معضلی نگران کننده تر از کروناویروس

به گزارش صبح مهریز، حجم چشمگیر زباله های غیر قابل بازیافتی که در اثر شیوع کروناویروس به جا می مانند، مسئله ای است که در حال حاضر حتی از کروناویروس نیز نگرانی بیشتری به همراه دارد.

معضلی نگران کننده تر از کروناویروس

به گزارش صبح مهریز به نقل از ایسنا، زباله هایی که عفونت بدن بیماران مبتلا به کروناویروس را به همراه دارند، در حال حاضر نگرانی بزرگتری نسبت به کروناویروس به شمار می فرایند.

بیماران و کسانی که در مراکز درمانی فعالیت دارند، تجهیزات غیرقابل بازیافت پزشکی از جمله ماسک را به سرعت استفاده می نمایند و حجم قابل توجهی از زباله های خطرناک را به جا می گذارند.

میزان زباله های ناشی از کروناویروس به حدی زیاد است که مقامات ووهان علاوه بر ساخت بیمارستان، ناچار شدند تاسیساتی نیز برای بازیافت زباله های پزشکی بسازند.

افزایش زباله های پزشکی، در حال تغییر دادن محیط زیست است و چالش های بزرگی را به همراه دارد. در هر حال پژوهشگران سعی دارند که این شرایط را مدیریت نمایند. آنها باور دارند که می توان در خصوص زباله های پزشکی ناشی از کروناویروس، مانند همه زباله های پزشکی معمولی تصمیم گرفت. این زباله ها را می توان توسط بخش های سلامت و محیط زیست مدیریت کرد تا به کارخانه های مربوطه منتقل شوند و به محیط زیست صدمه ای نزنند.

نکته نگران نماینده دیگری که در خصوص زباله های پزشکی ناشی از کروناویروس وجود دارد، این است که زباله ها می توانند عاملی برای انتقال بیماری باشند؛ بدین ترتیب کسانی که مسئول جمع آوری این زباله ها هستند، همیشه در خطر ابتلا به بیماری قرار دارند. پژوهشگران باور دارند که جمع آوری و بسته بندی درست این زباله ها می تواند میزان چنین خطراتی را کاهش دهد. تجهیز این افراد به ماسک، دستکش و لباس های مخصوص می تواند آنها را از خطر ابتلا به بیماری حفظ کند.

با این همه باید توجه داشت که چنین بحران هایی در این شرایط رو به افزایش است و همه دنیا را تحت تاثیر قرار می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 905

به "معضلی نگران کننده تر از کروناویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معضلی نگران کننده تر از کروناویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید