زیباترین جاندار جهان، یک پرنده است!، عکس

به گزارش صبح مهریز، ماکائو که یکی از نژادهای دوست داشتنی طوطی سانان است در بین زیباترین جانداران در جهان رتبه نخست را به دست آورده است، نژادی که یکی از مهم ترین مشخصه های آنها ترکیب های رنگی پرهایشان است.

زیباترین جاندار جهان، یک پرنده است!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، رنگ پر این پرنده ها نه تنها یکدست نیست بلکه ترکیبی خاص از چند رنگ زیباست. مثلا ماکائو آبی سنبلی پرهایی به رنگ غالب آبی و ترکیب مختصری با رنگ زرد دارد یا ماکائو آبی و زرد که به ماکائوی آبی طلایی هم مشهور است، رنگ پرهایش ترکیبی از رنگ آبی در قسمت بال و دم و رنگ آبی تیره در قسمت زیر منقار و رنگ سبز در قسمت پیشانی و بالاخره رنگ زرد طلایی در قسمت های دیگر بدن است.

ماکائو سبز مایل به زرد، ماکائو گلوآبی، ماکائو کوبا یا ماکائوقرمز، ماکائو هیاسینس، ماکائو هارلی کوئین (به رنگ های آبی، سبز و قرمز) ماکائو کوچک ایلایگر یا ماکائو بال آبی، ماکائو دورگه یاقوتی، ماکائو دورگه کالوشا و… تنها تعدادی از گونه های این پرنده های دوست داشتنی تمام رنگی اند. ماکائوها به طور کلی 17 گونه متفاوت دارند که تفاوت عمده این گونه ها هم در ترکیب رنگ های آنهاست، اما متاسفانه بیشتر گونه های این پرنده به خاطر همین جذابیت ها و علاقه مردم به نگهداری از آنها در حال انقراض اند.

ماکائوها علاوه بر پرهای زیبایشان نژادی به شدت اجتماعی، با توانایی هایی بسیارند؛ تا جایی که حرف زدن فقط یکی از توانایی های آنهاست! ماکائوها معمولا رابطه عمیقی با صاحبان خود پیدا می نمایند و به همین علت است که با وجود دردسرهای مراقبت، خیلی از پرنده دوستان علاقه مند به نگهداری این پرنده هستند. ماکائوها پرنده هایی باهوش، دقیق و بسیار باوفا هستند. این پرنده علاقه عجیبی به بازی کردن دارد.

تقلید صدای ما انسانها آن هم به صورت کاملا واضح و بلند هم از دیگر تفریح های آنهاست. همه این ویژگی ها باعث شده تا ماکائوها با وجود جثه بزرگشان (این پرنده ها در گونه های مختلف می توانند از 76 تا 100 سانتی متر رشد نمایند و وزنی معادل 0/9 گرم تا 2 کیلوگرم داشته باشند) هواداران زیادی پیدا نمایند و برخلاف طبیعت وحشی شان که تمایل به زندگی در جنگل های انبوه و گرمسیری آمریکای جنوبی دارد، درست مثل یک پرنده تزئینی از خانه های ما و شما سر در بیاورند!

منبع: animalwised

پدیده ترسناکی که تایتانیک را به قعر اقیانوس کشاند / عکس

صحنه استثنایی از نبردی خونین در طبیعت ایران / عکس

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 شهریور 1402 بروزرسانی: 14 شهریور 1402 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2303

به "زیباترین جاندار جهان، یک پرنده است!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین جاندار جهان، یک پرنده است!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید