درصد استفاده از نسخه های مختلف اندروید تا ماه اکتبر؛ خبری از اندروید پای نیست

به گزارش صبح مهریز، تقریبا سه ماه از عرضه جدیدترین نسخه اندروید یعنی اندروید پای می گذرد و بعد از سه ماه، هنوز شاهد این نسخه از اندروید در نمودار استفاده از نسخه های مختلف اندروید تا خاتمه ماه اکتبر، نیستیم. گوگل هر ماه آمار جدید از میزان استفاده از نسخه های اندروید را منتشر می نماید. در آمار این ماه، اندروید اورئو همچنان در حال رشد بوده و در طرف دیگر، درصد استفاده از اندروید نوقا، هر ماهه کم و کمتر می گردد.

درصد استفاده از نسخه های مختلف اندروید تا ماه اکتبر؛ خبری از اندروید پای نیست

بخشی از دلیل رشد اندروید اورئو، عرضه بروزرسانی این نسخه از اندروید برای گوشی های میان رده مبتنی بر اندروید نوقا بوده است. بخشی دیگر به این بر می گردد که در یکی دو ماه اخیر، تقریبا هر پرچمداری هم که معرفی شده، با اندروید اورئو 8.0 یا 8.1 عرضه شده و قول بروزرسانی اندروید پای در زمان دیگری برای آن ها داده شده است. حال باید ببینیم موج عرضه بروزرسانی اندروید پای بالاخره چه زمانی شروع می گردد؟ چراکه به نظر سه ماه برای عرضه این بروزرسانی، زمان کافی به نظر نمی رسد.

دیگر نسخه های اندروید مثل لالی پاپ، مارشملو و جلی بین، تقریبا همان درصد های ماه پیش را دارند و تغییر خاصی نکرده اند. این یعنی نه تنها دیگر برای این گوشی ها بروزرسانی عرضه نمی گردد، بلکه گوشی های مبتنی بر این نسخه ها نیز هنوز از رده خارج نشده اند.

یک نکته اینجاست که نسخه های اندروید که روی کمتر از 0.1 درصد از گوشی های فعال اندرویدی نصب شده اند (که ممکن است اندروید پای هم در همین دسته قرار بگیرد) در این نمودار حضور ندارند. اطلاعات بالا نیز در هفت روز و تا 26 اکتبر جمع آوری شده اند. این ها یعنی اندروید جینجربرد با 0.3 درصد، ممکن است در ماه آینده دیگر حضور نداشته باشد و بالاخره این نسخه قدیمی اندروید، از رده خارج گردد. شما درباره این درصدها چه فکر می کنید؟ گوشی اندرویدی شما چه نسخه ای از اندروید را دارد؟

منبع: GSMArena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 118

به "درصد استفاده از نسخه های مختلف اندروید تا ماه اکتبر؛ خبری از اندروید پای نیست" امتیاز دهید

1 کاربر به "درصد استفاده از نسخه های مختلف اندروید تا ماه اکتبر؛ خبری از اندروید پای نیست" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درصد استفاده از نسخه های مختلف اندروید تا ماه اکتبر؛ خبری از اندروید پای نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید