سیستم انتخاب داورهای کشتی المپیک توکیو معین شد

به گزارش صبح مهریز، تهران (پانا) - کمیسیون داوری اتحادیه جهانی کشتی توضیحاتی را در خصوص نحوه انتخاب داوران برای المپیک 2021 توکیو و همچنین چگونگی برگزاری کلاس های داوری در این سال را بیان کرد.

سیستم انتخاب داورهای کشتی المپیک توکیو معین شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، محمد مصلایی پور رئیس کمیسیون داوران کشور در خصوص نامه اعلامی اتحادیه جهانی به فدراسیون های ملی گفت: کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی متمم بخشنامه داوری را که در ماه دسامبر سال 2020 میلادی ارسال کرده بود، بیان کرد که در آن در خصوص چگونگی انتخاب داوران برای المپیک توکیو و نحوه برگزاری کلاس های داوری در سال 2021 تشریح شده است.

ترجمه نامه ارسالی به توضیح زیر است:

1- درجات داوری:

لیست داوران بین المللی سال 2021 منتشر شده و به وسیله وبسایت اتحادیه جهانی در دسترس می باشد.

2- آموزش داوران:

باتوجه به محدودیتهای متعددی که در پی همه گیری کرونا وضع شده است کمیسیون داوران تصمیم گرفته است تا کلینیک های تئوری داوران را که به صورت حضوری برگزار می شد با کورس های آنلاینی که پیش از رویداد برگزار می شود، جایگزین نماید. به این ترتیب از تعداد روزهای حضور داوران در محل مسابقات و نیز از احتمال انتشار ویروس کاسته خواهد شد. بخش عملی کلینیک کماکان در خلال رویدادها برگزار خواهد شد. این فرایند برای شش ماه نخست سال 2021 مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

داوران کماکان بایستی در زمان ثبت نام برای مسابقات در سامانه آتنا برای کلینیک های مختلف هم ثبت نام شوند. زمانیکه موعد ثبت نام به خاتمه رسید، برای هر داور یک لینک و یک رمز اختصاصی برای شرکت در کلینیک ارسال خواهد شد. شرکت در کلینیک های مجازی الزامی بوده و مجوز حضور در بخش عملی کلینیک ها که در خلال مسابقات برگزار می شوند خواهند بود.

به همین منظور ضروری است که کلیه داوران ایمیل شخصی خود را در اسرع وقت جهت ثبت در سامانه در اختیار کمیسیون داوران فدراسیون خود قرار دهند.

هر جلسه بطور میانگین یکساعت و نیم بطول خواهد انجامید. کورس های سطح 1 و 3 شامل چهار جلسه خواهند بود که ظرف دو هفته برگزار می شوند. به منظور مورد قبول واقع شدن کلینیک مجازی برگزار شده، در محل مسابقات یک آزمون کتبی از داوران به عمل خواهد آمد. این آزمون یک روز پیش از آغاز مسابقات برگزار خواهد گشت.

کلینیک های سطح 2 و 4 تنها شامل یک جلسه بوده و آزمون کتبی نیز نخواهند داشت. تقویم کلینیک ها به همراه تاریخ و ساعت برگزاری جلسات هر کلینیک به پیوست ارسال می شود.

اطلاعات تکمیلی: از آنجایی که در سال 2020 هیچ کلینیک سطح 1 برگزار نشده است لذا داوران 41 ساله (متولدین 1980) به منظور کسب درجه بین المللی استثنائا مجاز به شرکت در کلینیک سطح 1 در سال 2021 خواهند بود.

3- انتخاب داوران برای المپیک توکیو (گام بعدی)

اعضای کمیسیون داوران در چند هفته گذشته جلساتی را به وسیله ویدیو کنفرانس به منظور بحث و ارزیابی ادامه فرایند انتخاب داوران برای بازی های المپیک توکیو برگزار کردند.

پس از مباحث متعدد و با درنظرگرفتن شرایط کرونایی در سراسر جهان، کمیسیون داوران تصمیم گرفت تا فرآیندی را که در نشست سال 2019 در بوداپست به تصویب رسید حفظ کرده و تنها با توجه به شرایط پاندمی تغییرات بسیار جزئی را در آن اعمال نماید.

تمامی داورانی درجه 1S که در رقابتهای جهانی نورسلطان قضاوت کردند تحت کنترل واقع خواهند شد. این داوران باید حتما در یکی از سه رویداد گزینشی قاره ای به جامانده و در رقابت های گزینشی جهانی که در اردیبهشت ماه برگزار می شود قضاوت کنند.

داوران باید در رقابتهای گزینشی قاره خود شرکت کنند مگر اینکه از سوی کمیسیون داوران اتحادیه بعنوان داور بی طرف برای قضاوت در یکی دیگر از رقابت های گزینشی انتخاب شوند. بنابراین داوران درجه 1S قاره آمریکا برای مسابقات گزینشی سایر قاره ها انتخاب خواهند شد.

مدت کوتاهی پس از رقابت های گزینشی جهانی، لیست نهایی داوران قضاوت کننده در المپیک اعلام خواهد شد. در ضمن باتوجه به شرایط همه گیری ویروس سمیناری که به این منظور برنامه ریزی شده است ممکن است بصورت آنلاین برگزار شود که اطلاعات تکمیلی در این خصوص اعلام خواهد شد.

با توجه به تغییرات اخیری که در تقویم رویدادهای اتحادیه انجام شده اند، آن دسته از داوران درجه 1S که کماکان شانس انتخاب برای المپیک را دارند، اجباری به حضور در رقابت های قهرمانی قاره ای خود در رده بزرگسالان را ندارند. هرچند که ما به آنها برای حضور در این رویدادها توصیه می کنیم.

آن دسته از داوران درجه 1S که در مسابقات نورسلطان حضور نداشتند ضروری است برای کنترل در رقابت های قهرمانی قاره ای در رده سنی بزرگسالان شرکت کنند. داوران درجه یک نیز مجاز هستند تا برای کنترل در رقابت های قهرمانی قاره ای حضور پیدا کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1494

به "سیستم انتخاب داورهای کشتی المپیک توکیو معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم انتخاب داورهای کشتی المپیک توکیو معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید