هواپیمایی اوکراین به خانواده جان باختگان غرامت می دهد

به گزارش صبح مهریز، کی یف در آستانه سفر دیپلمات ارشد کانادا به اوکراین وعده داد، پرداخت غرامت را به خانواده های جان باختگان هواپیمایی ساقط شده این کشور در ایران تسهیل کند.

هواپیمایی اوکراین به خانواده جان باختگان غرامت می دهد

به گزارش ایرنا از خبرگزاری کانادایی کنیدین پرس (Canadian Press)، آندری شِوچِنکو سفیر اوکراین در اتاوا اظهار داشت که کی یف آماده است به خانوادههای جان باختگان پرواز 752 یاری کند تا از شرکت هواپیمایی بین المللی اوکراین غرامت دریافت نمایند.

به نوشته این خبرگزاری کانادایی، فرانسوا فیلیپ شامپن وزیر امور خارجه کانادا قرار است سوم مارس (13 اسفند) در سفری 2 روزه به پایتخت اوکراین رود.

هدف از این سفر، ملاقات با رئیس هواپیمایی اوکراینی برای تسریع در دریافت غرامت از این شرکت اعلام شده است.

شِوچِنکو دیروز (آدینه 9 اسفند) در گفت وگویی اظهار داشت، دولت متبوعش مانعی در زمینه عمل به تعهدهای بین المللی هواپیمایی اوکراینی و پرداخت غرامت به خانواده قربانیان نمی بیند.

در جریان سفر به اوکراین، شامپن و وادیم پریستایکو همتای اوکراینی اش به وسیله تله کنفرانس با وزیران امور خارجه سوئد، انگلیس و آلمان - که اتباع آنان نیز در پرواز 752 جان باختند - جلسه ای در زمینه دریافت غرامت از ایران برگزار خواهند کرد.

سفیر اوکراین در کانادا همچنین اطلاع داد که هواپیمایی اوکراینی در پی دریافت غرامت کارکنان جان باخته خود از ایران است.

به نوشته این رسانه کانادایی، شِوچِنکو اضافه کرد: ما می دانیم که شاید ایران بخواهد مذاکرات جداگانه ای با این کشورها انجام دهد و بسیاری از خانواده ها نیز به دنبال راستا قانونی خود هستند. با این وجود، به سود همه است که یکصدا بوده و در موضوع غرامت به خوبی هماهنگ باشیم.

شامپن در سفر 2 روزه خود به کی یف، با 200 نیروی کانادایی که برای آموزش سربازان اوکراینی در این کشور حضور دارند، ملاقات خواهد نمود.

این نیروها پس از انضمام کریمه به روسیه و حمایت مسکو از جدایی طلبان به اوکراین اعزام شده اند.

سفیر اوکراین در ادامه، از اتاوا خواست حضور نظامی خود در این کشور را پس از سال 2022 که ماموریت مستشاران آن خاتمه می یابد، ادامه دهد.

یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 متعلق به شرکت هواپیمایی بین المللی اوکراین با شماره پرواز 752 با 167 مسافر و 9 خدمه پرواز، ساعت 6 و 12 دقیقه صبح چهارشنبه 18 دی ماه از فرودگاه امام(ره) به مقصد کی یف پرواز کرد، 6 دقیقه بعد به دلیل شلیک غیرعمد پدافند هوایی سپاه، در حوالی صباشهر از توابع استان تهران سقوط کرد و همه سرنشیان آن جان باختند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 833

به "هواپیمایی اوکراین به خانواده جان باختگان غرامت می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواپیمایی اوکراین به خانواده جان باختگان غرامت می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید