وزارت بهداشت 50 میلیون دُز واکسن ایرانی خرید، پیش خرید 35 میلیون دُز دیگر در دستور کار

به گزارش صبح مهریز، رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از خرید 50 میلیون دز واکسن کرونا از واکسن سازان ایرانی خبر داد.

وزارت بهداشت 50 میلیون دُز واکسن ایرانی خرید، پیش خرید 35 میلیون دُز دیگر در دستور کار

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سیدحسین صفوی رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران درباره آخرین شرایط خرید واکسن های ایرانی از طریق وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت تا به امروز حدود 50 میلیون دز واکسن کرونا از شرکت های داخلی خریداری کرده است.

وی با اشاره به توانایی محققان ایرانی در حوزه ساخت واکسن کرونا اضافه نمود: خوشبختانه دانشمندان ما با تولید برند های مختلف واکسن کرونا در انواع مختلف نشان دادند که می توانند نیاز آینده کشور در حوزه واکسن کرونا را برطرف کنند.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با بیان اینکه واکسن سازان ایرانی تا کنون 40 میلیون دُز از واکسن های خریداری شده را به وزارت بهداشت تحویل داده اند، ادامه داد: واکسن های برکت، نورا، رازی، فخرا، پاستوکووک و اسپایکوژن در سبد خریداری شده از طریق وزارت بهداشت قرار دارند.

به گفته صفوی وزارت بهداشت تا به امروز بخش عمده واکسن های تولید شده واکسن سازان ایرانی را خریداری کرده است و واکسن سازی پاستور نیز تا به امروز 13 میلیون دز واکسن را به وزارت بهداشت تحویل داده است.

هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اضافه نمود: طبق قرارداد وزارت بهداشت 50 درصد از مبالغ خرید را به واکسن سازان پرداخت کرده است و مابقی مبلغ نیز پس از تامین اعتبار از طریق دولت پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به نیاز کشور برای تزریق دز سوم واکسن کرونا گفت: پیش بینی خرید 35 میلیون دز واکسن ایرانی دیگر برای سال 1401 اجرا شده است که خرید آن از طریق وزارت بهداشت انجام خواهد شد. همچنین واکسن سازان ایرانی گامی پیروز در زمینه صادرات واکسن برداشته اند که می توانند با توجه به برطرف شدن نیاز کشور تولیدات خود را صادر کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2073

به "وزارت بهداشت 50 میلیون دُز واکسن ایرانی خرید، پیش خرید 35 میلیون دُز دیگر در دستور کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت 50 میلیون دُز واکسن ایرانی خرید، پیش خرید 35 میلیون دُز دیگر در دستور کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید