روحانی: امیدواریم واکسیناسیون بهمن ماه آغاز شود

به گزارش صبح مهریز، رئیس جمهور پس از گزارش قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با توجه به محدودیت های ناشی از بیماری کرونا، باید مراسم نمادین جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با نوآوری و بکارگیری خلاقیت های تازه، شکوهمندتر برگزار شود.

روحانی: امیدواریم واکسیناسیون بهمن ماه آغاز شود

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، روحانی روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امسال دو پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در نبرد با استکبار را جشن می گیریم. دولتی که می خواست ما رنگ چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را هم نبینیم اکنون با خفت و خواری از دنیای سیاست کنار گذاشته شده و در مقابل ما با افتخار چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب مان را هر چند به صورت نمادین اما با شکوه، جشن می گیریم.

در گزارش قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا بر آمادگی استان ها برای برگزاری مراسم نمادین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و هماهنگی با رسانه های همگانی و بویژه رسانه ملی در استان ها برای پخش همزمان مراسم 22 بهمن تاکید شده بود.

موضوع فرایند فعالیت کسب و کارهای مرتبط با ایام عید و اهمیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی این کسب و کارها، از محورهای گزارش های جداگانه کمیته های اقتصادی و بهداشتی و درمانی و قرارگاه عملیاتی ستاد بود.

روحانی با اشاره به این گزارش تاکید کرد که باید با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، از آغاز موج چهارم بیماری کرونا جلوگیری شود تا به این ترتیب مسئولان ناچار نشوند مجددا یک سلسله محدودیت ها را در شهرهایی که در شرایط نارنجی و یا قرمز قرار می گیرند، اعمال کنند.

رئیس جمهور به همه کمیته ها بویژه کمیته تبلیغات و قرارگاه عملیاتی دستور داد که هشدارهای لازم در خصوص ضرورت رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی با هدف حفظ سلامتی مردم و تداوم فعالیت های مرتبط با معیشت مردم، داده شود.

کمیته بهداشتی و درمانی در ادامه این جلسه نیز گزارشی را از اقدامات اجرا شده در خصوص تولید واکسن داخلی و فرایند خرید واکسن از خارج، ارائه داد.

رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد که با اقدامات موثر اجرا شده، واکسن ساخت داخل بتواند همه مراحل تایید کیفی را طی کرده و مجوزهای لازم را کسب کند و واکسیناسیون با واکسن های خریداری شده از خارج نیز، طبق جدول اولویت های گروه هدف، در ماه بهمن آغاز شود.

همچنین در ادامه این جلسه گزارش کمیته بهداشتی و درمانی و قرارگاه عملیاتی ستاد از بروز برخی علائم در خصوص خیز بیماری کرونا در برخی شهرها از جمله پایتخت، بررسی شد. در این گزارش ضمن ابراز نگرانی از این فرایند، برای پیشگیری از شکل گیری موج چهارم بیماری راهکارهای لازم ارائه شده بود.

دکتر روحانی در همین ارتباط به قرارگاه عملیاتی دستور داد به سرعت و با دقت بسیار بالا اقدامات موثری را برای گسترش بازرسی ها و نظارت ها در فرایند رعایت پروتکل ها انجام دهد و چنانچه مشاهد شد که استان و یا شهرستانی به سمت شرایط نارنجی یا حتی زرد در حرکت است، سریعا اقدامات و محدودیت های لازم را اعمال کنند.

رئیس جمهور گفت: همگی باید با همکاری یکدیگر از ورود کشور به موج چهارم بیماری و در نتیجه به خطر افتادن سلامتی مردم و همچنین ایجاد مانع در حرکت مثبت اقتصاد کشور و معیشت مردم جلوگیری کنیم.

دکتر روحانی در انتها تاکید کرد که می بایست به دقت مراقبت کنیم تا از ورود و انتشار وسیع ویروس های جهش یافته پیشگیری شود و همچنین وزارت بهداشت شرایط ویروس در داخل کشور و احتمال جهش آن را به دقت رصد و کنترل کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1472

به "روحانی: امیدواریم واکسیناسیون بهمن ماه آغاز شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: امیدواریم واکسیناسیون بهمن ماه آغاز شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید