عکس ، کشف یک حافظه تاریخی 85 سال پس از رها شدن

به گزارش صبح مهریز، در سال 1937، برادفورد واشبرن، عکاس و نقشه بردار افسانه ای هوایی، صدها پوند از تجهیزات دوربین، تجهیزات نقشه برداری و تجهیزات را هنگام کاوش در منطقه سردسیر یوکان کانادا، به علت آب و هوای بد رها کرد.

عکس ، کشف یک حافظه تاریخی 85 سال پس از رها شدن

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، در آگوست، 85 سال بعد، تیمی از دانشمندان و کاوش گران حرفه ای کوهستان، انبار تاریخی گم شده ای از تجهیزات مدفون در یخ های دورافتاده یخچال والش را کشف کردند.

بیشتر بخوانید:

تصاویر | نقص بسیار بزرگی که از چشم طراحان هیوندای پنهان مانده!

عکس | بمب افکن استراتژیک نو روس ها که برای رادارها نامرئی است!

هشت دهه پیش، واشبرن و کاوشگر همکار رابرت بیتس در حال کوشش برای صعود از کوه لوکانیا در کوه های سنت الیاس بودند که هوای بد آنها را مجبور کرد تجهیزات سنگین دوربین را پشت سر بگذارند.

در اواخر آوریل 2022، گریفین پست، اسکی باز حرفه ای در کوهستان های بزرگ، به همراه سایر ماجراجویان و دانشمندان، سفری سه هفته ای به یخچال طبیعی - واقع در پارک ملی و حفاظت گاه Kluane کانادا - به همراه دیگر ماجراجویان و دانشمندان شروع کرد.

پست در بیانیه ای مطبوعاتی گفت:امیدوار بودم، اما می دانستم که یافتن این تجهیزاتی سوزنی در انبار کاه است. اتفاقات زیادی در 85 سال روی یک یخچال طبیعی می تواند بیفتد.

پس از رسیدن به منطقه، تیم با پای پیاده، اسکی و اسنوبرد جستجو کرد.

تیم برای کوشش و درک مکان اصلی کمپ، عکس هایی را که از محل ذخیره سازی از سفر واشبرن جان سالم به در برده بود، آنالیز کردند.

این تیم تا یک سفر دوم و کوتاه تر به یخچال در ماه اوت، دوربین ها را پیدا نکردند.

یکی از اعضای اصلی این گروه گفت: ما تقریباً به تسلیم شدن نزدیک بودیم زیرا تمام کوشش های ما چیزی به ما نمی داد.

مدرسیکا در روز ماقبل آخر سفر، نظریه نوی در خصوص محل قرار گرفتن آثار باستانی ارائه کرد.

یخچال ها معمولاً از سالی به سال دیگر با سرعت ثابتی حرکت می نمایند، اما یخچال های طبیعی والش یک یخچال طبیعی موجود نادر است، به این معنی که هر چند دهه یک یا دو سال سریع تر حرکت می نماید.

این مشاهدات به او اجازه داد تا تخمین نوی از محل قرار گرفتن اقلام را محاسبه کند که سه یا چهار مایل دورتر از دره و تقریباً 14 مایل دورتر از نقطه ای که واشبرن آنها را ترک نموده بود قرار داشتند.

کوشش او در نهایت تیم را به سمت تجهیزات گمشده سوق داد. مدرسیکا گفت: این یک احساس شگفت انگیز بود و از اینکه در یافتن حافظه پنهان کوتاهی نکردم، احساس آرامش کردم و اضافه کرد: این یک لحظه حماسی برای همه بود.

چند هفته بعد، باستان شناسان پارک های کانادا به همراه تیم اعزامی به یخچال بازگشتند تا دوربین را از یخ بیرون بیاورند. این تیم بخش قابل توجهی از دوربین هوایی Fairchild F-8 Washburn را با دو دوربین فیلمبرداری با فیلم هایی که هنوز داخل آن قرار داده شده بود، میله های پیاده روی، چادرها و سایر تجهیزات را بیرون آوردند.

به گفته مدرسیکا، تیم می دانست که واشبورن قبل از اینکه وسایلش را رها کند، از منظره ها عکس گرفته است. اکنون آنها در حال برنامه ریزی برای توسعه این فیلم چند دهه ای هستند، به این امید که تصاویر را نجات دهند.

او گفت که این یافته ها می تواند به دانشمندان در درک بهتر از نحوه حرکت یخچال ها بدهد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 آبان 1401 بروزرسانی: 10 آبان 1401 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2175

به "عکس ، کشف یک حافظه تاریخی 85 سال پس از رها شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، کشف یک حافظه تاریخی 85 سال پس از رها شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید