوت مهاجرت آتلانتیک که سال قبل معرفی گردید، مزایایی برای فارغ التحصیلان و کارمندان به همراه دارد.

تا جولای 2017، دولت کانادا گزارش داده که 600 راستا آتنلانتیک نسبت به این برنامه ابراز علاقه مندی نموده اند. دولت کانادا در برنامه چندساله مهاجرت بین سال های 2018 تا 2020 هر ساله تخصیص سالانه AIPP را دو برابر خواهد نمود. هم اکنون کسب شهروندی کانادا هم به وسیله تغییراتی که ایجاد شده آسان تر شده است؛ این تغییرات به دانشجویان سابق اجازه می دهد تا زمانی را که در کانادا با داشتن ویزای موقتی، نظیر ویزای تحصیلی یا استادی پرمیت صرف نموده اند شماره و حساب نمایند. تمامی شواهد حاکی از این هستند که دولت کانادا همچنان با ارائه راستاهایی برای مهاجرت دائمی فارغ التحصیلان مستعد و ارزشمند از سراسر دنیا از آنها حمایت می نماید.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1086

به "کانادا به تعداد بیشتری از دانشجویان خارجی اقامت می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا به تعداد بیشتری از دانشجویان خارجی اقامت می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید