تراز تجاری آمریکا با 73.3 میلیارد دلار کسری رکورد زد

به گزارش صبح مهریز، بر اساس آمار وزارت بازرگانی آمریکا، کسری تجاری این کشور که به 73.3 میلیارد دلار رسیده است، رکورد قبلی خود در ماه ژوئن برابر با 73.2 میلیارد دلار را پشت سر گذاشته است.

تراز تجاری آمریکا با 73.3 میلیارد دلار کسری رکورد زد

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرنگاران، عدم توازن تراز تجاری در آمریکا در ماه آگوست به بالاترین رقم رسیده و 3 میلیارد دلار دیگر معادل 4.2 درصد بیشتر شده است؛ افزایش ناچیز صادرات در باتلاق واردات بسیار بالای این کشور غرق شده و دیده نمی گردد.

بر اساس آمار وزارت بازرگانی آمریکا، کسری تجاری این کشور که به 73.3 میلیارد دلار رسیده است، رکورد قبلی خود در ماه ژوئن برابر با 73.2 میلیارد دلار را پشت سر گذاشته است. اقتصاددان ها انتظار داشتند، این کسری به 70.5 میلیارد دلار برسد.

صادرات امریکا 0.5 درصد افزایش یافته و به 213.7 میلیارد دلار رسیده است. در عین حال، مقدار واردات هم 1.4 درصد رشد نموده و به 287 میلیارد دلار رسیده است.

عدم توازن تجاری آمریکا با چین هم یک مسئله مهم و حساس سیاسی محسوب می گردد و 10.8 درصد افزایش یافته و به 31.7 میلیارد دلار رسیده است.

اوایل این هفته، نماینده تجاری آمریکا اظهار داشت: کاخ سفید در نظر دارد تا مذاکرات تجاری جدیدی با پکن شروع کند، اما دولت فعلی آمریکا تصمیمی برای برداشتن تعرفه های دوره ترامپ ندارد، زیرا واشنگتن کوشش می نماید تا چین را به انجام تعهدات قبلی خود برای خرید کالا و خدمات بیشتر از آمریکا وادار سازد.

انتهای پیغام/ب

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1400 بروزرسانی: 3 آبان 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1853

به "تراز تجاری آمریکا با 73.3 میلیارد دلار کسری رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تراز تجاری آمریکا با 73.3 میلیارد دلار کسری رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید