زالی: محدودیت های تهران شدیدتر می شود

به گزارش صبح مهریز، تهران (پانا) - فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تعداد موارد مراجعه سرپایی و بستری بیماران در استان تهران، از اعمال محدودیت های بیشتر از هفته آینده گفت .

زالی: محدودیت های تهران شدیدتر می شود

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی تعداد کل بیماران بستری را 6 هزار و 65 بیمار اظهار داشت و گفت: از این تعداد هزار و 700 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته 9هزار و 700 بیمار به مراکز بهداشتی و درمانی به صورت سرپایی مراجعه کرده اند و سهم بستری از مجموع مراجعین بالغ بر 820 بیمار جدید بوده است که 163 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، از ترخیص بالغ بر 600 بیمار خبر داد و اضافه نمود: در مقابل 15 درصد رشد در میزان مرگ و میر و 18 درصد رشد در تعداد افرادی که نسبت به هفته قبل تست مثبت داشته اند، نسبت به 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

اعمال طرح زوج و فرد برای کارمندان و برخی صنوف

وی از ارائه پیشنهادات جدید برای تغییر در محدودیت های قبلی یا بازنگری آنها به ستاد ملی کرونا خبر داد و اضافه نمود: اولین موردی که به پیشنهاد ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران تصویب شد، تقلیل کارکنان همه دستگاه ها به 50 درصد ظرفیت و اعمال طرح زوج و فرد تا پایان آبان ماه است که مقدار قابل توجهی حجم ترافیک و ترددهای درون شهری را کاهش می دهد.

به گفته زالی، کماکان افرادی که در گروه های 14 گانه در معرض خطر و آسیب پذیر هستند، همچون افراد بالای 65 سال، باید از ظرفیت دورکاری استفاده کنند.

وی شرح داد: در دور قبلی محدودیت ها که حضور کارمندان به یک سوم تقلیل پیدا کرده بود، خیابان های پایتخت در ساعات پیک ترافیک، 53 درصد خلوت تر شد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، پیشنهاد بعدی را اجرای طرح زوج و فرد برای مشاغل مختلف حداقل در یک بازه زمانی دو هفته ای همچون اداره جات، اظهار داشت و گفت: همچنین سعی داریم به کمک رتبه بندی، مشاغل مختلف درساعات مختلف وارد شهر شوند؛ به طور مثال حضور کارمندان بانک ها در یک ساعتی ازصبح و سایرمشاغل اداری درساعاتی پس از ضروری شود تا بتوان با همکاری شهرداری بار ترافیکی به خصوص از ناوگان حمل و نقل برداشته شود.

افزایش معدل رعایت شیوه نامه های بهداشتی در استان تهران

زالی ضمن تقدیر از همکاری نیروی انتظانی استان تهران برای نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی، مطرح کرد: 155 هزار مورد تا به امروز تذکر لسانی داده شده و 18 هزار واحد صنفی در قالب اکیپ های نظارتی با موضوع نیروی انتظامی و با همکاری معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی استان مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی همچنین ادامه داد: به 8 هزار و 200 واحد تذکر داده شده که نشان می دهد روش و اسلوب نظارت بر رعایت شیوه نامه ها در حال تغییر است.

زالی از تنظیم صورت جلسه برای 466 واحد و پلمپ 118 واحد خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در هفته آینده میزان بررسی ها و نظارت ها با قوت بیشتری افزایش می یابد و نیروی انتظامی هم در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.

وی اضافه نمود: از استاندار تهران هم تشکر ویژه دارم، به خصوص همکاران ایشان که در ابعاد نظارتی خدمت می کنند؛ آمار رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تهران امروز رو به افزایش بوده و آخرین معدل ثبت شده 68,3 گزارش شده است که در هفته پیش زیر 30 درصد بود.

فرمانده ستاد مقابه با بیماری کرونا ضمن تقدیر از هموطنان به علت توجه به دستورالعمل های، بخش اعظمی از کسری آمار رعایت پروتکل ها را ناشی از حجم بالای مسافران در مترو دانست.

طرح ردیابی بیماران با همکاری وزارت ارتباطات اجرا می شود

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران از اجرای طرح ردیابی بیماران با همکاری وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات خبرداد و گفت: طی توافق اجرا شده، ردیابی و غربالگری افرادی که تست شان مثبت شده و همراهانشان با استفاده از ظرفیت وزارت ارتباطات انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: پایلوت این طرح اجرا شده و تا به امروز 49 هزار بیمار بر اساس محل سکونت ردیابی شده اند. طبق آمار مرحله اول، تراکم بیماران در شرق، جنوب شرقی و مرکز استان وجود دارد و این الگو در موج اول، دوم و سوم تکرارشده است.

زالی در پایان بر لزوم استفاده از ظرفیت اطلاعاتی بانک مرکزی همچون کد ملی افراد در این جهت تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1284

به "زالی: محدودیت های تهران شدیدتر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: محدودیت های تهران شدیدتر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید