جریمه کدام خودروها پاک می گردد؟

به گزارش صبح مهریز، رئیس پلیس راهور ناجا با اعلام آخرین آمار جرایم تردد غیرمجاز خودروها در کشور گفت: رانندگان وسایل نقلیه مجاز نگران پیامک جریمه نباشند.

جریمه کدام خودروها پاک می گردد؟

به گزارش خبرنگاران از فارس، سردار سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اجرای طرح محدودیت های تردد در کشور اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح محدودیت های تردد در کشور تا به امروز براساس آنچه که ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ نموده است، علی رغم شرایط جوی بد نیروهای پلیس راهور به طور کامل در محور های شمالی کشور و محور های متأثر از بارش برف و باران حضور داشته اند.

وی ادامه داد: مردم هم همکاری کاملی را با ما داشتند و هماهنگ با دستورالعمل ها و اطلاع رسانی ها عمل کردند و در هیچ یک از مبادی ورودی یا خروجی شهرها تنش و یا درگیری با مردم را نداشتیم و اکثریت قریب به اتفاق از این طرح تمکین کردند.

410 هزار پیامک به رانندگان متخلف خودروهای پلاک های غیربومی

سردار هادیانفر با بیان اینکه حدود 511 هزار تذکر و عودت خودروها به مبدأ را داشتیم، اضافه نمود: 410 هزار پیامک را برای افراد متخلفی که با پلاک غیر بومی قصد ورود به شهر های قرمز و نارنجی داشتند و هم برای ممنوعیت تردد شبانه در ساعات 21 شب تا 4 صبح ارسال نموده ایم.

رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد: ما در روز های اول تاکید نمودیم که پیامک ها صرفا برای تذکر هستند و اعمال جریمه انجام ندادیم و این کار در شهر ها و راه ها انجام شد و تاکید نمودیم که همکاران ما در شهرها به صورت دستی جریمه ننمایند و دوربین ها این مسؤلیت را عهده دار بودند.

وی اضافه نمود: در مجموع حدود 290 هزار جریمه در بخش های مختلف انجام شد که 70 درصد این جریمه ها برای ورود به شهر های قرمز و نارنجی بوده و 30 درصد از این میزان جریمه برای تردد های شبانه (از ساعت 21 شب تا 4 صبح) رخ داده است.

رانندگان وسایل نقلیه مجاز نگران پیامک جریمه نباشند

سردار هادیانفر ادامه داد:نگرانی هایی برای دارندگان وسایط نقلیه مجاز مثل پزشکان، پرستاران، کسانی که شیفت شب خدمت می نمایند و کسانی که مجبور هستند به شهر ها تردد داشته باشند، وجود دارد. به محض اینکه این لیست ها توسط فرمانداری ها کامل گردد و به راهور ارسال شوند، بعد از اتمام طرح ما نسبت به حذف جریمه این افراد اقدام خواهیم کرد و نگران نباشند.

وی گفت: پلاک های عمومی، پلاک های آژانس محلات، تاکسی های اینترنتی و تاکسی ها را به صورت سیستمی در اختیار داریم و جریمه نشدند، اما اگر برای رانندگان این قبیل خودروها پیامک جریمه آمد نگران نباشند و حتما نسبت به حذف آن بعد از اتمام طرح اقدام می کنیم و نیازی به مراجعه نیست و پلیس در سیستم حذف خواهد نمود.

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه نمود: قرار شده تا بعد از اتمام طرح محدودیت های جدید افرادی که آدرس محل سکونتشان با پلاک خودرویشان مطابقت ندارد، نسبت به حذف جریمه شان اقدام کنیم، اما کسانی که با پلاک های غیر بومی به شهر های قرمز و یا نارنجی تردد نموده اند غالبا جریمه شده اند و نسبت به حذف جریمه اقدام نمی گردد.

وی ادامه داد: ما کاملا آماده هستیم که هر آنچه ستاد ملی مقابله با کرونا به پلیس ابلاغ کند را انجام دهیم، اما رفته رفته اگر طرح بخواهد پایدار و طولانی گردد، ما شرایطی به وجود می آوریم که بیشتر دوربین ها اجرای این طرح را رصد نمایند و کمتر از نیروی انسانی استفاده خواهیم کرد.

آمادگی پلیس راهور برای فصل زمستان

سردار هادیانفر با اشاره به آمادگی پلیس برای فصل زمستان گفت: در ماه آخر پاییز هستیم و شرایط کشور کاملا زمستانی است و بارش برف و باران در شهر های مختلف را داریم. ما جلسات هماهنگی مختلفی با دستگاه ها و سازمان ها داشته ایم و انشاالله در 20 آذر ماه هم طرح رزمایش زمستانی ما برای آمادگی بیشتر مانند سنوات گذشته در تهران برگزار می گردد.

وی اعلام کرد: توصیه ما به مردم عزیز این است که در شرایط زمستانی رانندگی متفاوت از شرایط تابستان یا بهار است قطعا بارش برف سطح معابر را لغزنده می نماید، بحث آبگرفتگی را داریم. حتما باید تجهیزات ایمنی کامل باشد، شب را برای سفر انتخاب ننمایند، چون دما در شب کاهش پیدا می نماید و کاهش سرعت، استفاده از کمربند ایمنی و توجه به جلو در هنگام رانندگی موضوعاتی است که ما در همین جلسه اخیر نیز بر آن تأکید کردیم.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه محدودیت تردد در کل کشور نیست و همه راه ها را شامل نمی گردد، گفت: در مجموع آنچه که می گردد به آن تاکید نمود این است که ما به طور متوسط 40 درصد کاهش تردد با اجرای این طرح داشتیم که انجام شد. در مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک تردد ها را به طور لحظه ای کنترل می کنیم و این 40 درصد میانگین کل کشور است، اما محور های پر تردد ما مثل چالوس تا 83 درصد، محور هزار 80 درصد و محور تهران-قم تا 75 درصد کاهش تردد داشته است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1369

به "جریمه کدام خودروها پاک می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه کدام خودروها پاک می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید