پیشنهاد ایجاد صندوق نوآوری برای تسهیل همکاری ایران و چین

به گزارش صبح مهریز، به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در دیدار با معاون امور بین الملل وزیر امور و فناوری چین با اشاره سفر اخیر خود به چین برای شرکت در اجلاس نوآوری پوجیانگ 2019 گفت: در این اجلاس 3 پیشنهاد عملیاتی شامل تشکیل شبکه تبادل نیازهای فناورانه در جهت جاده جدید ابریشم، گفتگوی سیاستی بین نهادهای دولتی و خصوصی کشورها و ایجاد صندوق های مشترک ارائه شد که امیدواریم این دیدار زمینه های اجرایی شدن این پیشنهادها را فراهم سازد.

پیشنهاد ایجاد صندوق نوآوری برای تسهیل همکاری ایران و چین

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

وی در ادامه ضمن استقبال از سیاست های دولت چین در مورد طرح یک کمربند، یک جاده و احیای جاده ابریشم با موضوع همکاری های اقتصادی توضیح داد: ما معتقدیم در حوزه فناوری و نوآوری، ایران می تواند بهترین شریک چین در منطقه باشد و در این راستا ما آماده همکاری هستیم.

وی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور اضافه کرد: پیشنهاد اصلی ما ایجاد صندوق های مشترک بین نهادهای اقتصادی دو کشور است. به همین دلیل صندوق نوآوری و شکوفایی آمادگی میزبانی گفتگوهای مشترک بین نمایندگان نهادهای اقتصادی طرفین را دارد.

یه دونگبایی معاون امور بین الملل وزیر علوم و فناوری چین نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و آشنایی با سوابق و خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در چند سال اخیر چین در حوزه علم، فناوری و نوآوری همکاری خوبی با ایران داشته و تفاهم نامه های متعددی نیز بین دو طرف به امضا رسیده است.

معاون امور بین الملل وزیر علوم و فناوری چین در ادامه از برنامه دولت چین برای تعریف پروژه های مشترک و همکاری بین شرکت های حوزه فناوری دو طرف اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 258

به "پیشنهاد ایجاد صندوق نوآوری برای تسهیل همکاری ایران و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد ایجاد صندوق نوآوری برای تسهیل همکاری ایران و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید