کامپوزیت همرنگ با دندان فراوری شد

به گزارش صبح مهریز، کامپوزیت همرنگ با دندان به همت یک شرکت دانش بنیان داخلی فراوری شد.

کامپوزیت همرنگ با دندان فراوری شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی صبح مهریز به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک شرکت دانش بنیان با استفاده از نیروهای متخصص و کارآمد خود و با یاری جمعی از اساتید برجسته دانشگاهی فعالیت خود را از سال 95 در حوزه مهندسی پزشکی و دندانپزشکی شروع کرد، این شرکت تا کنون پیروز شده است برای دو محصول کامپوزیت های دندانی و فیشور سیلانت عنوان دانش بنیانی دریافت کند.

این شرکت دانش بنیان هم اکنون در مرکز رشد پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی مستقر است و اقدام به فراوری محصولاتی از قبیل کامپوزیت های دندانی، اسید اچ، وارنیش فلوراید، فیشور سیلانت، ژل بی حسی، خمیر پانسمان دندان و غیره نموده است.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان درباره هدف این شرکت از فراوری کامپوزیت، گفت: هدف اصلی ما از توسعه کامپوزیت های دندانی شامل سامان دهی بخش مواد اولیه و فرآیندهای پلیمریزاسیون برای کاهش هزینه فراوری، ارتقای مستمر بهره وری از عوامل فراوری و بهبود درآمد فراوریکنندگان و افزایش میزان فراوری محصولات دارای کیفیت استاندارد در مهندسی پزشکی می گردد.

اکبر جدایی همچنین توضیح داد: شرکت ما نخستین رسالت خود را فراوری مواد پرکننده دندانی (کامپوزیت دندانی) با استانداردهای مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور قرار داده است تا در نیل کشور به تامین امنیت تجیزات پزشکی جامعه و تقویت استقلال ملی نقشی ایفا نماید.

وی درباره کاربرد فناوری لیزر و نانو در این حوزه، اعلام کرد: با به کار گیری فن آوری لیزر آرگون و استفاده از پلیمرهای نور پخت شونده با طول موج مناسب می توان به بیشترین استحکام، بهترین کیفیت از لحاظ زیبایی و کمترین زمان برای پر کردن دندان (یک بار مراجعه به دندان پزشکی کافی است و احتیاجی به قالب گیری ندارد) دست یافت.

این فعال دانش بنیانی ادامه داد: ما در شرکت به دنبال تهیه و تامین تجهیزات پزشکی متناسب با احتیاج و منطبق با استاندارد هایISO، ADA، نگهداشت تجهیزات پزشکی و افزایش بهره وری، استفاده از تکنولوژی جدید در حوزه تجهیزات پزشکی، توانمندسازی کارشناسان، استاندارد سازی تجهیزات پزشکی موجود و افزایش بهره وری در حوزه تجهیزات پزشکی هستیم.

وی اضافه کرد: یکی از خدمات ارائه شده توسط شرکت ما تامین مواد اولیه صنایع مختلفی چون صنعت دندانپزشکی، پزشکی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، شیمیایی و غذایی است. همچنین سنتز و ساخت کلیه مواد شامل نانومواد پایه پلیمری، فلزی، سرامیکی، بیومواد پایه پلیمری، فلزی، سرامیکی و مواد کامپوزیتی نیز توسط متخصصان شرکت ارائه می گردد.

جدایی با اشاره به تعداد شاغلان این مجموعه دانش بنیانی، گفت: در حال حاضر حدود 5 نفر از متخصصان در شرکت مشغول به فعالیت و ارائه خدمات هستند و فراوریات داخلی ما بین 7 تا 8 برابر ارزان تر از کامپوزیت های خارجی به فروش می رسد.

این فعال حوزه دانش بنیان همچنین اعلام کرد: این کامپوزیت ها تنها در 7 کشور فراوری می شد که ایران نیز به لیست این کشورها وارد شد. محصول فراوریی شرکت ما قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی است.

وی ادامه داد: برای صادرات محصول فراوریی خود برای دریافت گواهینامه CE اقدام کردیم که پس از اخذ این گواهینامه، محصولات خود را به دیگر کشورها نیز صادر خواهیم کرد.

جدایی درباره حمایت های معاونت، گفت: معاونت علمی به عنوان نهاد حامی شرکت های دانش بنیان، از محصولات فراوریی شرکت ما حمایت نموده است و وامی قابل توجه از صندوق دریافت نموده ایم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 خرداد 1398 بروزرسانی: 29 خرداد 1398 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 182

به "کامپوزیت همرنگ با دندان فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامپوزیت همرنگ با دندان فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید