کوشش می کنیم یک دوره طلایی را برای گردشگری کشور رقم بزنیم

به گزارش صبح مهریز، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: امروز به مناسبت هفته دولت، 193 پروژه از 1900 پروژه در حال انجام با حجم سرمایه گذاری 1790میلیارد تومان در استان های مختلف از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

کوشش می کنیم یک دوره طلایی را برای گردشگری کشور رقم بزنیم

به گزارش خبرنگار صبح مهریز، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز سه شنبه 6 شهریور با بیان این مطلب در جمع صبح مهریز و در حاشیه افتتاح 193 پروژه به مناسبت هفته دولت اضافه کرد: با افتتاح این پروژه ها 5 هزار تخت به مجموع تخت های اقامتی کشور اضافه شد و برای بالغ بر 2800 نفر شغل ایجاد خواهد شد، کوشش من و همکارانم بر این است که تا انتها دولت دوازدهم 1200 پروژه از مجموع 1900 پروژه را به بهره برداری برسانیم و 76 هزار تخت را به مجموعه تخت های اقامتی کشور اضافه کنیم. فکر می کنم ان شاء الله بتوانیم یک دوره طلایی را برای حوزه گردشگری کشور رقم بزنیم.

مونسان گفت: ضمن این که هزار پروژه در حوزه میراث فرهنگی در حال انجام است که همکاران من با درک دغدغه مردم در حفظ و احیای بناهای تاریخی و داشته های فرهنگی کشور دارند کوشش می نمایند تا امر مرمت بناهای تاریخی را با بودجه ای که در اختیار دارند جلو ببرند. علاوه بر این موفق شدیم مشارکت غیر دولتی را نیز در سازمان جذب کنیم.

معاون رئیس جمهوری توضیح داد: این 193 پروژه در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده است. به عنوان مثال یکی از این پروژه ها در استان سمنان مربوط به یک کارگاه بزرگ فراوری سفال است و نیز کارگاه های مرمت آثار تاریخی از دیگر پروژه ها بود.

مونسان در پاسخ به سؤالی در خصوص بیمه هنرمندان صنایع دستی نیز گفت: یکی از دغدغه های هنرمندان موضوع بیمه بود که خوشبختانه با کوشش معاونت صنایع دستی، دو ماه پیش تفاهم نامه ای با صندوق بیمه روستاییان و عشایری برای بیمه هنرمندان مناطق روستایی و عشایری به امضا رسید و ان شاء الله خبر خوشی را نیز در بخش هنرمندان شهری تا انتها شهریور اعلام خواهیم کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 67

به "کوشش می کنیم یک دوره طلایی را برای گردشگری کشور رقم بزنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش می کنیم یک دوره طلایی را برای گردشگری کشور رقم بزنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید