رشوه چندهزار دلاری آیان برای پیروزی در انتخابات وزنه برداری

به گزارش صبح مهریز، مبلغی که رییس مستعفی فدراسیون جهانی به عنوان رشوه برای پیروزی در کنگره انتخاباتی پرداخت نموده بود، تعیین شد.

رشوه چندهزار دلاری آیان برای پیروزی در انتخابات وزنه برداری

به گزارش خبرنگاران و به نقل از Inside the games، ریچارد مک لارن، مسئول رسیدگی به اتهام فساد اقتصادی علیه تاماش آیان، رییس مستعفی فدراسیون جهانی وزنه برداری است. او در گزارش خود گفت، بیش از 600 هزار دلار به صورت نقدی برای دو کنگره انتخاباتی متوالی فدراسیون جهانی در سال های 2013 و 2017 هزینه شده که بیشتر این پول صرف خریدن رأی شده است.

گزارش مک لارن حاکی است، بعد از پیروزی آیان در کنگره انتخاباتی سال 2017 که در تایلند بود، نمایندگان فدراسیون های عضو در راهروی هتل صف بستند و مبلغ 5 هزار دلار توسط نایب رییس اول تاماش آیان به آنها پرداخت شد.

تنها شخصی هم که کنترل حساب های بانکی فدراسیون جهانی را بر عهده داشته و به هزینه های حق عضویت و جریمه دوپینگ ها دسترسی داشته، خود آیان بوده است.

تیم مک لارن فاش کرد که چگونه آیان دو بار با یاری رشوه توانست رقیبش آنتونیو اورسو ایتالیایی را در انتخابات شکست دهد.

آیان با پرداخت رشوه از 5 تا 30 هزار دلار به فدراسیون های عضو برای رأی دادن به او و تیم منتخبش، توانست در انتخابات برنده گردد.

آنالیز ها نشان می دهد کلا مبلغ 405 هزار دلار در زمان انتخابات 2017 تایلند و 218 هزار دلار در زمان انتخابات 2013 مسکو در اختیار تاماش آیان بوده است.

همچنین لیست هیأت اجرایی فدراسیون جهانی یک ماه قبل از انتخابات نوشته شده بوده که این نشان می دهد نتایج انتخابات قبل از رأی گیری تعیین بوده است.

این لیست از هارد آتیلا آدامفی، مدیر اجرایی فدراسیون جهانی و داماد تاماش آیان کشف شده است و تعداد آرای هر فرد هم کاملا با آنچه در کنگره انتخاباتی به دست آمد، مطابقت داشته است.

در انتخابات سال 2017 افرادی که قرار بوده به نفع آیان رأی بدهند، در هتلی جدا از هتل بقیه اعضای کنگره مستقر شدند و تا زمان انتخابات به حالت قرنطینه در آمدند.

همچنین از آنها خواسته شده بود در زمان رأی گیری از رأی خود عکس بگیرند و پس از آن رشوه خود را دریافت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1072

به "رشوه چندهزار دلاری آیان برای پیروزی در انتخابات وزنه برداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشوه چندهزار دلاری آیان برای پیروزی در انتخابات وزنه برداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید